Sr suntour xcm v3 bakım

Videonun yeterliliği ve anlatım kalitesi ? ( 1-5 arası )

• Toplam katılım
    17

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar,evde bulunan bisikletlerin birinde bulunan (bisan xty5800) bu maşanın bakımlarını (sadece genel temizlik,keçelerin ve iç boruların yağlanması ) yapmak niyetindeydim aklıma videosunu da hazırlamak geldi,youtube'da paylaştım,sizlerle de paylaşayım dedim,tarafımdan hazırlanmıştır dolayısıyla '' amatör '' düzeyde alet-edevat ve teknik bilgi ile hazırlanmıştır.(kendi odamda çektim genelde de odam atölye gibi darmadağın kusura bakmayın :) ) Fakat yine de yeni başlayan arkadaşlar için faydalı olabileceği için burada da paylaşıyorum.'' İnsani '' düzeydeki eleştiri,öneri ve isteklerinizi konuya yazabilirsiniz,herkese sağlıklı pedallamalar. . .

Scudo

muhyt

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
muhittin
Bisiklet
Salcano
güzel bir anlatım olmuş tebrik ederim bende de aynı maşa var ve düşünüyordum eğer bakım yapacak olursam nasıl olur falan diye çok faydalı oldu bu video 2. videoyu da iş bacak bakımları için yaparsanız çok iyi olur düşüncesindeyim.

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
@muhyt Estafurullah,teşekkür ederim.Dediğim gibi amatör anahtarlar ve teknik bilgiyle yapılmış bir video.İç bacakların daha doğrusu iç bacakların içerisinde bulunan yayın yağlanması aslında tam anlamıyla maşanın bakımının yapılmış olması anlamına gelecektir fakat dediğim gibi bunun için üstte solda bulunan plastik kapağı sökecek anahtarım mevcut olmadığından ve pense v.s gibi aletlerle açmaya çalışıp da zarar vermek istemediğimden videoda da gerçekte de bunu denemedim fakat o kapağı sökecek alet-edevat temin etme durumum olursa tekrar bu konu altında paylaşmak tabi ki aklımda,tekrar teşekkürler.

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
Tekrar merhaba arkadaşlar.İngiliz anahtarı ve kargaburun yardımıyla sertlik ayarının yapıldığı kapağı sökebildik.Dolayısıyla tekrardan video olarak hazırladık devam niteliğinde.Buyrun iyi seyirler,sağlıklı pedallamalar. . .

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@ozan erdem Çok güzel olmuş tebrikler daha fazla video çekmeniz ve bu videoların herkese yararlı olması dileğiyle başarılarınızın devamını dilerim:)

• Beğen
Tepkiler: cnyn rdr

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Eyvallah en yakın zamanda bende bakım yapmalıyım.

10847262_803536613052988_5252956208583687033_o (1).jpg
Senin bisikletle çok benzerliği var gidon,sele,jantlar,maşa aynı barış abiden mi aldın?

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
@Yiğit Kirazpınar
Estafurullah,araştıranların işine yaradıysa amacına ulaşmış demektir,sağlıklı pedallamalar. . .
@serdarkoc
Şimdiden kolay gelsin,soracağınız bişey olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.Bisiklet benim değil Serdar hocam,küçük kardeşimin.(bu forumda var üyeliği Aşkın Erkin) Benim bisiklet ise nacizane şudur :
(link)
Kazasız belasız pedallamalar . . .

MeMet Ç.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Whistle
İyi Günler Arkadaşlar iki maşa arasında kaldım ikisinin arasındaki farkı bulamadım biri SF005 diğeri SF007 yazıyor sizce hangisi daha iyidir.???

muhyt

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
muhittin
Bisiklet
Salcano
arada bir fark yok sanırım çünkü sf005 in altında da teslimat kapsamı olarak SF007 yazıyor

• Beğen
Tepkiler: MeMet Ç.
Tepki
7
Bisiklet
Carraro
Aynı maşaya aynı şekilde geçtiğimiz aylarda bir bakım yapmıştım. Ama videosunu çekip paylaşmak aklıma gelmemişti. Elinize sağlık çok faydalı bir video olmuş.

• Beğen
Tepkiler: cnyn rdr

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
kısmen de olsa hort hort hort

bu bakımlar XCT maşa için de geçerli olur mu ? Farklı bi mekanizma mı var yoksa genel anlamda aynı mı?
veya bana XCT bakımıyla ilgili bi kaynak öneriverin benim maşa galiba sabit kaldı :islik:

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
sorum hala güncel ey bisikletforum ailesi...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hsnbykkls Getir bi xct hemen videosunu hazırlayalım :) çekelim yayınlayalım ;) genelde mantık...Aslında hakikatten bi maşa videosu çeksem iyi olacak... :)

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
1 ay önce orta göbeği
2 gün önce arka göbeği hallettim
peki o zaman yarın girişiyorum ben maşaya :D

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
@hsnbykkls

Merhaba,elimde xct maşa vardı bir süre önce sattım fazlalık olduğu için yoksa maşayı söküp videosunu hazırlardım sizin için.Türkçe değil ama şöyle bir video buldum işinizi görürse,şimdiden kolay gelsin. . .

• Beğen
Tepkiler: hsnbykkls

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
@ozan erdem ilginiz için teşekkür ederim. ben yaptım zaten bakımını :)
ama şu sarı sökme aletine ne deniyor? orayı penseyle yapmak zorunda kaldım ve ciddi manada aşındı. bierdaha yaparsam bozulacak :kötü: