Sram x5 mi? shimano acera mı?

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
@m.kılıç
Senin bisikletinin vites ayarı bozuk. Anlayan bir bisikletçiye götürürsen ince ayar yapar. Ben yıllarca altus kullandım hiç dediğin sıkıntılar yoktu, vites ayarlarını kendim yapardım.

Scudo

m.kılıç

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Giant
@Anıl Küçükgöksel
abi bende sehpaya alıp temizleyip yağlayıp ayarlıyorum bi güzel ses mes kesiliyor tak tak geçiyor her vitese, yola çıkınca az bi yol yapınca ayar mayar kalmıyor sorunlar başlıyor. problem ayarlaması değil ayarı çok çabuk bozuluyor

Tepki
0
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı. Bisikletimde komple acera set var 3x9 ancak arka aktarcıdan hiç memnun kalmadım yerine deore alayım diye düşünüyordum erdoğanlar bisiklette sram x7 9v 84 lira deoreden daha iyi olduğu söyleniyor ve fiyatı çok uygun geldi. Bunu alırsam muhtemelen vites kolunuda değiştirmek gerekiyor herhangi bir 9 lu sram vites kolu uyar heralde. böyle bişey yapsam mantıksız olurmu başka uyumsuzluk olurmu ruble zincir falan hepsi shimano.

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@kemal.bahadır Shimano iyidir bana gore Sramdan...Bazilari Sram dan sasma demis sahsi gorusudur fakat bu isi asil yapan Shimanodur.Ve sramdan sikayetci olan arkadaslarim var ayar kacirma konusunda.Tabi bu zamana mekana kullanim sekline gore degisicektir.Ama Acera X5 karsilastirmasinda Shimanoyu cok seven biri olarak X5 diyecegim..Alivio-Deore olsa savunurum fakar acera kullandim memnun etmedi..Ayari cabuk kaciyor.Sahsi fikrimdir.iyi Forumlar

Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Shimano daha iyidir her zaman

emreure43

Üye
Tepki
10
İsim
emre
Bisiklet
Sedona
850 km oldu sedona 840 var üzerinde sram x5 set var full dağlarda tepelerde gezdim atladım zıpladım hiçbir sıkıntı yşamadım. vites geçişleri kusursuz kesinliklşe SRAM

poet

Daimi Üye
Tepki
167
bence her iki sistemi de uzun zaman kullanmış tecrübeli arkadaşların fikirlerine göre bilgi almak gerekli.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sram çok güzelde vites kollarındaki 2. düğmeyi kullanmak inanılmaz eziyet.
Shimano ef40 giriş seviyesindeki kullanım bile bundan üstün.
Genel olarak ise Sram iyidir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Asusmune
o ikinci tuşun nasıl kullanıldığını çok merak ediyodum bende gidonun önünden de arkasından da basılmıyor diyodum bu ne?

nasıl kullanılıyor sahi niye öyle o :suspus: