Sora Tekstil

mdonertas

Aktif Üye
Tepki
210
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben de bikeandoutdoordan sora marka forma aldım geçen ay.

Scudo

lrfan

Cyclist
Tepki
8.322
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fiyat güncellemesi yapılacakken de geçen sene bir kaç kez fiyatlar kaybolmuştu. Web sitelerindeki yeni seri 2022 formalar henüz bayilerde yok, bekleyelim bakalım.

Özellikle uzun kollu yazlık forma cazip geldi, kumaştan terleme ile daha kolay soğuma belki bir tık işi kolaylaştırır sıcağa karşı, belki biraz da UV ve yanığa karşı

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.466
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Artık sadece bayilerden satış yapacaklarmış o yüzden siteden fiyatları kaldırmışlar. Yani kendileri satış yapmıyor.
(link)
(link)

dilerseniz ürünleri çiçeksepeti gibi pazaryerlerinden de alabilirsiniz. Linkini aşağıya bırakıyorum.
(link)

İstanbul'da BikeandOutdoor'un Beşiktaş ve Kadıköy şubesi var. Ben geçtiğimiz cumartesi günü gittim ve deneyerek 2 adet forma aldım. Kalitesine göre hala daha fiyatlar çok iyi. Bu kalitede santini, le col formalar için 2-5k arası ödemek gerekiyor
Bike&Outdoor sitesinde eski sezon formaları satılıyor.
Yeni sezon formaları Nisan ayında siteye eklendi, hatta bir süre satışı yapıldı fakat şu an yeni sezon satışları yapılmıyor.

Yeni sezon formaların kesim ve tasarımları Maap markasından esinlenilmiş.

• Beğen
Tepkiler: AeroKnight

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.477
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fiyat güncellemesi yapılacakken de geçen sene bir kaç kez fiyatlar kaybolmuştu. Web sitelerindeki yeni seri 2022 formalar henüz bayilerde yok, bekleyelim bakalım.

Özellikle uzun kollu yazlık forma cazip geldi, kumaştan terleme ile daha kolay soğuma belki bir tık işi kolaylaştırır sıcağa karşı, belki biraz da UV ve yanığa karşı
Kolluk kullanımı yazın çok iyi oluyor. Sabahları serin olan havada hem üşümeyi önlüyor hem de yanıktan yana sıkıntı yaşatmıyor.

• Beğen
Tepkiler: lrfan ve RmzBurak

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bike&Outdoor sitesinde eski sezon formaları satılıyor.
Yeni sezon formaları Nisan ayında siteye eklendi, hatta bir süre satışı yapıldı fakat şu an yeni sezon satışları yapılmıyor.

Yeni sezon formaların kesim ve tasarımları Maap markasından esinlenilmiş.
Yeni sezon için şu anda çalışmalar devam ediyor yakın zamanda yeni formalarda gelecek dediler. Belki de yeni bir şeyler, yeni tasarımlar gelecek olabilir...

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.466
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Feritcan Şamlı insta hesabında yeni sezondan birkaç rengini tanıtmıştı. Bekleyeceğiz bakalım.

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sora’nın Türkiye satışını bıraktığını, sadece yurtdışına çalışacağını duydum. Mağazalarda satılan ürünler elde kalan stoklarmış.

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sora’nın Türkiye satışını bıraktığını, sadece yurtdışına çalışacağını duydum. Mağazalarda satılan ürünler elde kalan stoklarmış.
Sitesine bakınca, mağazalarda da en üstte yabancı ülkeleri gösteriyor, daha önce de demiştim, ihracatçılar için yerli tüketicinin pul kadar değeri yok, "yerli alın destekleyin" dediğimizle kalıyoruz.

ufuq81

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
ufuk
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jordanred de uzun zamandır stokları guncellemedi. Sora da dediğiniz gibi satış yok iki firmanın sitesini nerdeyse hergun kontrol ediyorum

• Beğen
Tepkiler: AeroKnight

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.466
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Web sitesinde durdurulan satış için bu sabah Sora Tekstil'den mail yoluyla bilgi talep ettim. Verilen yanıt bu şekildedir;

Merhaba, web sayfasındaki satış duraklaması geçici bir durumdur. Yoğunluğu dengelemek ve daha iyi hizmet sunabilmek için yapılmıştır. Bu süreçte bayiiler satışa devam edecektir. En iyi stokları Bike and outdoor mağazalarında bulabilirsiniz. Web sayfalarında bulamadığınız ürünler için iletişime geçerseniz kontrol edebilirler.

Hayaksisheytan

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Soranın ürünleri iyimidir. Ben de giyim bakıyorum ama tecrübem olmadığı için araştırma aşamasındayım yerli üretici olduğunu biliyorum.

Efe ÇEPEL

Daimi Üye
Tepki
983
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben yazlık ve kışlık olarak bütün sene kullanıyorum. Cilde yakın olduğu için vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olarak teri uzaklaştırıyor, kış sürüşlerinde ise soğuğa karşı koruyor ve yazın serin kalmayı sağlıyor.

sohbet iki yıllık ama merak ettim hocam, ben de yaz kış baselayer kullanıyorum fakat prolara dikkat ettim, yarışlarda hiçbiri baselayer kullanmıyor, bunun sebebi ne acaba?

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu havalardan sonra hiç baselayer kullanmam. Bana fazla geliyor :) Eylül gibi yeniden bir katman daha kullanmaya başlarım.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.081
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sohbet iki yıllık ama merak ettim hocam, ben de yaz kış baselayer kullanıyorum fakat prolara dikkat ettim, yarışlarda hiçbiri baselayer kullanmıyor, bunun sebebi ne acaba?
Tercih meselesi olabilir malesef şu nedenden diye birşey demek mümkün değil zira kimine göre baselayer yazın gereksiz, kimine göre ise çok kullanışlı. Yani tamamen kişisel. Linkte güzel bir yazı var bu konuda

(link)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.477
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Proların çevirdiği gibi çevirsek formaya bile gerek kalmaz.