İnceleme Strava nedir ve nasıl kullanılır?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.078
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@meteor
Evet görebilirsin. Ama ne kadar doğru sonuç verir bilmiyorum. Zira ben garmin edge 520 kullanıyorum, birkaç sürüşte powermetre, hız sensörü, kadasn ve nabız sensörünü telefona tanıtıp iki taraftan kayıt alıp karşılaştırdım ve telefondan kayıt edilen sürüş verileri bayağı düşük kaldığını gördüm.

• Beğen
Tepkiler: Cyanide
Scudo

meteor

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Carraro
Arkadaslar, evde trainer uzerindeyken ant+ ozellikli sensoru telefona tanitip kadansimi strava uzerinden gorerek antrenman yapmak istiyorum. Bu mumkun mudur? Auto pause ozelligini kapatarak mi yapmaliyim?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ayıptır söylemesi geçen bir adet KOM kaybettim.

Eski KOM u aldığım beyefendi benden aldı.

Dünkü şürüşümde KOM u alacak kadar gittiğime eminim ancak o segment segmentlerde görülmüyor bile.Başka bir kaç KOM aldım.

Neden böyle oldu acaba?(segment i iyi tanıyorum nerede başlayıp bittiğini de iyi biliyorum eksik bir şekilde çıkmış olmam pek olası değil)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@qwerty123456
Segment tehlikeli olarak işaretlenmiş olabilir. Hidden Segments yazan listede çıkmıyor mu?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BerkEvren
segment tehlikeli değil.Hiç gözükmüyor sanki geçmemişim gibi.

Haritada oradan geçtiğim görülüyor ama segmentlerde yok.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@qwerty123456
Biri orayı öyle işaretlemiş olabilir. Gizli segment listesine baktınız mı?

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.915
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@qwerty123456
Geçenlerde @selim82 arkadaşımızın da başına gelmişti. Segmenti çok kurcalarken, "bana bu segmenti gösterme" gibi bir seçeneğe dokunmuş meğer eli.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mevzu çözüldü. KOMu aldım.

Privacy zona girdiğinden görmüyormuş.

Enterasan olan privacy zonu uzun zamandır değiştirmedim.Önceden verdiğini bu sefer vermedi.

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron
Dediğiniz çok doğru. Telefon ve Garmin cihazları arasında neredeyse 1 dakika fark gösteren segmentler gördüm =) Telefon çok yetersiz kalıyor boşuna üzmeyin dizlerinizi.

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Strava savaş bile çıkartabilir :)

(link)

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.130
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, strava üzerinde bisikletimi yeni kaydettim, eski gitmiş olduğum km verilerini kaydın üstüne aktarabilir miyim? 1 seneyi aşkın kullanıyorum uygulamayı ve bisiklet marka ve modelini tanımlamayı geçen bir arkadaşım şans eseri bama söyledi ve hali hazırda yapmış olduğum yol verilerini eklemek istiyorum bu mümkün mü?

mhlc

Üye
Tepki
86
Merhabalar, strava üzerinde bisikletimi yeni kaydettim, eski gitmiş olduğum km verilerini kaydın üstüne aktarabilir miyim? 1 seneyi aşkın kullanıyorum uygulamayı ve bisiklet marka ve modelini tanımlamayı geçen bir arkadaşım şans eseri bama söyledi ve hali hazırda yapmış olduğum yol verilerini eklemek istiyorum bu mümkün mü?
Evet ama tek tek yapabilirsiniz. Toplu yapmanın bir yolu yok. Eski aktivitelerinize tek tek tıklatıp düzenle ekranında bisiklet seçimini yapıp kaydetmeniz lazım.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@yavuzkosar Bir ekipman veya bisiklet kaydettiğinizde ne zamandır kullandığınızı soruyor. Geçmiş bir tarih işaretli ve 2. bir bisiklet "esas bisiklet" olarak kayıtlı değilse o aralıktaki sürüşleri o bisiklete/ekipmana kaydediyor olması lazım. (Ekipman için denedim ama bisiklet için denemedim bu özelliği)

• Beğen
Tepkiler: Özcan

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.130
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler bir deneyip bilgi veririm.

Evet tek tek ekledim ve bisikletimi toplamda 1807,4 km sürmüşüm, arada 30 40 vardır kaçamaklar, 25 temmuzdan bu yana sadece haftasonları uzun sürüşler yaptığımı düşünürsek bilmiyorum sizce nasıl ortalamam ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: BerkEvren

