Studio speaker restorasyonum (Hi-fi muzik severler için)

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.532
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato Cumhur kardeşim, hemşehrimiz Alparslan ile akranım Beyaz dan elde ettiğin hibrit pek hoşuma gitmedi, sen daha iyilerini hakediyorsun :);)..

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato Cumhur kardeşim, hemşehrimiz Alparslan ile akranım Beyaz dan elde ettiğin hibrit pek hoşuma gitmedi, sen daha iyilerini hakediyorsun :);)..
Nasil yani abi hiç anlamadim? Yani beyaz detaylar olmasaydi daha iyiydi manasinda mi dedin? Alparslan kim bu arada anlamadim cazci agabey? :)

mustyy61

Üye
Tepki
84
İsim
Mustafa
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ellerinize sağlık hocam ben de böyle şeylerle uğraşmayı seviyorum. Ben de yıllar önce bluetooth kulaklıkların kulağa takılan kısmına pcden söktüğüm Jack girişini takıp ses sistemine bağlıyordum. Ses sistemini kablosuza dönüştürüyordum.😁😁

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.532
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato Yahu Alparslan Özmol, Bursa Devlet Tiyatrosunda figüranlık la başlayıp "Çocuklar Duymasın" dizisinde -Çaylaarrrr- nidasıyla meşhur olmuş, en son okullarda gösteri yaparak geçinmeye çalışan bir oyuncumuzdur.
Renk konusu senin zevkin, bir şey diyemem.. Beyazıt Öztürk hasta Fenerbahçe li, hani son ütücü de el atınca farklı bir şey bekliyor insan ..:koptum:
Ortaya çıkardığın teknolojik ustalığa kaskımı çıkarıyorum...

mariokaldato

Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato Yahu Alparslan Özmol, Bursa Devlet Tiyatrosunda figüranlık la başlayıp "Çocuklar Duymasın" dizisinde -Çaylaarrrr- nidasıyla meşhur olmuş, en son okullarda gösteri yaparak geçinmeye çalışan bir oyuncumuzdur.
Renk konusu senin zevkin, bir şey diyemem.. Beyazıt Öztürk hasta Fenerbahçe li, hani son ütücü de el atınca farklı bir şey bekliyor insan ..:koptum:
Ortaya çıkardığın teknolojik ustalığa kaskımı çıkarıyorum...
Vay be abi matematiksel mizahta yetersiz kaldik desene :))))) Neyse iste abi ben ahsap tonlari ile beyaz karisimlar severim . Kaçak cay-Rize turist cay harmanina benzetiyorum sonucu. Dedigim gibi omrum koyu renkte profesyonel öperler icinde gectiginden cok sıkildim o modellerden :))))) Hem hanim faktorunde ahsap sicakligi bizi bir adim öne cikariyor , ve evin guzel bir yerine koymak istedigimizde " mobilyalarimiza da uydu " tarzi bir performans veriyor ehehe.Sen n'aptin jamo öperlerin tivitirlarini ?Musait bi anda bakalim o işe :)
Bu arada evin balkonuna yaptigim beyaz- ahşap samimiyeti temali bir asma dolabida paylasayim bari :)
IMG_20210325_182258_926.jpg20210307_180251.jpg
20210307_143339.jpg

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.532
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tivitırlar sağlam vidalarını sıkınca yerine geldi..
Komşular huylanmasın diye bası düşürdüm.Pandemi de çok CD aldım, dinlemek iyi geliyor..
Nietzsche nin dediği gibi :- Müziksiz bir hayat hatadır-...

mariokaldato

Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tivitırlar sağlam vidalarını sıkınca yerine geldi..
Komşular huylanmasın diye bası düşürdüm.Pandemi de çok CD aldım, dinlemek iyi geliyor..
Nietzsche nin dediği gibi :- Müziksiz bir hayat hatadır-...
Allah allah ya nasil olur? "Hayvan mezarligi "adli (korku klasigi ) filmde ,kedinin ölüsünü kizilderili mezarligina gömduklerinde ,hayvanın geri gelmesini anladikda , dusen tivitir öperlerin vida sıkmasiyla geri gelmesi ürpertti bedenimi vshshshshhs 🤣🤣🤣🤣❤

Son düzenleme:

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.532
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tivitırlar bas yüksekken sen kalk yuvasından çık, kolonun altına düş..
O kadar Charlie Haden, Jaco Pastorius, Marcus Miller dinlersen olacağı bu..

mariokaldato

Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tivitırlar bas yüksekken sen kalk yuvasından çık, kolonun altına düş..
O kadar Charlie Haden, Jaco Pastorius, Marcus Miller dinlersen olacağı bu..
Abi öperlerin sagliklari icin sana tavsiye edebileceğim sarki budur hahshshs
Sairin dedigi gibi " Bir tripota bir kameraya yenileceksiniz "

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.532
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu tarz "yapmacık" çalışmaları kola yı evime sokmadığım gibi CD çalarıma takmam bile...Arşivden Gürcü bir müzisyen ile sana cevap vereyim:

Son düzenleme:

mariokaldato

Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bu tarz "yapmacık" çalışmaları kola yı evime dokmadığım gibi CD çalarıma takmam bile...Arşivden Gürcü bir müzisyen ile sana cevap vereyim:
Ooooo dissleşme baslasin. Heyyy senin sorunun nedir dostum haaa :))) Arkasina bir Miles Davis gider beeee

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.532
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Miles Davis 1988 de İstanbul konserini verdiğinde Üni.öğrencisiydim ve bilet alacak param yoktu..Ama sonra şimdi müteveffa olmuş çok efsaneyi canlı dinledim..Sahi, bu pandemi bize unutturdu ama en güzel müzik canlı olandır...
Bu arada müzik ve sanat ile ekmeğini kazanmaya çalışıp zor günler geçiren tüm insanlara selam olsun...

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Bu dissleşme mevzusuna bende katılıyorum. Yöremin bol enstüramanlı , stüdyo da kayıdı yapılmamış (canlı kayıttır orkestra orada öyle kulaklığı tak söyle olayı falan değil) Türkülerin bülbülü Bedia Akartürk'ün yorumuyla

Çubık Beli Türküsü

Eshquia™

Forum Bağımlısı
Tepki
2.410
İsim
Ayhan Balbunar
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Miles Davis 1988 de İstanbul konserini verdiğinde Üni.öğrencisiydim ve bilet alacak param yoktu..Ama sonra şimdi müteveffa olmuş çok efsaneyi canlı dinledim..Sahi, bu pandemi bize unutturdu ama en güzel müzik canlı olandır...
Bu arada müzik ve sanat ile ekmeğini kazanmaya çalışıp zor günler geçiren tüm insanlara selam olsun...
Ben gittim o konsere. 😊 İyi ki de gitmişim, bir kaç yıl sonra terk-i diyar eyledi üstat. 😔
.
Yahu şuna öperler deyip durmasanıza. Aklıma farklı şeyler geliyor. 😆

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Ben gittim o konsere. 😊 İyi ki de gitmişim, bir kaç yıl sonra terk-i diyar eyledi üstat. 😔
.
Yahu şuna öperler deyip durmasanıza. Aklıma farklı şeyler geliyor. 😆
O zmaan apöööüürrrleee diyelim

mariokaldato

Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Akustik sungerleri koymaya basladik.

Nedir bu akustik sunger derseniz eger, bildiginiz gibi ses dalgalari havada titresimler halinde ilerlerler.
Haporlorlerin pardon " Öperlerin" urettigi titresimler her yöne dagilirlar, ve bu yayilan dalgalar kabin icinde tabiri caiz ise suya kanmış manda sürüleri misali bir kaos olustururlar.Bu ayarsiz ses dalgalari müziğin, yada sesin bozulmasina , kafamizin karışmasına neden olurlar. Bunu önlemek icin ses dalgalarını absorbe etmek gerekir .Bunun icin cesitli materyaller vardir. Ben elimdeki arac altina dösenen sert sungerimtrak seyleri tercih ettim. Neden derseniz sebeb basit " Beleş aga ' hshshshs 😂😂🤣🤣
20210603_100159.jpg

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Başlıkta canlı yayına başlamışsınız anca yetişebildim.:) Kask çıkarmak @cazci abi bisiklet literatürüne yeni ve muhteşem bir deyim kazandırdın. :harika:
@mariokaldato başkan harika gidiyorsun. Tamamlanınca bir klasik dinletisi yaparsın. Ha klasik olmaz dersen Dilberay da dinleriz.:)

mariokaldato

Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Başlıkta canlı yayına başlamışsınız anca yetişebildim.:) Kask çıkarmak @cazci abi bisiklet literatürüne yeni ve muhteşem bir deyim kazandırdın. :harika:
@mariokaldato başkan harika gidiyorsun. Tamamlanınca bir klasik dinletisi yaparsın. Ha klasik olmaz dersen Dilberay da dinleriz.:)
Insallah Necocum. Sana Metin Milli ustadan " seviyorum iste var mi diyecegin " adli eseri, @cazci abiye de Mero calacam jsnsbsb

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.468
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
dum tıs tıs dumu dumu tıs tıs (baslar patlıyor) dum tıs dum tıs dumudumu tıs tıs (yer gök yarılıyo) dumu dumu dumu dumu tıstısı tıs tıs tıstısı tıs tıs tısı tısı tıs.