sram xo arka aktarici montaji yardim.!

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
@HaliliOzturk

halil simdi vites kolarini degistirecem x9 lari takacamda eskileri sökmeden önce montaja baslamadan önce disli konumlari nerede olacak ? 9. vitesten kastin ne ? aynakol kücük-orta yada büyük dislidemi olacak? 9lu rublenin hangi dislisinde olacak zincir aciklarsan cok sevinirim ;) saygilar

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Erhan, her iki vites de telin gergin olmadığı konumda olacak.

Yani ayna kol en küçük, arka dişli en küçük. Bu konumdayken en kolay şekilde teli elinle gerersin...

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
@HaliliOzturk

ben arkadaşın yazdıklarına ek yapmak istiyorum. arka vites değiştiricideki H ve L ayarları ile ilgili.

(link)

bu adresten barnett's manual'ın demo arka vites değiştirici bölümünü indirirseniz. bu dökümanın 100 ve 101 sayfalarında bunu çizimlerle göstermiş. sanırım 100'deki resimde zincir en dıştaki dişlilerde 101'deki resimde en içteki dişlilerde olacak. ya da en azından ben böyle yaptım arka vida ayarlarını ;) gerçi daha hassas ayar yapmaya da çalıştım ama o ses farkını hissedebilmek pek mümkün olmuyor.

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
@HaliliOzturk

halil aynakol en kücük dislideyken rubledede en kücük dislide olunca zincir yani rublede en kücük disli bende 32 oluyor bu sekilde yapinca pozizyon carpraz oluyor bu sekildeykenmi sikacam teli dogrumu anladim.? saygilar

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Erhan, arka vites telini takarken arka dişliyi en küçüğe al, büyüğün önemi yok!

Ön vites telini takarken ön dişliyi en ufağa al, arkanın önemi yok.
Ama iki durumda da zincirin çok fazla çapraz olmadığı bir durum seçerken işin kolaylaşır.

H ve L vidaları ayarını yaparkense zincirin en doğrusal olduğu konumda ayar yapmalısın.

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
@HaliliOzturk

kusura bakma biraz basini agirttim ama :) tekrar cok tesekkür ederim

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
@HaliliOzturk

halilim sen cok sagolasin sayende hic bilmedigim birseyi ögrendim ;) ve tek basima arka aktariciyi taktim,vites kollarini taktim ve vites ayarlarini yaptim hemde süper oldu :in: yardimci oldugun icin cok tesekkürler
iste bir kac resim ..

(link)

(link)

bu arada hatun görürse bu odanin halini beni kesin öldürür :D

(link)

(link)

(link)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Herşeyin yolunda gittiğine sevindim :) Vitesin renk seçimi ayrıca bir göz kamaştırıyor, hayırlı olsun Erhan tekrar ;)

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
bu arada halil hofheim daki fahrradfreund bu islemler icin benden 20 euro istemisti :) o parada cebimde kalmis oldu gercekten almanyada iscilik cok pahali
neyse frankfurta geldiginde doydoy dan hesaplar benden :) görüsmek üzere bye