Spd ayakkabı ve pedalların birbirine uyumu

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İki tip pedal kullanan biri olarak (yol mtb) yol pedalı daha performanslı ve ayak uyuşması daha az

• Beğen
Tepkiler: hatkotaha
Scudo

BicycleX

Üye
Tepki
400
İsim
Onur Y.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bisan
@trainspotting35
Merhabalar. Bu pedali shimano r065 ayakkabı ile kullanabilir miyiz ?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.493
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bahsettiğiniz ayakkabıya Mtb pedal kal i bağlanabiliyor. Crank Brothers candy1 kal i bahsettiğiniz ayakkabıya bağlanabilir.

• Beğen
Tepkiler: BicycleX

BicycleX

Üye
Tepki
400
İsim
Onur Y.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bisan
@trainspotting35
Candy 1 pedal aldığımızda içinden mtb kali de çıkıyor. Ancak piyasada Crankbrothers'in plastik platforma bağlı yol pedal kali de mevcut ve bu plastik kısmın normal yürürken kali koruduğunu düşünüyorum. Sizce bu kali ekstradan almak gerekir mi ?
(link)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.493
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol ayakkabısı pirinç olan Crank Brothers Kal'ini yürürken ne yazık ki koruyamayacaktır. Bu göndermiş olduğunuz aparat sanki Mtb ayakkabısın yükseltileri yerine geçip kali koruyacaktır.

Ben bir dönem yol ayakkabısına mtb kali bağlayarak kullandım sonradan mtb ayakkabısına geçiş yaptım.

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhabalar. yeni konu acmamak için buradan devam ediyorum.
Ben merida crossway 100 sehir bisikleti kullanıyorum yaklasik 3 yıldır. artik spd pedala gecme vakti geldiğini düşünüyorum fakat hangi pedal hangi ayakkabıya uyumludur nasildir hicbir fikrim yok. ben decathlonda 229tl ye satilan shimano r540 pedalı beğendim araştırmalarım sonucu fakat kullanmak istediğim ayakkabinin mtb ayakkabisi olmasini istiyorum rahat yuruyebilmek için. bu pedallara mtb ayakkabıları oluyormu? veya onerebileceginiz 500tl yi aşmayacak şekilde bi pedal+ayakkabi varmidir?

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ayakkabi ve pedal olarak onerebileceginiz modeller varmidir acaba

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.416
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
mtb pedal ve ayakkabı konusunda konunun uzmanı sayın @trainspotting35 i sahneye davet ediyoruz. saygılar :)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar kal'in ayakkabı altında duruş pozisyonu direk ayak sağlığımızı etkileyeceğimiz için, Kal biçimini çok iyi ayarlamalıyız. Örneğin kal'in pozisyonu yanlış olursa diz ağrısı ve bilek ağrısı gibi ağrılar ortaya çıkabilir.

YNCBIKE

Üye
Tepki
0
İsim
Meriç Y.
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sizlerden bir yardım isteyeceğim. Bisikletin Bianchi Montana D. Mekanik disk var üstünde. Yaklaşık iki gün önce fren tellerimi değiştirdim. Önde hiçbir sorun yok. Ama arka frenimin teli gergin. Ama arka fren tutmuyor. Fren sıktığımda tel sıkılıyor ama fren tutmuyor ve kaliperden çat diye bir ses geliyor. Sizce neden olabilir. Lütfen yardım edin.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.493
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) pedal olarak bunu kullanıyorum hafifliği güzel. Kilitleme sertlik ayarı yok ama çok rahat alışıyorsunuz dikkat etmeniz gereken yegane husus plastik dış kaplamayı biryerlere çarpmamak onun dışında ben çok memnunum. (link) şehir bisikletiniz olduğundan bu tarz bir ayakkabı işinizi görecektir. (link) bu tarz ayakkabılar daha şık ama bütçenizi biraz aşıyor. 2. elde sıkıntı olmaz derseniz ikinci el bir ayakkabı alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: makaram ve oguz169

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 tesekkur ederim tavsiyeniz için. decathlondaki ayakkabiyi denemiştim ama bilgim olmadigi icin almamistim gayet rahat olmuştu. önerdiğiniz pedal ile uyumlu caliaiyor sanirim degil mi? decathlon da sormuştum gorevli arkadaslara fakat pek bilgileri yoktu pedallar hakkinda onlarda birsey diyememislerdi

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.493
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kal dediğimiz pedala kilitlenen parça zaten ayakkabı ile değil pedal ile birlikte gelir. Belirttiğim pedalin kali de linkini paylaştığım ayakkabılarla uyumludur. Yanlız crankbrothers pedalden çıkan kalin altında bir ek parça var onu da kalin altına takın yoksa kilitlemede sıkıntı yaşarsınız zaten kitapçığı geliyor onda anlatıyor detaylı.

• Beğen
Tepkiler: oguz169

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar.. yeni konu açmamak için buradan yazmak istedim.

Yol bisikletine başladım. Triban 520 kullanıyorum. Yavaş yavaş kilitli pedal ve ayakkabılara bakmaya başladım. Fakat hem çok bilgim yok, hem biraz karışık bir konu hem de fiyatlar uçmuş.

Tavsiyelerinizi almak isterim.

geniusbjk

Daimi Üye
Tepki
291
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar,

Vakt-i zamaninda su mtb ayakkabiyi almistim: (link)

ve sayfasinda da uygun pedallar arasinda yine decathlondaki 520 Auto pedallerini gostermisler: (link)

Yol bisikletine gecis yapiyor oldugum icin bu pedali alayim dedim. Ancak pedali aldiktan sonra tabii ki 2 delikli ayakkabiya 3 delikli bu kaller uymadi. Decathlon musteri hizmetleri konu hakkinda fikir sahibi degil, bir numaraya yonlendirdiler, onlar ise acmiyor.

Sizce de sayfada yanlis yonlendirme var degil mi?

(Bu zamanda degistirmek ile ugrasamayacagimdan ve yakin zaman icinde de yol ayakkabisi da lazim oldugundan iade istemeyecegim ama yeni yeni kilitli ayakkabi isini ogrendigim icin merak ettim. Tesekkurler simdiden.)

geniusbjk

Daimi Üye
Tepki
291
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar,

Vakt-i zamaninda su mtb ayakkabiyi almistim: (link)

ve sayfasinda da uygun pedallar arasinda yine decathlondaki 520 Auto pedallerini gostermisler: (link)

Yol bisikletine gecis yapiyor oldugum icin bu pedali alayim dedim. Ancak pedali aldiktan sonra tabii ki 2 delikli ayakkabiya 3 delikli bu kaller uymadi. Decathlon musteri hizmetleri konu hakkinda fikir sahibi degil, bir numaraya yonlendirdiler, onlar ise acmiyor.

Sizce de sayfada yanlis yonlendirme var degil mi?

(Bu zamanda degistirmek ile ugrasamayacagimdan ve yakin zaman icinde de yol ayakkabisi da lazim oldugundan iade istemeyecegim ama yeni yeni kilitli ayakkabi isini ogrendigim icin merak ettim. Tesekkurler simdiden.)
Nedenini buldum, o SPD imis, SPD-SL olmasina dikkat etmemisim :kötü: Neyse bunlar hep tecrube, baska biri okur dikkat eder :harika:

• Beğen
Tepkiler: hatkotaha

SyfShn

Üye
Tepki
24
İsim
Seyfi Yiğit
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nedenini buldum, o SPD imis, SPD-SL olmasina dikkat etmemisim :kötü: Neyse bunlar hep tecrube, baska biri okur dikkat eder :harika:
Evet aldığınız pedal yol bisikleti için yine decathlonda sezon sonu indirimiyle 269 liraya düşen btwin road r 500 ayakkabıları var yeni sezonda sadece üzerinde btwin yerine Van rysel yazıyor fiyatı 340 TL. Btwin olanın fiyatı piyasaya göre oldukça uygun onu alıp pedallarınızla kullanabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: geniusbjk

Waluigi

Üye
Tepki
45
İsim
Caner
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir hafta önce yol bisikletine geçtim, alıştım sayılır. Bu işe gönül vermiş biri olarak spd pedal alma niyetim de var. Kafamda şimdilik Shimano A520 ve kal olarak da SH56 belirledim. Bu ikisinin birbiriyle uyumlu olduğunu biliyorum. Bir markanın birbiriyle uyumlu pedal ve kali, yol ve mtb ayrımını gözeterek, o markanın her ayakkabısıyla uyumlu mudur?

bymelih6

Üye
Tepki
16
İsim
Peloton
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar bir soru sormak istiyorum shiamano nun bayisinij birinden internet üzerinden ayakkabısı ni alacağım fakat ayakkabılar da kal plakası dahil olurmu