Sonunda bu da oldu, kurşun sıktılar.

Scudo
Tepki
34
Oha!! Bir çok "bisikletçiyi taciz" hikayesi duydum ama bu bambaşka!! İnşallah failler bulunur ve en uygun cezayı alırlar...

Tepki
43
Bisiklet
Corratec
ortadoğulu müslüman bir ülkede yaşıyoruz.gerizeklılıkların görülmesi şaşırtmamalı bizi. her an bir şeyler olur diye bekleyiş içinde sürüyorum bisikletimi..

• Beğen
Tepkiler: tt2000
Tepki
43
Bisiklet
Corratec
@Nihat Akalın

1-belki istanbul'da olduğunuz için kendinizi avrupalı görüyorsunuzdur.bana coğrafya öğrenmemi salık verecek kadar, coğrafya bilginizin benimkinden üstün olduğunu da zannetmiyorum.
2-her yerde sapıklar ya da manyaklar vardır.doğru.ama bu tekil örnek ne norveç'i dünyanın en medeni ülkelerinden biri olmaktan çıkardı; ne de ülkemizi gerici kültürün kutsandığı ve sistematikleştirildiği müslüman-ortadoğudan..

sizce bisikletliler (ya da diğer insanlar) norveç'te rahat değiller mi artık???

saygılar..

Tepki
43
Bisiklet
Corratec
@Raif Korkmaz

insanların hayata karşı olan genel tutumlarının en temel belirleyicilerinden biri; inançlardır. bir de inançlarla birlikte yoğrulan gelenekler..bu yüzden insanlarımızın ağzından "din, örf ve adet, gelenek görenek, anane..." gibi laflar eksik olmaz. çünkü düşünmeye gerek yoktur; her şey kendimiz için başkaları tarafından önceden düşünülmüştür..
bisiklet konusuna yoğunlaşırsak; daha önce duyduğum sayısız hikayeden hareketle diyebilirim ki; orta doğu hariç dünyanın hiç bir yerinde tura her çıktığımda yediğim küfürleri yemezdim diye düşünüyorum.

bozuk kişilikler her toplumda vardır. ama konu başkasının özgürlüğü olunca bu kadar sığlığn neden bu bahsettiğimiz coğrafyada olduğu sorusu ilginizi çekmez mi?

saygılar...

• Beğen
Tepkiler: tt2000
Tepki
34
@FIRAT EMRE KARAMUTLU

Bakın, daha evvelki yorumunuzda olduğu gibi halen köşeli ve fütursuz konuşuyorsunuz. Yaşınıza veriyorum...
Ben "coğrafya öğrenin" demedim, "bilginizi gözden geçirin" dedim. Çünkü daha evvelki mesajınızda bulunduğunuz lokasyon tespitiniz yanlıştı.
"Coğrafya bilgim sizden üstündür" de demedim. Neden böyle bir komplekse kapıldınız, anlamak mümkün değil...
Ayrıca, konumuz Norveç'in az mı yoksa çok mu medeni olduğu değil. Bu tarz münferit olayların her ülkede olabileceğini, coğrafyanın ve din faktörünün bu konuyla hiçbir alakasının olmadığını anlatmaya çalıştım size.

Tepki
43
Bisiklet
Corratec
@Nihat Akalın

coğrafyanın ve din faktörünün bu konuyla hiçbir alakasının olmadığını kabul ediyorum. konu tamamen kültür..ufak bir sıkıntı var ki, kültürü din,gelenek,coğrafya,eğitim düzeyi v.s. belirler. ben de bunu anlatmaya çalıştım size..

saygılar..

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Çok geçmiş olsun... İlk kez böyle birşey duyuyorum. Allah korumuş...

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Olay uzun zaman önce olmuş ama yinede geçmiş olsun...

