Strade Bianche 2019

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendi yaşlandığıma değil de Valverde'nin yaşlandığına üzülüyorum.:tskler::D
Pro pelotonda Julian Alaphilippe gibi üst düzey bir puncheurı durdurabilecek tek kişi Valverde Reyiz idi.
191437

Piazza Del Campo'da güneş Alaphilppe'nin üzerine doğdu.2.Fuglsang ve 3.Wout van Aert
191439

Son düzenleme:
Scudo

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Quick step sıktı ama..Her yarışı kazanacaklarsa,bizim yarış izlememizin ne anlamı var?!
Yarış dediğin şey,rekabet üzerine kurulur..Ben rekabet izlemek istiyorum,her yarışı Quick stepin kazanmasını değil..!

Bu yarışın favorilerinden birisi kazandı..Alaphilippe'in kazanması gayet normal ama diğer takımlar bu favoriye bu yarışı kazandırmamalıydı..Nasıl?
Yarışın favorilerinden birisi,Wout van aert..Kaçan 3 kişiden biriydi ama bir yerde takıldı ve geriye düştü..Tek başına kalınca da,çok efor sarfetti,streste işin içine girdi bence ve nerdeyse bitiyordu..Hatta Berkem,bence hata yaparak bir yerde ''bitti'' dedi ama tam olarak bitmemişti..
Topladı kendini,önde kapışan ikiliyi yakaladı ve sonra ne yaptı?Burada diğer takımların ne kadar acemi/kötü olduklarını yine gördük..Wout van aert,yakaladığı ikilinin arkasına geçmek yerine,yanlarından devam etti..Bunu mesela Valverde gibi isimler yapmazlar..Valverde'nin en son birleşik arap emirliklerinde kazandığı 3.etabı Jumbo takım direktörünün ve Wout van Aert'in gözüne sokmak lazım..
O kadar ustaca bir etap sonu yarıştı ki,ders verdi adeta..Wout van Aert'ın öndeki ikiliyi tek başına yakalaması bile müthiş ama bu kadar basit/acemi yarışılmamalı..O son yokuşta,zaten kazanması zordu ama yine de doğru olanı yapmalıydı..
Wout van aert'a,takım direktörü de bir şey diyebilirdi ama yarışmayı bilmiyorlar işte..Güçlü olmakla,yarışmayı kazanabilmek farklı şeyler..Jumbo takımı ve diğer takımlar,yaptıkları basit hataları tekrarlamaya devam ederlerse,Quick step kimseye yarış filan kazandırmaz..

Astana takımı bu sene çok iyi..Jakob Fuglsang'ın profiline yarış öncesi bakmıştım..33 yaşında..Bu yarışı zor kazanır demiştim ama nerdeyse kazanacaktı..Lutsenko'da 7.oldu..Astana istediğini aldı diyebiliriz..

En büyük hayalkırıklığı Lotto Soudal takımı oldu..Tım Wellens ve Tiesj Benoot,ilk 10'a girdiler ama öndeki mücadeleye giremediler..

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ippon
Ağabey bunlar canlı canlı yiyor.
Kuurne Brussel Kuurne yarışının önemli anlarına baktım.Önde Bob jungels kaçıyor; takip grubunda 4 tane daha Quick Stepli var.Kurtlar bile böyle yapmaz.:krktm:Biri olmazsa diğeri

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yellowstone parkındaki kurtlar gibi avını sonuna kadar kovalıyorlar. Avın kaslarında laktik asit birikiyor ve kaderine razı oluyor?

drsalihsert

Aktif Üye
Tepki
243
İsim
Salih Sert
Astana genel anlamda bu sene çok iyiydi bugün de aynen bu yarışta 2.lik ve 7.lik gayet iyi sonuç son metrelerde de Fulgsang çok iyi takip etti ama güçlü olan Alaphilippe aldı yarışı...4te 4 biraz can sıkıyor yukarıda bahsettiğiniz gibi umarım diğer takımlar gerekli dersleri alıp bu güzel sporda rekabeti gösterirler ve izleyici olarak bizim de aldığımız zevk artar.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız

Wout van Aert'ın hata yapmadığına eminim.Tek şansı kaçmayı denemekti,denedi ama olmadı.
Wout van Aert;kısa sert yokuşlarda patlayıcı özelliği olan Julian Alaphilppe ve iyi bir yokuşçu olan Fuglsang'a göre çok daha kötü bir yokuşçu ve Piazza Del Campo'ya çıkan final yokuşunda Wout van Aert bu ikisiyle önünde,yanında ,arkasında neresinde kalırsa kalsın hiç ama hiç şansı yoktu.Şansı olması adına yokuşta atak yapmalıydı,öne atak yaptı ama sadece gücü yetmedi.30 saniye farkı kapatırkenki yakaladığı momentumunu hazır finişe 1 -1,5 km kalmışken kullanıp kaçmak istedi.Çünkü Alaphilippe ve Fuglsang'ın arkasında bile kalsa onlara cevap verebilecek yokuşçu vasıfları zaten yoktu.Kaçmak tek çözümdü ancak gücü yetmedi.Wout van Aert'in öne geçmesi aslında bir ataktı ancak Van Aertın gücü cılız kaldı.

