Sporcu Pazarı

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
@pilot (link)
Almadan önce baya araştırmıştım :) Siz yok deyince Nasıl oluuurrr dedim ve buldum :D

• Beğen
Tepkiler: pilot
Scudo

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
214
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus
@Helen
Telefonun azizliği dedim ama ebattan kaynaklanmış sanırım. 700x35 olarak gözükmüyor.

• Beğen
Tepkiler: Helen
B

BF Okuru

Misafir
@Faruk ÇUBUKCU

Sporcupazarından satın almam daha gerçekleşmedi ama geçmişte bir konu açtığım için değineyim.

Rubena v66 26 inç aps lastik ararken 2 yer karşıma çıktı biri özceylen bir diğeri sporcupazarı.
terciğimi özceylendan kullandım ve lastiğin tekinde sıkıntı çıktı.
Geri kargosunu ben ödedim belki dönüşü karşı taraf öder diye nerdeeeee.
10 tl den bir şey bana olmadı ama bir daha asla özceylan ile işim olmaz.( bisikletide ordan alma planı yaparken )

Konunun sporcupazarı bağlantısı ise şöyle; Boğaz turumda sporcupazarından benim aldığım lastiğin aynısını almış bir arkadaşla karşılaştım. bir zaman sonra lastiğin birinde ufak bir balon oluştuğunda sizi aramış. sizde resim istemişsiniz. Arkadaş aynen şöyle diyor 2 günde ürün kargo dahil kapımdaydı. İnşallah en kısa zamanda tanışmak dileğiyle.

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
214
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus
bisiklet.com'dan sipariş ettiğim cst sensamo master lastikleri bisikletime taktım. lastikler gayet yumuşak. henüz kullanma fırsatım olmadı. hızlı gönderim ve kargo sürecindeki takiplerinden ötürü bisiklet.com ve İbrahim Bey'e teşekkür ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
214
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus
@Faruk ÇUBUKCU faruk bey hediyeniz elime ulaştı. teşekkür ediyorum. biz de bisiklet sevdası, siz de bu işte devam ettiğiniz sürece çok alışveriş yaparız inşallah. selamlar.

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU

ÇAMKOMLU

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
HASAN
Bisiklet
Diğer
Sporcu Pazarı'ndan 26/11/2015 günü verdiğim sipariş 30/11/2015'de kargoya verildi. Aynı tarih ve saatte Aktif Pedal'den verdiğim sipariş ise teslim edildi.(30/11/2015 saat 15:00)

• Beğen
Tepkiler: pilot

ab.ceylan

Üye
Tepki
1
@Asusmune

Merhaba,Özceylan bisiklet yetkililerinden biri olarak, geçte olsa konu içindeki bir mesaja cevap hakkımız olduğunu hissettim.Hamit bey daha önce misafir girişi açtığınız konuda ( (link) ) ile sıkıntını paylaşmısınız ve konunun yanlış anlaşıldığını bildirerek memnuniyetinizi dile getirmiştiniz.Özceylan bisiklet olarak biz herzaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız.Birçok üyemiz bilirlerki, hatalı,sıkıntılı,ürünler iadesinde firmamız kargo ücretlerini zaten ödemektedir. Olası kargo ödeme hatalarında örneğin kargo firmasının faturasına karşı ödemeli yazması gibi hatalarda alıcıdan tahsil ediyor,ve birçok alıcımız bize ulaşarak kargo ücretini telafi edebiliyor,keşke bize bilgi verseydiniz kargo bilgisi hakkında.Kargo ücretini kendiniz ödeyip göndermişiniz,10 tl nin altında bir kargo ücreti kayıtlarımızda görünmektedir ve biz şuana kadar ücreti ödenmemiş gelen hiçbir ürün kargosunu geri çevirmedik.Almış olduğunuz lastikler ise,malumunuz 2 ay kullanımdan sonra bize bildirdiniz ve gerçekten biz distiribütör firmanın bile garanti kapsamına dahil etmediği ürünü daha distiribütör firmaya sunmadan anında direk kendimizden değişimini sağladık.
Saygılar....

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
Rubena Flash 26x1.75 Set (Çift İç+Dış Lastik) Alacağım sitedir. Yazıları okuyunca bende güvendim. Hayırlısı olsun

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Önceden sigma roadster far sipariş vermiştim.Kargonun 1 hafta da gelmesi haricinde bir sorun ile karşılaşmadım.

