Sporcu Sağlığı

Bakbay

Üye
Tepki
24
İsim
Barış
Bisiklet
Trek
Paylaşım için teşekürler

Scudo

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eklem burkulmalarında soğuk ile mi yoksa sıcak ile mi masaj yapılmalı?Geçende koltuktan kalkarkan bacağı biraz incittim.Sanırım eklem başlarını biraz incittim, kızarma, şişme veya yürümemde çok şükür bir sıkıntı yok.Hatta 45km bisiklet sürdüm bir sıkıntı çıkarmadı.Ama oraya biraz bastırınca acıyor.Bu tarz burkulmalarda önce sıcak ile mi yoksa soğuk ile mi masaj yapmak iyileşmeyi hızlandırır?

Tepki
96
İsim
Arda
Bisiklet
Carraro
Merhaba, bir süredir boyun ağrıları, baş dönmesi kulak çınlaması vs yaşıyorum. Beyin ve kulak mr çekildim temiz çıktı. Çok büyük olasılıkla boyun düzleşmesi çıkacak. Günlük yaşamda da masa başı işte çalışıyorum. Ayakta veya otururken bir süre sonra kambur durduğumu farkediyorum. Sonuca göre zaten gerekli önlemleri ve egzersizleri halledicem ancak benim merak ettiğim konu bisiklet sürmenin buna bir zararı olur mu? Carraro 225 kullanıyorum, genelde sakin kullanıyorum, bazen 80-100 km yapıyorum o kadar.

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hematom tanımlaması biraz eksik gibi..... sadece kılcaldan olmaz kanama bazen atar veya büyük toplayıcı damarlarda zedelenebiliyor... @socialworker boyun düzleşmesi çıksa bile kulak çınlamasını açıkamaz ki