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.647
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Strava, mobil cihazını kullanarak Strava’da sürüş kaydı oluşturan kullanıcıları üzecek bir güncelleme kararı aldı. Uygulama üzerinden kayıt yapmak isteyen kullanıcıların Bluetooth ve ANT+ destekli ek cihazları bundan böyle Strava tarafından desteklenmeyecek.
Koşu, bisiklet ve yüzme sporuyla ilgilenen tüm atletleri ortak bir platformda buluşturan uygulama, bu üç branşa ait verilerin kayıt edilmesini ve başka sporcularla paylaşılmasını sağlamakta. Ancak Bluetooth veya ANT+ destekli nabız bandı, güç ölçer gibi cihazların direkt olarak uygulama ile eşleştirilmesi durumunda uygulamanın çökmesine neden olacak bağlantı hatalarının oluştuğu belirtildi.
Strava, şirket olarak artık bu bağlantı türlerini desteklemediklerini belirttiği gibi artık pek çok insanın Bluetooth ve ANT+ bağlantısı ile doğrudan Strava’ya kayıt yapmadığını da ekledi.
Garmin, Wahoo, Polar gibi GPS cihazları ile kayıt yaparak bunları Strava’ya yükleyen kullanıcılar için değişen bir şey olmayacak. Fakat doğrudan Strava üzerinden kayıt yapmak isteyen kullanıcılar bundan böyle nabız, güç, kadans gibi verileri uygulama üzerinden kayıt altına alamayacak.
Söz konusu değişik 28 Ekim’den itibaren geçerli olacak ve Strava, güncellemeden etkilenebilecek kullanıcılarına, Strava’ya bağlanabilecek pek çok uygulamadan birini seçerek bunu kullanmalarını öneriyor.
Strava yetkilileri konuyla ilgili olarak, “Strava’da bir antrenman kaydı yapılırken bunun doğru ve güvenilir şekilde yapılıyor olduğundan emin olmak bizim işimizin bir gereği. Kısa süre önce Bluetooth destekli nabız bandı ve güç ölçerin uygulama ile eşleştirilmesi sırasında milyonlarca kullanıcının verilerine zarar verecek bir problem ile karşılaştık. Bu yüzden uygulamanın istikrarını ve güvenilirliğini devam ettirmek adına Bluetooth ve ANT+ destekli cihaz eşleştirmelerini desteklememe kararı aldık.
Rutininizde veya ekipmanınızda oluşan küçük değişikliklerin dahi büyük farklar yaratabileceğini biliyoruz, bu nedenle anlayışınız için teşekkür ederiz.” dedi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar

İstanbul Conkbayırı turum için strava'da rota oluşturmaya çalışıyorum. Ancak vapurlu ulaşımları görmüyor. Mutlaka otoyoldan rota çıkartıyor. Vapuru plana eklemenin bir yolu yordamı var mı acaba ?

Hyrttn

Üye
Tepki
12
İsim
Hayrettin
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba, huawei watch gt saati strava ile senkronize edilemiyor mu? Belirttiğim saati ve strava programını beraber kullanan birileri var mı?

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.914
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Strava, mobil cihazını kullanarak Strava’da sürüş kaydı oluşturan kullanıcıları üzecek bir güncelleme kararı aldı. Uygulama üzerinden kayıt yapmak isteyen kullanıcıların Bluetooth ve ANT+ destekli ek cihazları bundan böyle Strava tarafından desteklenmeyecek.
Koşu, bisiklet ve yüzme sporuyla ilgilenen tüm atletleri ortak bir platformda buluşturan uygulama, bu üç branşa ait verilerin kayıt edilmesini ve başka sporcularla paylaşılmasını sağlamakta. Ancak Bluetooth veya ANT+ destekli nabız bandı, güç ölçer gibi cihazların direkt olarak uygulama ile eşleştirilmesi durumunda uygulamanın çökmesine neden olacak bağlantı hatalarının oluştuğu belirtildi.
Strava, şirket olarak artık bu bağlantı türlerini desteklemediklerini belirttiği gibi artık pek çok insanın Bluetooth ve ANT+ bağlantısı ile doğrudan Strava’ya kayıt yapmadığını da ekledi.
Garmin, Wahoo, Polar gibi GPS cihazları ile kayıt yaparak bunları Strava’ya yükleyen kullanıcılar için değişen bir şey olmayacak. Fakat doğrudan Strava üzerinden kayıt yapmak isteyen kullanıcılar bundan böyle nabız, güç, kadans gibi verileri uygulama üzerinden kayıt altına alamayacak.
Söz konusu değişik 28 Ekim’den itibaren geçerli olacak ve Strava, güncellemeden etkilenebilecek kullanıcılarına, Strava’ya bağlanabilecek pek çok uygulamadan birini seçerek bunu kullanmalarını öneriyor.
Strava yetkilileri konuyla ilgili olarak, “Strava’da bir antrenman kaydı yapılırken bunun doğru ve güvenilir şekilde yapılıyor olduğundan emin olmak bizim işimizin bir gereği. Kısa süre önce Bluetooth destekli nabız bandı ve güç ölçerin uygulama ile eşleştirilmesi sırasında milyonlarca kullanıcının verilerine zarar verecek bir problem ile karşılaştık. Bu yüzden uygulamanın istikrarını ve güvenilirliğini devam ettirmek adına Bluetooth ve ANT+ destekli cihaz eşleştirmelerini desteklememe kararı aldık.
Rutininizde veya ekipmanınızda oluşan küçük değişikliklerin dahi büyük farklar yaratabileceğini biliyoruz, bu nedenle anlayışınız için teşekkür ederiz.” dedi.
Strava'yı severek kullanıyorum ancak bu karar kötü olmuş. Kadans sensörü açık bir şekilde sürüşlerimi yapıyorum. Strava ile artık gerçekleştiremeyeceğim ancak Strava'dan da vazgeçmek istemediğim için şunu sorayım: Road Bike Pro programım var. Anlık hız ve kadans ölçümü alabiliyorum. Strava ile birlikte kullanabilir miyim? Iphone kullandığım için sanırım mümkün değil. Road Bike bilgilerini Strava'ya gönderme imkanı da yok sanırım?

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar

İstanbul Conkbayırı turum için strava'da rota oluşturmaya çalışıyorum. Ancak vapurlu ulaşımları görmüyor. Mutlaka otoyoldan rota çıkartıyor. Vapuru plana eklemenin bir yolu yordamı var mı acaba ?
Manüel modu bir deneyin