• Beğen
Tepkiler: Abdülhamit Topçu

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Hiçbir sorun yaşamazsınız. Ne zaman arasam çok iyi bir şekilde yardımcı oldular, arada baktığınız ürüne indirim kuponu veriyor kargo paranız cebinize kalıyor. Bende dış lastik ser, iç lastik, suluk, pompa gibi aletleri aldım 2 gün içinde elime ulaştı. Sürat kargoyla. (Bence tek sıkıntı çeşitliliği arttırılması ve peşin fiyata taksitin gelmesi gerek.)

• Beğen

Holidey

Üye
Tepki
51
Sporcu pazarı n11 sayfasına yazdığım mağaza yorumunu kopyalıyorum

Baradine marka verdiğim fren papucu siparişi 17 tl daha ucuza satılan brakco markalı olarak geldi.

Telefonda durumu belirttiğimde telefondaki kişi şaşırmış gibi yaptı ama konuşmasından ve söylediklerinden bu sözde yanlışlığı devamlı yaptıkları anlaşıyordu. Muadili olduğunu söyleyip ürünü kabul ettirmeye çalıştı.

Kargo şirketine gidip iade işlemi yapabilecek durumda olmadığım için aradaki 17₺ fiyat farkının hesabıma veya kartıma iade edilmesini istedim. İade edemeyeceklerini söylediler.

Çok mecbur kalmadığınız sürece alışverişlerinizde bu firmayı kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Sorun yaşama ve sorununuzun çözülmemesi olasılığı var bu firmada.

• Beğen
Tepkiler: ventiol

Holidey

Üye
Tepki
51
İnternetten alışverişte sorun yaşama olasılığınız az zaten. Önemli olan sorun çıktığında firmanın takındığı tavır. Sporcu pazarını yaşadığım şu deneyimden sonra tavsiye etmiyorum.

Baradine marka verdiğim fren papucu siparişi 17 tl daha ucuza satılan brakco markalı olarak geldi.

Telefonda durumu belirttiğimde telefondaki kişi şaşırmış gibi yaptı ama konuşmasından ve söylediklerinden bu sözde yanlışlığı devamlı yaptıkları anlaşıyordu. Muadili olduğunu söyleyip ürünü kabul ettirmeye çalıştı.

Kargo şirketine gidip iade işlemi yapabilecek durumda olmadığım için aradaki 17₺ fiyat farkının hesabıma veya kartıma iade edilmesini istedim. İade edemeyeceklerini söylediler.

Çok mecbur kalmadığınız sürece alışverişlerinizde bu firmayı kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Sorun yaşama ve sorununuzun çözülmemesi olasılığı var bu firmada

Sorun yaşamazsınız yaşamazsınız, yüksek meblağlı bir alışverişte benzer bir durum olur o zaman anlaşılır firmanın niyeti güvenilirliği ve müşteri memnuniyetine önem verip vermediği.

Tepki
1
İsim
Ali Can
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar güvenilir bir sitemidir burası, bisikleti burdan almayı planlıyorumda

smtdgncy

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Samet
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Chipetpet

Üye
Tepki
51
İsim
Mine
Bisiklet
Tern
Konuyu hortlamış olucam ama yakın zamanda alışveriş yaptım ve gözlemlerimi yazmak istiyorum. Öncelikle internetten GRL Zırhlı 27x1-1/4 Dış Lastik diye aratınca sporcupazari çıkıyo fazla da seçenek yok. Bana da iç dış lastik lazımdı. Mecburen bu siteden aldım.

Site opencart alt yapısına sahip, yani ekstra modül almadılarsa ücretsiz. Yani online satış yapıyolar ama hiç yatırım yapmamışlar. Sürekli bi online olma - oturumdan atma problemi var. Geçtiğim sipariş siteye düşmedi bile. 200 lirayı çekti ama site sıkıntılı olduğu için siteye düşmeyince(sipariş geçmişi vs yok) biraz gerildim haliyle.

Whatsapp destek hattı var kendileri koymuş siteye. Ürünü almadan önce fotoğraflarını falan istedim gönderdiler sağ olsunlar. Sipariş geçtikten sonra 2 ya da 3 soru sordum asla cevap alamadım. Mavi tik attılar resmen :d Gönderdiğim maillerden de sadece birine dönüş yaptılar. Meğerse telefonla konuşmak gerekiyomuş ben nerden bileyim. Ben işim gereği bütün işlerimi yazışarak hallediyorum telefon alışkanlığım yok.