Fuglsang ve Alaphilippe ikisi yanyanayken (Wout van Aert da yok iken) son patlayıcı yokuşun Alaphilippe'a uygun olmasından dolayı Fuglsang da kaçmayı denemişti.Eğer final yokuşuna o yokuşa kendinden daha iyi bir sporcuyla çıkıyorsan; kazanmak için işi yokuşa bırakmamalısın uygun bir yerde kaçmalısın.
Valverde denklemde olsaydı ,iyi bir puncheur olduğu için Alaphilippe'a cevap verebilecek güç ve yetenekte olduğundan onlarla birlikte kalabilirdi.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@hamlet2006
Sevgili hamlet,tek şansı kaçmayı denemekti,yani önde olmaktı demişsiniz,sonra da önde olsa da hiç ama hiç şansı yoktu demişsiniz:)
Mesele kazanıp kazanmamak,önde/arkada olmak değil;mesele doğru yarışmak..Wout,doğru yarışmadı,ben bunu söylüyorum..Nasıl doğru yarışılacağını,abilerine,mesela Valverde'ye bakarak öğrenebilir..Valverde,UAE turun 3.etabında,arkadan gelip,öndeki yarışçıların arkasında dinlene dinlene ilerledi ve etabı aldı..Wout,öndeki ikiliyi nerdeyse 15-20 km kovaladı galiba..Öndeki ikiliyi yakaladıktan sonra,atak yapmak istese bile,muhakkak arkalarında birkaç saniye de olsa,dinlenmek zorundaydı..Froome gibi basar giderim dedi ama yanlış bu..

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız
Kaçınca zaten önde olunur.Sadece kaçma atağı cılız kalınca onların sadece önünde kalabildi.Kaçmaktaki amaç farkı açıp gitmektir,bunu yapacak gücü kalmayınca onların önünde kalabildi.Kesinlikle çelişki yok dediklerimde.
@ahlaksız
Dinlenmeye vakti mi kaldı.Dinlense zaten yokuş neredeyse başlıyordu.Ancak ikisini yokuşun başladığı yerde yakalayabildi.Momentumuyla tek fırsatının olduğu yerde,yokuşun başlngıcında,kaçış atağını denedi.Eğer yokuş başlamadan çok önce yakalayabilseydi dinlenir ve yokuş başlamadan kaçış atağını yapardı.
Temel kural çok basit:Senden daha iyi yokuşçularla başbaşa kalmamalısın.Yokuş başlamadan kaçmayı denemelisin.

Wout van Aert'ın şansızlığı neredeyse yokuş başlarken ikiliyi yakalaması ve onları kovalarken harcadığı fazla enerjinden dolayı yorulması

Valverde'nin yarışçı ,yokuşçu özellikleri farklı,onun van Aert gibi kaçmasına gerek yok.Uygun yerde patlayıcı özelliği ile yarışı koparabilir.Wout Van Aert ise kendinden daha iyi Alaphilippe,Fuglsang gibi yokuşçulara karşı bir yerlerde kaçış hamlesi yapmak zorundadır.Aynı şeyler değil.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@hamlet2006
Yaşananları farklı görüyoruz..
Wout,ikiliyi bitişe 1,2 km kala yakalamış ve yanlarından devam ediyor..Siz buna ''atak'' diyorsunuz,ben buna acemilik/saçmalık diyorum..Wout,ikilinin yanından giderken Fuglsang'ın bakışından ben şunu anlıyorum;''nereye gidiyor bu?'':)
Alaphillipe,umursamıyor bile..
Tamamen çaresizce,yanlarından gitti,önlerine geçti..Böyle bir şey olamaz..
Burada takım direktörlerinin büyük hatası var bence..
2019 klasiklerinin 4'ü yapıldı ve hepsini Quick step kazandı..Bu ne demek?Bütün sporcuları çok güçlü mü demek?Hayır..Takım iyi yönetiliyor demek..Kazandıkları 4 yarışı da agresif bir şekilde atak yaparak kazandılar..Yani bu sporcular ne zaman,nerede,nasıl yarışacakları konusunda iyi yönlendiriliyorlar..

