Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

sonunda bitti..

Lancer

Daimi Üye
Tepki
79
kardoyu değiştirdim, herşeyi yerli yerine taktım..
alivio aynakol+ruble
deore ön+arka attırcı
alivio fren/vites kolları
suntour xc60 amortisör
shimano mekanik disk frenler
işte benim whistle:
http://img289.imageshack.us/img289/5936/090620068jp.jpg

• Beğen
Tepkiler: N.Erdem TUGRAHAN
Scudo
Hayırlı olsun. Gerçekten çok güzel görünüyo. Kazasız belasız gezmeler..
Sevgiler...

Tatlı bir bisiklet olmuş, güle güle kullanın :). Kaskınızı takmayı unutmayın...
Affınıza sığınarak bir de ufak uyarı yapıyım :). Selenizin burnu çok aşağıda duruyor. Düz bir zeminde bisikletiniz dururken selenin yere paralel olması genel kabul gören ölçüdür. Kimi kullanıcılar da burnunu bir kaç derece eğerler aşağıya doğru. Ancak sizinkisi gerçekten çok eğri duruyor gibi geldi bana.

Harika görünüyor. Benim kendi kullandığım bisiklet maddi ve kadro boyu vb. problemlerden kırmızı renk. Ancak.
İşte itiraf ediyorum. Kesinlikle hayalimdeki şey beyaz bir bisiklet.
Zaten lastikler siyah, diğer kısımlar parlak metal, kadro da beyaz .
çok güzel olmuş sizinki de.
güle güle kullanın.

hhiişşşşt, yakışıklı (whistle);)

Çok teşekkür ederim arkadaşlar, beğendiğinize sevindim ;) Daha bir zevkle binicem şimdi bisikletime..
Halil; uyarın için teşekkür ederim. Biraz daha düz duruma getireceğim seleyi. Aslında böyle fazla eğri gibi duruyor olsada binerken rahat ediyordum..
Bu bisiklet sanırım beni uzun süre idare eder. İleri tarihli satınalma planlarımda deore aynakol+ruble+fren/vites kolları var. Böylece komple (en azından vites sistemi) deore bir donanıma sahip olacağım. Daha sonrada hidrolik disk fren olayına girebilirim.
Tekrar teşekkür ederim yorumlarınız için ;)

sadece deore markalı ürünler kullanmak için yapacaksan ileriki tarihlerdeki değişiklikler bence hiç gerek yok :)

hidrolik disk fren de gayet iyi çalışan bir sistem ama ağırlığı taşımaya değer mi?

kullancağın şartlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda yatırım yapmanı öneririm...

naçizane...

bisikletin de güzel görünüyor..bileşenler de yarış koşmayacaksan yeterli ;)

valla arkadaş zaten mekanik disk taşıyarak o ağırlığı kabul etmişki deore hidrolik disk frenler bile o mekaniklerden hafiftir ve performans olarak her koşulda taşımaya değer...(mekanik disklere göre konuşuyorum) Onun dışında bisiklet cidden çok hoş duruyo hani bende seleyi biraz öne eğiyorum yokuşlarda geriye kaymamak için ama seninki pek bi eğik duruyo onun dışında keşke deore ön arka aktarıcıların yanında aynakol zincir ruble ve kollarıda alsaydın biraz daha sıkışıp çünkü daha sonra yapacağın deore 9 lu sisteme geçiş sana bir artı kazandırmayacaktır bi kaç seri üste çıkmadıkça...

Teşekkür ederim.. Evet yarış koşmak gibi bir niyetim yok şuan. Zevk/hobby/spor amaçlı bir kullanım benimkisi.
Evet dediğiniz gibi birazcıkta "deore" olsun diye yapmak istiyorum. Bu şekilde viteslerin daha yumuşak ve güzel değişeceğini düşünüyorum. Ehh buda kullanırken keyifli bişey.
Ayrıca işin hobby boyutuda var; yeni ve daha güzel parçalar takmak, daha iyiye sahip olmaya çalışmak. Uğraştığı şeye olan ilgisini canlı tutuyor insanın. Sonunda "bişey" yapıpta onu yapmış olmaktan haz duymak. Bunda benimde emeğim var, "ben yaptım" şunuda demek güzel bişey..
XTR bir sete sahip olmak benim için hayal (sizinde dediğiniz gibi gerekliliğide tartışılır). Ama imkanlarım ölçüsünde bişeyler yapmak hoşuma gidiyor. Aşırıya kaçmamak kaydıyla...

bisikleti sıfırdan toplamadım. deore arta aktarıcı, alivio parçalar zaten eski bisikletimin parçaları. ön aktarıcıyıda zorunlu kaldığım için doere yaptım. yoksa sıfırdan toplanmış bişey değil benimki. yeni olanlar kadro, zincir, ön aktarıcı..
öyle olsa sizin dediğiniz gibi hepsini deore alırdım.

Back