Kargoyu da geç yolladılar, iyzico ile çalıştıkları için geçen parayı hemen göremiyolarmış. Bunu teyit etmesi 3 gün sürdü niyeyse :d
Telefonlara bakan abla firmayı ölümüne savunuyo, azmini tebrik ederim sanırım firma sahibinin eşi ya da akrabası. Sorunları bi şekilde çözdük telefonla iletişimde sıkıntı olmadı ama telefonda şöyle bi diyalog gerçekleşti. Ben diyorum ki vatzap hattı koymuşsunuz bakmıyosunuz, mesaj attım mavi tik attınız sizce hoş bişey mi gibisinden cümle kurdum. Abla da "hmm siz özel ilgi bekliyodunuz galiba" dedi. (Geç cevap verme olayı değil bak hiç cevap vermediler, ben bunu dedikten sonra da mavi tiki kapatmışlar) O an anladım zaten mahalle bisikletçisiyle konuştuğumu :d

Neyse bu şikayet olmama mevzusuna çok özen gösteriyolar ben de şikayet gibi yazmıyım sadece olanları yazmak istedim amacım müşterisi kesmek vs değil. Özel ilgi de beklemiyorum, yıl 2020 ve düz müşteriyim. Bişey aldığim zaman siparişiniz hazırlanıyordan itibaren ne olduğunu bittiğini görmek isterim. Telefon kullanmadan. Ne kadar doğru olur bilmiyorum ama mesela bu siparişimde aldığım markasız iç lastikler 60 psi basınca patladığı(hata bende de olabilir?) için dogabisiklet'ten rubena 27x1 1/4 iç lastik aldım. Aldığım gün kargoya çıktılar ertesi gün kargo elimdeydi. Hiç iletişime geçme gereği bile olmadı. Onlar da iyzico ile çalışıyor.

Çok konuştum kusura bakmayın. Kısaca iyiler hoşlar telefonla iletişim kurarsanız kesinlikle cevap alırsınız. Bi şekilde karşıdakini mağdur etmemeye çalışıyolar sadece büyük kurumsal bi firma değiller.

Dexternowa

Üye
Tepki
1
İsim
Emirhan K.
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bende almak istiyorum fakat bisiklet için kapıda ödeme olmadığını söylediler fiziksel mağazalarının ismini bilen var mı

Abdülhamit Topçu

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Abdülhamit TOPÇU
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar Merhabalar, ben Sporcupazari.com sitesinin sahibiyim. Bu başlığı daha önce görmüştüm fakat sanırım bir kaç güncelleme olmuş.
Tekrar bir selam vereyim istedim.
@Chipetpet rumuzlu beyefendi bir takım sorunlar yaşamış. Öncelikle kendisinden durum için özür diliyorum.
Ödeme sistemi ile ilgili karlılaşılan hata nadiren karşılaşılan bir durum. Muhtemelen ödeme ekranında ekranın yenilenmesi yada iyzico sunucuları ile bizim sunucumuz arasında kısa bir iletişimsizlik olmasından kaynaklanıyor. Malum oldukça yoğun bir sezon geçirdik. 2007 den beri e-ticaret yapan bir firmayız. Bu sene çalışmalarımıza fiziksel mağazamızı da ilave ettik (Mahalle Bisikletcisi :)) beklentimizin üzerinde yoğunluktan kaynaklı bir takım iletişim gecikmeleri yada iletişim eksikleri olmuş. İyi niyetli ve sporcu dostu bir firma olmaya gayret ediyoruz. Çözemediğiniz bir problemde telefona beni isteyebilirsiniz. Ofiste olduğum takdirde bana ullaşırsınız. Selamlar.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Abdülhamit Topçu Öncelikle yeni dükkanınız hayırlı uğurlu olsun, Allah iş rastlığı versin. Yanlış hatırlamıyorsam ben bir ya da iki defa online mağazanızdan alışveriş yaptım. Kargo hızlı ve sorunsuz geldi, memnun kaldım. Bu platformu bizzat sizin kullanıp, müşteri memnuniyetine özen göstermeniz de çok güzel. Tebrik ederim...

• Beğen

Abdülhamit Topçu

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Abdülhamit TOPÇU
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Abdülhamit Topçu Öncelikle yeni dükkanınız hayırlı uğurlu olsun, Allah iş rastlığı versin. Yanlış hatırlamıyorsam ben bir ya da iki defa online mağazanızdan alışveriş yaptım. Kargo hızlı ve sorunsuz geldi, memnun kaldım. Bu platformu bizzat sizin kullanıp, müşteri memnuniyetine özen göstermeniz de çok güzel. Tebrik ederim...
Teşekkür ediyorum. Yetişebildiğimiz kadar bir şeyler yapıyoruz. Aynı zamanda bir bisiklet kullanıcısı olarak yapmamızda gerekir. Selamlar.