Sora Tekstil

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.147
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3000'e GOREwear c5 mi yoksa 3275'e sora mı almak daha mantıklı sizce? Karar veremedim.

316393 dosyayı görüntüle

316394 dosyayı görüntüle
Sora hiç kullanmadım, Gore C5 kullanıyorum son 3 senedir. Yazın Türkiye sıcağında sizi üzmez, 129 gr ağırlığı pedide gayet iyi. 5 saate yakın turlarda kullandım ve herhangi bir rahatsızlık duymadim. Gore alacaksanız normal bedeninizi alın diğer markalarda olduğu gibi bir beden üstü almayın. Yukarıda arkadaşın önerdiği taytta var elimde oda gayet iyi ancak o modeli Gore ile kıyaslamak gerekirse Gore derim.

• Beğen
Tepkiler: makaram ve Amanita
Scudo
Tepki
432
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 tane bunlar gibi kaliteli mi yoksa 2 tane Van rysel mi alsam onu da bilemedim.
bence kaliteli bir tayt mutlaka bulundurmak gerekli. kısa sürüşler için -3-4 saatlik turlar için kastediyorum- dediğiniz markalardan olabilir. ben mesela 4-5 saatlik sürüşler için (link) şöyle bişey aldım gayet de iş görüyor.

• Beğen
Tepkiler: Amanita

Amanita

Daimi Üye
Tepki
247
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bence kaliteli bir tayt mutlaka bulundurmak gerekli. kısa sürüşler için -3-4 saatlik turlar için kastediyorum- dediğiniz markalardan olabilir. ben mesela 4-5 saatlik sürüşler için (link) şöyle bişey aldım gayet de iş görüyor.
Tam tersi değil mi? Yani uzun turlar için daha kaliteli tayt, kısa turlar için sizin attığınız gibi aliexpress taytları daha iyi olmaz mı :)
Sora hiç kullanmadım, Gore C5 kullanıyorum son 3 senedir. Yazın Türkiye sıcağında sizi üzmez, 129 gr ağırlığı pedide gayet iyi. 5 saate yakın turlarda kullandım ve herhangi bir rahatsızlık duymadim. Gore alacaksanız normal bedeninizi alın diğer markalarda olduğu gibi bir beden üstü almayın. Yukarıda arkadaşın önerdiği taytta var elimde oda gayet iyi ancak o modeli Gore ile kıyaslamak gerekirse Gore derim.
Gore'nin yorumları çok iyi duruyor. Castelli ile ikisi arasında gore'yi seçerim demeniz de beni Gore'ye biraz daha yaklaştırdı ama bu ürünler yurtdışı olduğu için kargo süresi vs düşündürüyor. Bir de üzerime uymazsa uğraş dur. Sora o yüzden mantıklı geliyor biraz.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.336
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Tam tersi değil mi? Yani uzun turlar için daha kaliteli tayt, kısa turlar için sizin attığınız gibi aliexpress taytları daha iyi olmaz mı :)

Gore'nin yorumları çok iyi duruyor. Castelli ile ikisi arasında gore'yi seçerim demeniz de beni Gore'ye biraz daha yaklaştırdı ama bu ürünler yurtdışı olduğu için kargo süresi vs düşündürüyor. Bir de üzerime uymazsa uğraş dur. Sora o yüzden mantıklı geliyor biraz.
Üzerinize uymazsa idae kodunu Amazon'dan (Uygulama ya da web sayfası) bastırıp, paket üstüne yapıştırarak DHL Expresse veriyorsunuz o kadar. Uğraşacağınız birşey yok. 1 hafta 10 güne iade yatar. Beklemeden yenisinin siparişini geçerseniz, iade olunca zaten kartınıza pozitif bakiye olarak işleyecek. Hatta hiç beklemek istemiyorsanız her iki bedenini sipariş edip birini iade edersiniz.

• Beğen
Tepkiler: ufuq81

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.147
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Gore bedenleri normal bedeninizi ile aynı, kendi günlük kullandığınız kıyafet bedeninde alırsanız sorun yaşatmaz.

Tepki
22
İsim
Berke
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam selamlar bu verdiğiniz linkte tabloda beden ölçüleri aldığınız ürünle tuttu mu? Yorumlarda keşke farklı beden alsaydım yazan da olmuş fazlaca benim 1.85 boy 75-80 civarı kilo var daha önce hiç tayt almadım o yüzden sormak istedim.

erman karabaş

Aktif Üye
Tepki
76
İsim
haplo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 tane bunlar gibi kaliteli mi yoksa 2 tane Van rysel mi alsam onu da bilemedim.
Van rysel alma rc 500 kullanıyorum pedleri ii değil ve tayt çok esneme yaptı bende uzun kullanım sonrası bana yada biraz kilo verdim ondan da bollaşmış olabilir

Tepki
432
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam selamlar bu verdiğiniz linkte tabloda beden ölçüleri aldığınız ürünle tuttu mu? Yorumlarda keşke farklı beden alsaydım yazan da olmuş fazlaca benim 1.85 boy 75-80 civarı kilo var daha önce hiç tayt almadım o yüzden sormak istedim.
şimdi aldığım siparişe baktım da boyum 1.74 kilom 68 beden olarak L beden almışım. sizde normal tayt bedeniniz neyse bir üst beden alın isterseniz.
bir ek yapayım normalde M beden alırdım taytları

• Beğen
Tepkiler: amatör ruhlu