Bence araçtakilerin amacı vurmak değil...vahşice ama çok yakınında ve arkandan silahı ateşleyip , patlama sesinden senin ürküp düşmen ve bu düşme sonucunda arabadaki yaratıkların eğlenmesi...Amaç ; Sonuçlarını hiç düşünmeden senin düşmeni görmek, hepsi bu...Senin kaskındaki mini dikiz aynasını göremedikleri belli...

Türk şakaları ve eğlence adetleri hep sonu hesaplanmadan gelişir...Daha dün Balmumcu'da bir sahne gördüm eğer kameraya çekebilseydim, internette izlenme rekoru kırardı emin olun.

- Asfalt yada sert zeminlerde büyük delikler açmak için iş makinaları vardır.Ucunda bacak kadar bir burç olan dev hidrolik kollu, paletli kocaman bir iş makinası...Makinanın operatörü, dışarıdaki işçi arkadaşını yeteneklerini !!! kullanarak dev hidrolik kol ve ucundaki koca burç ile dürtüyor ve deli gibi gülüyordu...Pand.k atmak deyimine çığır atlatan bu adama ne denir, ben bilemedim...

Tepki
34
@AYDIN DİRİCANLI
Şöyle bir gözümün önüne getirdim de hakikaten müthiş trajikomik bir olay. Dediğiniz gibi, eğer videoya çekebilseydiniz, kesinlikle izlenme rekoru kırardı!! :D

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Geçmiş olsun. Böyle cinsler bana da denk geliyor.Polise bildirmen iyi olmuş.Ama bisikletten soğuma gene bin.İnsanın başına herhangi bir şey gelecek ise geliyor bunu engelleyemeyiz.Allah ın dediği olur.Ama önce tedbir

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
benimde başıma gelmişti. çingen diye tabir ettiğimiz biraz itilmiş mahallelerden geçerken üzerime tükürmüşlerdi. baktım. gülüyorlardı. uzaklaşırken küfür ettiler. bende bastım uzaklaştım. bunlar çok oluyor. geçende gözlük takarken yanıma tofaşlı geldi. yarışalım mı bebeğim ? kazanan alır anahtarı dedi. bende baktım. güldüm. adamlarda güldü gittiler. gerçekten çok garip bi toplumda yaşıyoruz. :mad:

iyi pedallamalar

Tepki
6
@Ömer Özen

ya kusura bakma hoş bir durum değil elbette ki ama çok güldüm buna.

garip, çok garip gerçekten.

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
14 sayfanın tamamını okudum.Olay aydınlanmamış yada netice buraya yazılmamış.Bir gelişme varsa öğrenmeyi çok isteriz.Büyük geçmiş olsun.

Yazılanlardan gördüğüm kadarıyla İzmir'in halen modern bir şehir, bu olayın da münferit bir olay olduğunu zannedenler var.Bu arkadaşlara tavsiyem olayın geçtiği yere yakın Pınarbaşı, 5. sanayi sitesi karşısı yada Karabağlar Gürçeşme, Gazi mahallesi, Toros mahallesi, Limontepe, olmadı Karşıyaka tarafındaysa Doğançay, Gümüşpala gibi semtlerde bisiklete binmeleridir, aman kaskınız başınızda olsun, önce güvenlik!

İzmir'i Alsancak ve Karşıyaka-Bostanlı sahilinden ibaret sananlar var.Bu şehrin nüfusu 5 milyon oldu arkadaşlar, bilmeyen varsa haberi olsun.

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Cahil insanlar ellerine bir güç geçirdimi böyle davranıyor demekki.Eğlence merakı.Öldürmek niyetleri olduklarını sanmıyorum amaç çaresiz durumdakini korkutmak.bu şekilde kendilerini güçlü hissetmek olabilir.Yazıklar olsunki böyle insanlar çok var.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Ne diyeyim Allah belalarını versin şerefsizlerin kimseyle bir alıp veremediğimiz yokken neden milletin bir yerine batıyoruz anlamıyorum bir kerede biryerlerde kıstırsakta böyle tipleri eşşek sudan gelene kadar bir güzel pataklasak
artık silahlanıcaz nerdeyse bu nedir yaa