Strava yardım

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Yandex'in navigasyon uygulaması araba ile test edildi, hızı şaşmadan gösteriyor. Onunla da check edin isterseniz.

Scudo

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Mesele çoğunlukla uygulamalarda değil aslında. Telefonunuz gps'i ile alakalıi, biraz da anlık performansıyla. Strava gibi uygulamalar şarjınızı sömürmemek için sadece belirli aralıklarla gps verisi alıyor ve bunları işliyor. Aldığı iki veri arasında telefonunuzun gps'i sağlıklı bir ölçüm yapmamışsa da Strava hatalı sonuç vermiş oluyor.

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
Konu kirliligi olmasın diye buraya yazmak istiyorum ,
Km saati için kablolu daha mı güvenilir?

Rüzgar Inoğlu

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
@hakanemrez
Kablosuz km saatleri yuksek gerilimlerden, cep telefonlarından etkileniyor. Ayrıca, sensorun pilinin bitme durumu da var.

Kablosuz daha iyi. Az fonksiyonlu bir sey istersen sigma 8.12. Decathlonda kampanya var. Iki bisikletimde de kullaniyorum. Memnunum. Tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: hakanemrez

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@Ömer İlker
Kablolu mu iyi demek istediniz ?

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
Teşekkür ederim Sigma ve Cateye km saatlerine bakıp kablolu alacağım. Bu arada bu telefonda ki "road bike" adlı program da güzel. Bugün ortalama gel git 35 km yaptım . Ankara konya yolu olmak üzere . Bu programı açtım ve 1 saat içinde ortalama %20 sarj yedi . Telefon açık değilken ki % bu. Açık olursa sanırım daha çok sarj yiyebilir . Gittiğin yolu kaydetmesi benim çok hoşuma gitti . Tabi bunun yanında max hız , ort.hız, yükseklik vs de kayıt edip data halinde saklıyor .
Şimdi diğer km saati aldığımızda sanırım sadece anlık görsel olarak görüntü alması dışında da bir artısı yok.
Biraz da hava katıyor sanırım :)
Bunun dışında trafik de çok farkedilmek için iyi bir aydınlatma sistemi gerekli olduğunu gördüm . 1 kere kaza riski atlattım. Sanırım şoför beni görmedi.
Sadece yanıp sönen küçük led lambalar vardı o kadr . O da yetmedi sanırım .
Bunu da bir dipnot olarak söylemek istedim.

• Beğen
Tepkiler: cyling35

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar. Strava da Uzun tur anlamında daha önceki rotaları bulabılme imkanımız var mı. yanı boyle bır data bank mevzut mudur ?

Şimdiden teşekkürler.

edge35

Üye
Tepki
41
İsim
Muhammad
Bisiklet
Sedona
@mersault
Üst menüde training -> my activities

• Beğen
Tepkiler: mersault

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
@edge35 yanlış anlaşıldı sanırım. Ben başkalarının yaptığı rotadan bahsettim aslında. Yani benden önce aynı rotayı yapanlar hangi yolları tercih etmişler, onu merak ettim.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Merhaba arkadaşlar,
Strava'ya ilk üyeliğimi facebook üzerinden almıştım. Hatta bu foruma üyeliği de bu şekilde yapmıştım.

Ancak facebook hesabımı kapatacağım.
Strava ve bisikletforum hesabımı bu bağlamda facebook olmadan nasıl kullanabilirim?

Şimdiden teşekkürler...

Bilen yok mu arkadaşlar?

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Strava'yı hallettim; facebook hesabımızın bağlı olduğu mail adresi ve şifre ile olabiliyormuş çözüm.

Bisikletforum da aynı şekilde oluyor.
Artık facebook'tan kurtulabilirim :)

• Beğen
Tepkiler: el_Aksa_1903

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@zlatan_1903
Sözlük hesabımı da geçen hafta dondurmuştum. Gerçekten çok vaktimi almaya başladı. Sabah bir arkadaşımla yazışıyordum; o da çok okuna biriydi.
5-6 yıl öncesine kadar haftada bazen 2-3 kitap bitirdiğimizi, yılda ise yüz kitaptan daha az okumadığımızdan bahsettik.
Son yıllarda ise en iyi zamanımda ayda iki kitap ancak bitiyor. Kitap elimdeyken bile kafam telefonda.
Bu doğru değil. Sadece kitap değil mesele, konsantrasyonumu sağlamakta zorlanıyorum en basitinden bir sinemaya gittiğimde bile.
Eskiden iyiydi, akıllı telefon yoktu, akşamları yorgunken interneti açıp yarım saat ya da bir saat dolaşır facebook'a forumlara falan girerdim.
Belki daha az ama daha nitelikli paylaşımlar yapardım.

Sabah arkadaşla da konuştum, mobil veri açıyorum whatsapp'tan gelen var mı diye, hadi facebook, oradan ekşi, oradan forumlar; pat gitmiş 10-15 dakika.
Artık telefon ya da sms kullanacağız. Bir de twitter var, ona da zaten acil durumlarda haberleri görmek için bakıyorum, gün içerisinde vakit alan bir şey değil pek.
Bakalım ne olacak.

Bu günümü de kitaba ayıracağım.

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
@Ahmetgitar gerçekten öyle sosyal medya bizi bu hale getirdi

sadece bisiklet forum ile dh kaldı üye olduğum onlarda ihtiyaç halinde kullanıyorum