Sorun

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Merhaba Sorunum Şu :

İşyerinde adsl 256 bulunmakta. Makine de amd athlon 2500+ 1,83ghz, 736 mgbyte ram, win xp sp2 var.

İnternetten indirim büyük zipli ve rarlı dosyaların hepsinde sorun yaşıyorum. Hızın anlamı kalmıyor. İndiriğim şey zipli tada rar lı olsun film yada mp3 ınıyor ancak açılmıyor.Mesela forumdaki tüm mp3lerı ındırdım ama hıcbırı acılmadı.

Winzipli ise : (winzip 8,1)

Tıklıyorum extract dıyınce harddıskın ısıgı delı yanıyor tartar ve sonunda su 2 hata mesajını arka arkaya veriyor :
1) I/O Error-Unable to read from zip file
2) Error: Invalid compressed data to inflate

Win Rar da ise : (win rar 3.00 beta 7)
Kasılıyor alet ve
read error - veri hatası(döngüsel artıklık denetimi) yazısı çıkıyor.

Olayı çözemedim... :(

Scudo
T

Tuğrul

Misafir
Bence scandisk yap daha sonrada defrag.En kötü aklıma gelen şeylerden biriside ram larından bazılarının arızalı olmasıdır :(
amdler çok ısınır fanlarında problen varsa ondan da olabilir .
Makinanın yeterli olarak soğuduğundan eminmisin ?
Olmazsa telefon aç görüşelim.

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Ramlar, ısınma winziple winrarı etkileyebilirmi ?

Su bılgısayarlara sıonır oluyorum bazen. :)

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
tabi isleyisini etkiliyebilir, her turlu dosya ve program uzerinde etkili olur genelde ama sendeki sorun isinma/RAM/windows'un yazilimsal hatalarindan birinden kaynaklaniyor, ilk denemen gerken ise scandisk + defrag

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Evet scandisk ve defragment yaptım bılgısayar ve su an coktu. Bılgılerın bazılarını kurtarabıldım. kopyalayamadıklarımda "VERİ DÖNGÜSEL HATASI" yazıyor ne oldugunu bilen varmı?
Neyse winxp professıonal tekrar yukledım. Sımdı sorunum su benım harddıskı yenı aldım vatandan 5 ay oldu 80 gbyte samsung ama bad sector oldugundan suphelenıyorum. Bugun karıstırdım ama bad sector olup olmadıgını yazan bır yer bulamadım wınxpde lutfen bırı bana xp professıonalda harddıskın ne kadarı bad sector nerden baklıyor. wın 98 de vardı. xp de bulamadım.

Bırde vatan harddıskı gerı alırmı acaba 1 yılı dolmadı cunku bılen varmı?

Acıl cevap beklıyorum bılenlerden.

tesekkurler :(

riforma

Üye
Tepki
0

abi ilk önce bilgisayarına format atabiliyorsan badsector yok tur. genelde scandisk te kendini belli eder ama nadir durumlarda sadece format attığın sırada ortaya cıkar.

riforma

Üye
Tepki
0

abi sormak istediğim şey herhangi bir virüs koruma programı kullanıyormusun mesela norton , f-securty vs vs bunun gibi firewall olan herhangi bir virüs koruma programı. eğer kullanıyorsan genelde fire wall lar indirdiğiniz dosyaları tararken onlara zarar veriyor.

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Beyler sorun çözüldü

Sorunum şuymuş :

80 Gbyte harddisk badsector çıktı. Şimdi ise soru şu :

Vatan computer 6 ay geçmiş faturalı olan bu harddiski benden bad sector var diye garanti kapsamında geri alıcakmı. Vaktim olmadı gidemedim. Ne dersiniz?

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
çok düşük ihtimal...adamın burnundan getirirler orda..