Sonunda Sedona 311 :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ferhat köse

Teşekkürler Ferhat Bey. O zaman km saati konusunda 509'dan vazgeçtim. Yeni modellere bakmaya başlarım :) Lastikler konusunda ise şuan için kuru havalarda kullanacağım zaten Eskişehir şartlarında çok sıkıntı yaratmaz ama Eylül ayında Samsun'a gidiyorum ve Samsunda haftada 2 gün yağmur yağıyor. (Biri 3, biride 4 gün sürer aralıksız :) ) O zaman lastikleri kesinlikle değiştirmem gerekecek sanırım ve o konuda sizden mutlaka yardım isteyeceğim :) Sele konusunda da başta bir denemekte fayda var sanırım, en azından günlük 70-80 km'lik bir turda deneyip ona göre bir değişikliğe gidebilirim.

@Onur Eryaman

Teşekkürler Onur Bey :)

@Alper Yıldırım

Alper yazdıkların çok işime yaradı gerçekten :) Zincir ve diğer materyallerin bakımı konusunda ufak bir kurs almam gerekçek sanırım, Uzman TV'de güzel videolar vardı oradan incelerim en azından :) Kask ve tur malzemeleri konusunda şöyle bir liste yaptım, eğer ki eklenicek birşey varsa söylerseniz sevinirim;

1)Suluklar +
2)Eldiven +
3)Km saati
4)Kask
5)Gözlük
6)Ön-Arka far
7)Arka Heybe
8)Gidon Çantası
9)Pompa
10)İç lastik yamaları
11)Yedek iç lastik
12)Tamir ekipmanı
13)Çadır
14)Uyku Tulumu
15)Dış lastik levyesi
16)Duruma göre dış lastik ve sele.

Scudo

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
kask yoksa ilk alacağın kesinlikle kask olsun, arka heybe aldıktan sonra gidon heybesine ne akdar ihtiyacın olun ona sen karar vereceksin fakat kask, patlak takımı ve tamir anahtar takımı bunlar önceliğin olsun.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Alper Yıldırım

Teşekkürler. Listede saydıklarınızın alt sıralarda yer almasının nedeni Eylül-Ekim ayına kadar uzun yola çıkmayacak olmamdan kaynaklanıyor. Öğrenim kredisinden gelen parayla Samsun'a gidene kadar Km saati, kask vs bunları halletmeyi düşünüyorum. Ama kaska ilaveten söylediğiniz patlak takımı ve tamir anahtar takımıda sanırım çok pahalı şeyler değiller onlarıda burada halleder o şekilde giderim. Gönül ister ki herşeyi tamamlayıp Eylülde Samsun'a bisikletle gideyim fakat imkansız görünüyor :) Neyse geri kalan malzemeleride Samsun'a gidince kredi kartından taksitli olarak alır öyle düşerim yollara. Bu arada gidon heybesinide opsiyonel olarak yazmıştım ama seyir halindeyken oraya fotoğraf makinesi falan koyarım diye düşünmüştüm ulaşımının kolay olması açısından..

Tepki
8
tamer özellikle seleni değiştirme. o bisikletin üzerindeki sele çok rahat sonuçta uzun turlar düşünüyorsun dar ve sert sele alırsan biraz totonu acıtır:) dar seleler biraz daha performans ağırlıklı yol bisikleti için,

lastiklerde o kadar kötü değiller ıslak zeminde sen gidonu çevirip ön firene asılırsan kayar. onun haricinde ben hiç sıkıntı yaşamadım.. sen öncelik olarak kask ve heybe al.. kaskta çınar bisiklette sedona kasklar var 30 lira biras pazarlık edersen indirim yaptırabilirisn..

• Beğen
Tepkiler: Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ismail kuş

İsmail abi çok teşekkürler. Bugün öyle bir gezmek için şehiriçinde yaklaşık 17 km'lik bir tur yaptım ve gerçekten çok memnun kaldım. Sadece yarın vites ayarlarına bir baktırıcam ön dişlilerde vites geçerken bazen sıkıntı yaşıyorum. O da zaten dediğin gibi çok kolay halledilecek birşey. Kask ve heybe konusunda ağustos ayını bekliyorum, o zaman mutlaka alıcam, özelliklede kaskı, heybe belki eylüle sarkar belli olmaz :)

@SeLiM ESENER

Teşekkürler Selim bey :) Kadrosu gerçekten kendini belli ediyor, bugün ufak bir tur yaptım ve yanından geçtiğim insanlar kafalarını çeviripte uzun uzun inceliyorlar bisikleti :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ibrahim m yaradilmis

Teşekkürler İbrahim Bey :)

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
Çok tatlı bisiklet, hayırlı olsun. Sedona :in:

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@diavolo

Teşekkürler :) Düşünen herkese tavsiye ederim, çok memnunum bisikletten :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar sonunda heybemide aldım ve bisikletin son halide bu şekilde :) Artık son olarak ekipmanlar vs kaldı alınacak :) Yavaş yavaş uzun turlara hazır hâle getiriyorum bisikletimi :)

(link)

(link)

(link)

(link)

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Bundan sonra gezi ve tur yazılarınızı bekliyoruz.

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Abi pedallarını değiştir derim sana. Demir pedaldır muhtemelen onlar. Uzun turda ayağını çok yakar . Daha hafif pedallar öneririm sana. Ben bisikletime plastik taktım, uzun yolda demirden daha iyi performans sergilememi sağladı. Birde baret takmanı öneririm abi. Çok rahatlatır kolları, özelliklede uzun turlarda. :)

Yol arkadaşın harika görünüyor abi, güle güle binmen dileğiyle. :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@xman

@cem deviren

Öncelikle teşekkürler arkadaşlar, birkaç eksiğim daha var onlarıda tamamladıktan sonra gezi yazılarımla karşınızı çıkıcam umarım :)

@Hasan Can BAM

Hasan Can kardeşim çok teşekkürler yorumun için :) Aslına bakarsa 10-20 gr pedal ağırlığını pek önemsemiyorum sonuçta arkadaki heybede nerden baksan en az 30 kg civarı olacak :) Böyle bir ağırlık varken, pedalın ağırlığı performansı ne ölçüde etkiler bilemedim :) Fakat dediğin gibi ayağı yakma gibi bir durum olursa ilk iş olarak değiştirip daha rahat bir pedal alırım :) Şuan için tur malzemelerimi tamamlama aşamasındayım, bunlar bittikten sonra pedal vs diğer eklentilere girebilirim ancak :) Önerin için tekrardan teşekkürler :)

Bi gün beraberde turlayabilmek dileğiyle :)

• Beğen
Tepkiler: iamhasancanbam