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wout van Aert'ın ne yapması gerekiyordu?Bekleyip yokuşta kendinden daha iyi bir puncheur olan Alaphilippe'e veya daha iyi yokuşçu olan Fuglsang'a atak mı yapsaydı?Bile bile lades mi deseydi? @ahlaksız

Yapılabilecek en doğru şeyi yaptı ve en azından güçsüz de olsa 1,2 km kala henüz yokuş başlamadan,sertleşmeden şansını denedi.

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
@ahlaksız
Çok emin konuşuyorsun.
Ekleme: ayrıca saçmalıyorsun. Görende seni teknik direktör sanacak. Fikrini söylede bu kadar kendinden emin konuşma.
Oyunun denkleminde kürsüdeki kişiler için verilen yanlış bir karar görmüyorum ben.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.609
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Julian Alaphilippe harika bir karma sporcu.

• Beğen
Tepkiler: Homer ve Triban

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@scottrek
Öyle..Cumartesi günü Milano Sanremo'da yine pelotondan kaçacak,kesin..Yalnız Quick stepin bu taktiğini peloton ezberledi artık..Bu bakımdan takımlar,Quick stepe göre kendilerine çekidüzen vereceklerdir..Düz bir etap olduğu için Alaphilippe gibi isimlerin işi zor..

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.609
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu sefer yemez diye düşünüyorum bende aynı kanıdayım.Görecez bakalım neler olacak :D

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
192671Kangal lazım hocam bunlara böyle olmaz bu iş. (link) çalışmalar 2017 de başlamış gizli laboratuarlar da bisikletçi yapmışlar. Şaka bir yana süper bir takımımız olsa bizde kangallar desek Quick Step le kapışsa hem mizahi hemde çok heyecanlı olurdu.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wout Van Aert muradına ermiş galiba.2018 ve 2019'da denemişti, çok yaklaşmıştı.2018 unutulmazdı,krampı yerde kıvranışı inanılmazdı

wout-strade-bianche-edd.jpg
Geçen sene de demiştim Wout van Aert bu yarışı kazanacaksa sadece SOLO KAÇARAK kazanabilirdi.Solo kaçışla kazanmış.
Çok sağlam puncheurlar ve çok sağlam yokuşçular var Wout van Aert onlarla birlikte Pizza Del Campo'ya girdiğinde her zaman kaybedecekti.Wout van Aert en doğrusunu yapmış cyclo crossçuluğunu konuşturup gücüyle kaçmış.
Geçen sene de kaçmaya çalışmış daha iyi bir puncheur olan Alaphilppe ve daha iyi yokuşçu olan Fuglsang'a tutunamamıştı.
Wout van Aert'ın hata yapmadığına eminim.Tek şansı kaçmayı denemekti,denedi ama olmadı.
Wout van Aert;kısa sert yokuşlarda patlayıcı özelliği olan Julian Alaphilppe ve iyi bir yokuşçu olan Fuglsang'a göre çok daha kötü bir yokuşçu ve Piazza Del Campo'ya çıkan final yokuşunda Wout van Aert bu ikisiyle önünde,yanında ,arkasında neresinde kalırsa kalsın hiç ama hiç şansı yoktu.Şansı olması adına yokuşta atak yapmalıydı,öne atak yaptı ama sadece gücü yetmedi

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.653
İsim
Serhat C
Wout Van Aert yarışın sonunda yerde dakikalarca oturup başından aşağı şişelerce su dökmüştü. Strava'daki veriye göre ortalama sıcaklık 39, en yüksek 45 C derece :eek:

Bu sıcakta bu performans... İnanılmaz.
(link)
1596397262959.png

Kadınlar birincisi Annemiek Van Vleuten'de ise ortalama sıcaklık 42 C derece!
(link)
1596397283179.png

Ve Annemiek, bu yıl Wout'tan daha fazla tırmanış yapmış; 209.000 metre! Ben de 100.000 yaptım diye kendimi bir şey sanıyordum...
Strava profili oldukça motive edici: (link)

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.066
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wout Van Aert yarışın sonunda yerde dakikalarca oturup başından aşağı şişelerce su dökmüştü. Strava'daki veriye göre ortalama sıcaklık 39, en yüksek 45 C derece :eek:

Bu sıcakta bu performans... İnanılmaz.
(link)
236080 dosyayı görüntüle

Kadınlar birincisi Annemiek Van Vleuten'de ise ortalama sıcaklık 42 C derece!
(link)
236082 dosyayı görüntüle

Ve Annemiek, bu yıl Wout'tan daha fazla tırmanış yapmış; 209.000 metre! Ben de 100.000 yaptım diye kendimi bir şey sanıyordum...
Strava profili oldukça motive edici: (link)
Bence 100 bin gayet iyi bir rakam. Kendini proflar ile karşılaştırman yanlış olur zira onları işleri sadece bisiklete binmek :)

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006