Sportive 224 için Lastik Tavsiyesi

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
Hayirli günler arkadaşlar,
Yaninda tekrar kullanmaya baslayacagim bisikletim için lastik degistirecegim.gecen sene biraz arastirmistim hatta actigim konuda da sormustum.öncelikle 700*35 ve 700*32 arasında kaldim.bu sene daha çok günlük gidip dönüşebilecek 80-100 km turlar yapacağım.ve bu turlarda daha az performansla çok yol gitmek isterken bir yandan da hafif arazi yani stabilize yollara da girebilme ihtimalim var.sizlerden yardimlarinizi bekliyorum.bu arada şuanda aklimda olan modeller şunlar:
(link)
(link)
Sizlerden de onerilerinizi bekliyorum.

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
(link)
marathon plus'a yakın korumasına rağmen 375gr ağırlıkta, çok daha düşük yuvarlanma direnci ve daha iyi yol tutuşuyla. marathon serisinin en hafif ve en hızlısı olduğu yazıyordu schwalbe resmi sitesinde. ayrıca katlanır model...

Racer:
http://i.imgur.com/mpMYV9q.png
(link)
Plus:
http://i.imgur.com/C0x3P30.png
(link)

ben de kendime 26x1,50 marathon racer sipariş ettim, kullanamadım, daha kargoda.
ama teknik özelliklere bakınca oldukça iyi görünüyor.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
Teşekkürler fakat fiyat baya fazla gibi.başka önerileriniz varsa alabilirim.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@ALTINBAŞAK

o link örnek. ararsanız bulabilirsiniz sanırım daha uygun fiyata... katlanır yerine telli de seçebilirsiniz. $43.49
yine marathon plus'un yarı ağırlığında... 465gr
(link)

ebay'da vs. de arayabilirsiniz, bir bakın derim.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
225'te kullandığım şu tekerleklerde 4 Eylül'den beri ne bir patlak yaşadım ne de üzerinde en ufak bir erime/aşınma gerçekleşti.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Emrah ONAN

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
(link)

bu lastik hakkında ne düşünüyorsunuz?

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
2013 Salcano city sportlarda standart lastik continental touring pluslar 2014 lerde continental country plus oldular. Touring pluslara göre daha dişli, arazi şartlarına daha uygun. Continental country plus uygun ama daha iyisi (link) linkindeki 28*1.4 versiyonu da ilginizi çekebilir(700*35 ). Schwalbe marathon plus tour standart marathon pluslara göre arazi şartlarına daha da uygun diş yapısında. Continental schwalbeye göre daha çabuk aşınıyor. Ikisi de neredeyse hiç patlamıyor.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@oğuz çetinkaya
Aslına bakarsanız bu sene daha çok asfaltta pedallamayı düşünüyorum ara sıra hafif arazi koşullarında kullanabilirim ama bunun içinde ekstra dişe gerek yok.biraz daha sürtünmeyi azaltacak ve benim daha rahat bisiklet sürmemi sağlayacak bir model arıyorum.ve şu sıralar fiyatlarda benim için önem arz etmeye başladı.yani artan kur fiyatlarıyla birlikte biraz daha makul fiyatlı yüksek performanslı bir lastiğe ihtiyacım var.Var mı aklınızda böyle bir model?diğer forum arkadaşlarımın da yardımlarını bekliyorum.

Emrah ONAN

Daimi Üye
Tepki
185
Bisiklet
Carraro
Schwalbe Land Cruiser ları 1000km civarı kuru ıslak asfalt toprak gibi yollarda kullandım patlak veya başka sorun yaşamadım, continental touring plus lar eşimin bisikletinde var onlarda güzel ama toprak veya mıcırlı yolda benimkiler daha güven veriyor diyebilirim

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Sizin düşündüğünüz lastikler en üst düzeyde patlak koruma ve uzun ömür sunan lastikler. Öncelikleriniz bunlarsa ikisi de gayet doğru tercihler olacaktır.

Bunlara alternatif olarak, en üst düzey olmasa da makul ölçüde patlak koruma sağlayan daha hafif lastiklere bakabilirsiniz. Bu lastikler hem daha hafif hem daha rahat olacaktır. Mesela:

(link)

Bu lastik 40mm olmasına rağmen sizin düşündüğünüz lastiklerin 32'lerinden daha hafif.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
(link)
32c olan indirime girmis galiba.2 cifti 57 dolar yapiyor.ve ucretsiz kargo diyor.bu fiyata alinir mi sizce?

birde bu continental touring plus reflex diyor bu reflex neyin nesi?

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@ALTINBAŞAK
Şu kısım hakkında kendi gözlememi aktarayım. Tekerleklerdeki reflex tabiri, tekerleğin her iki yanında bulunan, reflektör özellikli ince şeritleri ifade ediyor sanırım. İncelediğim bir kaç tekerlekte, bu ifade geçerken hepsinin de ortak özelliği bahsettiğim bu detay olduğu için böyle bir çıkarımda bulundum. İşin esası nedir bende öğrenmek isterim açıkçası.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@Sefa.
Fiyat Olarak nasil sizce?

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Diğer sitelerdeki fiyatlarla karşılaştırdığımda arada 1-2 TL oynadığını gördüm, fiyatı uygun gibi geldi.