Strava yardım

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Murat B.

Kendi kendine güncelliyor mu acaba? Arada bir girip güncelleyip, kodu alıp tekrar mı koymalıyız?

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Güncellemiyor bildiğim kadarıyla.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
starava yuklu google maps i yuklemeye çalışıyorum bu uygulama ulkenızde kullanılamıyor dıyor onceden yuklenmıstı neden böyle oldu anlayamadım

silip yukleyen varmı stravayı yada google mepsi

yahoo maps vs de yukledım strava illa ki google maps yukleyeceksin çalışmam dıye hata verıyor. google maps de yuklenmıyor 2 gundur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merhabalar yaklaşık bir aydır runtastic road bike programını kullanıyordum. mutlu mesut kullanırken geçtiğimiz günlerde telefon değiştirdim aynı yolda aynı viteste aynı hissiyatta yeni telefonda daha düşük hız verdiğini gördüm. htc sensation da 30km gibi gördüğüm yerlerde one 25-26 gösteriyordu. bugünde stravayıda kurdum programların ikisinide çalıştırıp pastım pedala.

Strava
Runtastic Road Bike

sonuç olarak runtastic harita görüntüsü renklere bakınca bazı bölgelerde 33km ye yaklaştığımı gösteriyor fakat bölümlerde ki hızlarda böyle bir bilgi yok sanırım bölümlerde ki bölümün ortalaması. strava da katettiğim yok 5.7km ortalam hızı 18.6km runtasticte neredeys ortalama hızım 20km ve katettiğim yol 5.42km. işin garip yanı ikinsinde de otomatik ara verme özelliği açıkken strava 2 dakika ve 300 metre fazla yol kattetiğimi gösteriyor. siz hangi programa güveniyorsunuz?

Tepki
19
bir ölçümü doğrulamak için en az 2 farklı ölçüm yöntemi/ölçüm aleti kullanılır genelde. Bence en doğru mesafe ölçümü tekerleğe takılı km sayacından alırsın (tabi eğer doğru ayarlarsan)

Ben strava kullanıyorum s3 mini ile. Bisiklet üzerindeki km sayacı ile aşağı yukarı aynı idi. semi-slick lastiğe geçtiğimden beri km sayacı fazla ölçmeye başladı ufak ayar çekmem lazım üşeniyorum.

Senin örneğinde anladığım kadarıyla verdiğin molalarda seni durmamışsın da ufak hareketler yapmışsın gibi göstermiş strava. bu da ortalamanı düşürmüş, hareket süreni uzatmış ve mesafeni uzatmış olabilir.

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Runtastik sanırım strava ya göre duruşlarda daha keskin daha erken kesiyor sanki benim gözlemlerime göre.

Ben stravayı daha çok kullanıyorum sonra gpx olarak runtastiğe atıyorum.
Çünkü runtasticte biraz fazla durursan(uzun ışıklarda mesela) sezonu sonlandırıyor. Sonra devam ettiğinizde kaydediyor. En son işiniz bittiğinizde sezonları birleştireyimmi diye soruyor evet dediğinizde birleştiriyor fakat toplam kmleri birleştirmiyor. Sonucunda saçma sapan birşey ortaya çıkıyor :D

Birde gps stravada daha kuvvetli sanırım. Runtastic te birkerede gps sinyali gitmiş ekran kapalı iken.

Sonuç olarak strava kaydetmek için daha problemsiz bana göre. Sonuçta gpx olarak heryere atabiliyoruz daha sonra.

Runtastic webde performansınızı gözlemlemek yönünde güzel ama.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Runtastic maksimum hızımıda gösterse sorun kalmayacak aslında :)

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
@Sinan A.

Bu özelliği var zaten.

http://a2.mzstatic.com/us/r30/Purple2/v4/02/fa/f8/02faf830-a940-3c0f-3abf-f6df4fd09931/screen322x572.jpeg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu gostergeleri nerden ayarliyoruz bulamadim ama bende o secenek cikmiyor ana ekrandaki ozellikleri degistirmek istedigimde

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Önceki telefonunuzda GPS ayarları yüksek hassasiyet olarak ayarlanmış olabilir. Şuan ki telefonun ayarlar bölümünde GPS modunu yüksek hassasiyet olarak ayarlarsanız istediğiniz sonuçları doğru alabilirsiniz.

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Road Bike versiyonu değilde normal runtasticte görebilirsiniz. Webden herşekilde görebiliyorsunuz zaten. Yada 2 runtasticide kurabilirsiniz.
Normal runtastic i açınca internet varsa online otomatik orayada ekliyor aktiviteyi.

http://i.imgur.com/SfK3rl5.png

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gps ve mobil net açık oluyor zaten yuksek dogruluk modunda kuaniyorum hep

Hemen normal versiyona geciyorum tesekkurler :)

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Ben 1 senedir runtastic uygulamasını kullanıyorum. maksimum hız haric genelde samsung s3'te iyi sonuçlar veriyor. Eve geldikten sonra bilgileri stravaya yüklüyorum, ayrıca runtastic, strava uygulamasına göre daha detaylı!...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Runtastic in de sapıttığı durumlar var dediğiniz gibi son hız konusunda böyle. Yoksa dün ben 109km görmüşüm düz yolda haberim yok :) runtastic.com da boylrydi

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
normal versiyona geçmeye gerek yok. max. hızı 'road bike'da da gösteriyor.

http://s10.postimg.org/uq7ithfqh/Picture_001.png

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ben runtastic mountain bike pro kullanıyorum. ücretsiz apk indirdim. gayet başarılı benim için. strava yı kullansam onuda beğenirim belki ama 2. bi programa ihtiyacım kalmadı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@evrenozbilen

sanırım android te ki türevi göstermiyor

bugn runtastic kullanmaya başladım sonuç gayet olumlu. maksimumu 40km olarak gösterdi.

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
155
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar bende şöyle bir sorun var; herhangi bir gpx dosyasını(stravadan veya sportstracker'den aldığım) runtastic'e attığım zaman hata veriyor. sizde böyle bir sorun oluyor mu?

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Hakan Genç

bende o hatayı aynı gpx dosyalarını atmaya çalışınca veriyordu. gerçi strava biraz daha farklı gpx dosyasından atınca ortalama ve gittiğim km 1 2 km farklı oluyor

bir de mola verince gpsi kapatıp başka bir yerde gpsi açıp tekrar kaldığı yerden devam ettirip uygulamayı açarsam hız anlık 80 90 olabiliyor yada denize gidip gelmişim gibi garip rotalar çıkabiliyor.

garminlerin en doğru sonuçları vereceğine inansam onlardan alıcam ama ne km saati ne gps %100 doğru sonuç vermiyor kaç telefonla denedim hep farklı sonuçlar. Anlık olarak abartı hızlar da çıkabiliyor zaman zaman. strava olsun run ile başlayan programlar olsun. kablosuz km saatleri olsun gps olsun hepsi de %100 doğru değil :D

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar selam.Strava'da bir aktivite bittikten sonra o aktivitenin ismini nasıl değiştirebilirim Mesela genelde tarih ve zaman bölümü (12-12-2014 morning ride gibi) yazıyor.Bazıları bu başlığı değiştirip işte ne biliyim ''güneşte bisiklet sürmek'' veya '' arkadaşlarlarla kahve'' gibi kendi istediği başlığı atabiliyor kayıtlı aktiviteye bunu yapmak için paralı üye mi olmak lazım yada nasıl yapılıyor bilen ve yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim