spd....shimano - sidi ???

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
selam arkadaşlar.
spd ayakkabı almayı düşünüyorum ama kafamda bir iki soru işareti var, ben de sizlere danışayım dedim.

almayı düşündüğüm model: shimano 121B/M075 veya sidi blaze.
sidi'den daha çok verim alırsın fakat shimano daha dayanıklıdır diye duydum.
sanırım shimano için giydiğim numaranın 1 numara büyüğünü almam gerekiyor.(şehir dışından alacağım için mecburen kargoyla gelecek) sidide de böyle bir durum var mı?
45 numara aradığım için istediğim modeli bulmakta sıkıntı çekiyorum. siz ne önerirsiniz fiyatı max.200 ytl düşünüyorum.

bir de bu bahsettiğim 3 modeli de pd-m520 pedal ile kullanabilir miyim.
şimdiden çok teşekkürler...

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Tamam artık.
Fatih ile yapılan gezileri umutabilirsiniz.
Spd alırsa ancak rüzgar gezmeye çıkabilir onunla beraber. :)

Hayırlı olsun kardeşim.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
evet istediğin modeli istediğin ayakkabıyla kullanabilirsin bir sorun olmaz. Çünkü önemli olan ayakkabının kendisi değil pedal ile gelen kallerdir... Kallerde ayakkabının türü mtb olduktan sonra bütün ayakkabılara uyar...

Onun dışında ben Shimano'nun karbon tabanlı üst model bir ayakkabısını kullanıyorum 2. sezonum ve gayet memnunum açıkçası tabanlarıda oldukça sağlam... Fakat Sidi lerin tabanları bazı modellerde değişebildiği yani yensi takılabildiği için daha kısa ömürlü oluyor ve ayakkabının tabanı çabucak eriyor onun dışında dayanıklılıkla ilgili sorun yaşamassın Sidi Shimano dan daha ,y b,r markadır diyebilirim ...

Numara olayına gelince Sidi için denemeden almasan iyi olur derim çünkü önemli olan ayağını kavramasıdır shimano için ise yaklaşık 1 numara üstü büyük oranda ayağına olur...

• Beğen
Tepkiler: Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@ataruh

teşekkürler Soner, ne ısmarlasam sana acaba? :D

bu arada hindistan turu için spd almayı düşünüyorsan sana da faydalı olabilir konu belki.

Çağrı, bilgiler için çok teşekkür ederim.

Gökhan Seda

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar bilgilendirme için teşkr ederim, ben de aynı konuyla gelcektimm;) Ayakkabı pedal uyumu:)

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
200 tl üst limitindeki Hemen hemen tüm ayakkabı modellerini denemiş biri olarak:D , sana scott'ın modellerini de denemeni tavsiye edebilirim.Tüm markaların tabanları birbirine göre çok farklı örneğin benim anladığıma göre sidi biraz daha kibar ayak yapısına sahip kullanıcılara hitap ediyor( blazi denedim onun için söyleyebilirm en azından eğer ki ayağın taraklıysa sorun yaşama ihtimalin olası) senle aynı şekilde m 121 ve 75 ide denedim 75 çok bi spor ayakkabı havasında geldi bana gerek ayağı sarışı gerek taban sertliği açısından m 121 de ayağım gayet rahattı ama scottun comp modeli benim ayağıma en iyi oturan model oldu .. anladığım kadarıyla bütcen benimkinden bi miktar daha geniş scottun team modeline de bakabilirsin sanırım ama son olarak tavsiyem giymeden belli bi süre ayağında tutmadan ayakkabı tercihi yapmaman olacaktır ..Bol pedallı günler dilerim umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
bursada as merkezd3eki spor mağzası scott katoloğundan itediğin modeli getiriyor

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Shimano M072 126 lira, numaraya gelince 1 numara veya iki numara üstü olabilir ben 41 giyiyorum ayakkabım 43 tam oluyor.

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
44 numara sidi bullet da karar kıldım. biraz da mecburiyetten. memnun kalırım inşallah, bilgi veren herkese çok teşekkür...

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
ayağı çok iyi saran bi ayakkabı diye biliyorum kendisini memnun kalmanız muhtemel.. Güle güle giyin bol pedallı günler:)

• Beğen

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Ben SIDI Bullet 2'de numara bulamadığım için SIDI Action 2 Srs modelini aldım.Çok rahat bir ayakkabı.Yukarıda yapılan teknik yorumlara bir kullanıcı olarak ve satın alma aşamasındaki tecrübelerime dayanarak katılıyorum.Ayak numaram kalıba göre 44-45 arasında değişiyor.SIDI'de 46 numara oldu,denemeden almamanı tavsiye ediyorum.Her markanın kalıbı ve senin ayağındaki duruşu farklı oluyor.Hayırlı olsun...

• Beğen

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
bursada shimano ayakkabı bulamadığımdan, denemeden de almak istemediğim için sidi bullet 2 de karar kıldım. ayağı kesinlikle çok iyi sarıyor. bakalım ilk kez yarın uzun süreli test edebileceğim. bu arada normalde 43-44.5 arası ayakkabılarım, 44 numara sidi uydu ayağıma...