Son Düzlükteyim Triban 3 Almaya Gideceğim

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
@Berkay*
Dropbar ince degil ya okadar bilmiyorum ama mtbde kullandim ki hala var pek fark yok kalinlikta acikcasi :) ayrica gidon bandi yoksa ince gozukebilir ama takinca normal gorunur sti koldan(2) tutmak aslinda rahattir fren sikmasida o kadar zor degil fren ayarlari tam olmayabilir sertlik ayari ozellikle dropbarin amaci aerodinamikliktir evet inanmayabilirsin ne ise yarayacak diye ama soyle ozetleyeyim sana ayni guc uygulayarak siddetli ruzgara karsi 2 numara ile 20 ile giderken 3 numarada 24-25 km hiza cikiyorsun o kadar etkiliyor sahilde ben tt pozisyonunu kullaniyorum 1 numaraya bileklerimi koyuyorum ellerini hayali tt dropu var mis gibi birlestiriyorum cok fazla secenek var dropbarda belki benim ogrenemedim bir cok pozizyon vardir :)

Scudo

Emre O.

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
b'Twin
Kocaelide decathlon yok malesef triban 5 ay sonuna doğru gelecekmiş onu bekliyorum

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
@GurkanSamet
Bisiklet gözüme küçük geldi neden bilmiyorum belkide 54 numarayı inceledim uzunca sonra 57'ye pek bakmadan bindim ondandır. Biraz daha dolaştıktan sonra tekrar decathlon'a gideceğim bakalım o zaman neler öğrenmiş olupda gideceğim neler değişecek. İki kat gidon sargısını düşünebilirim teşekkürler.
@Onur Gunes
Gerek motosikletten gerekse arkadaşımın yokuşta bisikletin üzerine yatarak yanımdan hızlıca geçmesinden biliyorum. :D Gidon sargısı vardı belki gidon sargısı incedir (ince olanı varsa tabi) bilmiyorum.
Büyük ihtimalle ben oraya büyük bir hevesle gittiğim için ve ilk önce 54 cm kadroyu gördüğüm için bana küçük geldi. Hatta sele alçak olduğu içinde bana estetik gözükmemiş olabilir mi? Çünkü sele baya alçaktı. Dizim ciddi bir şekilde kırıktı. Biraz daha dolaşacağım bakalım yeni fikirlerim ne olacak. Bisikletimi aldığımda foruma resimlerini ekleyeceğim. Amatörce yorum yapabilirim aldığım bisiklet hakkında ama kimseye yararım olmaz çünkü altıma ne verseniz beğenirim suan. :D

@Emre O.

Denemeden görmeden alma derim ben kocaeli'de birinde varsa forumdan ya da tanıdığın rica et bir dene. Mağazada denemenden bile daha iyi olur özgürce deneyebilirsin. Kimse sana bu reyonda bisikletle gezemezsiniz (daracık) bisiklet reyonunda sürmelisiniz demez.
Kafanızı karıştırmak istemem ama bazı kişiler yaz sonunda triban 3'ü indirimden aldıklarını söylüyor. Belki de triban 5'i de yaz sonunda indirimli alabilirsiniz ama kış yaklaştığı zaman değer mi bilmem.

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@Berkay*

Eveeettt...Sevgili berkay dostum yazını okuduktan sonra yaşadıklarımı yazmadan geçemiyecem:
Ben ilk yol bisikleti almaya karar verdiğimde kafama kadro boyu takılmıştı çünkü benim boyum 1.91.Çünkü bisiklete binerken komik bir görüntü oluşmasını istemiyordum.Sonra bir gün arkadaşım triban 5 almış ve okula getirmişti ve bende bisikleti görünce büyük bir hayal kırıklığı oluştu.Karşımdaki bisiklet 54 kadro olmasına rağmen sanki çocuk bisikleti gibi duruyordu.Tabi bende önceden hiç yol bisikleti görmemiştim,o kadro boyundaki bisikletin nasıl göründüğünü de bilmiyordum ve karşımda öyle birşey görünce bastırdığım kadro boyu endişem tekrar canlandı.Kendi kendime "54 cm buysa 56 ne kadar olacak ki!" diyordum.Hatta bu kadro sorunu yüzünden birkaç kez yol bisikletinden vazgeçme noktasına bile geldim ama drop-bara ve ince tekere olan sevgim ağır bastı.
Neyse artık benim bisikleti alma zamanı gelmişti,bayiye giderken hem ohh..sonunda diyordum ama acaba çok küçük çıkar mı diye endişeleniyordum.Sonra girdim kapıdan ve bisikletimi gördüm ve kelimenin tam anlamıyla hayran oldum,çok etkilendim ve diyecek söz bulamadım.Mükemmel bir renk uyumu var dı,kocaman bir görüntüsü vardı ve zaten görünce çok şaşırdım:"Bu gerçekten 56 cm'mi?" dedim yine kendi kendime.Gerçekten çok sevinmiştim ve oldukça büyük duruyordu.Eve getirdim ve bir oh çektim boşuna dert etmişim o kadar ay acaba küçük çıkar mı diye.
Evet,benim kadroyla ilgili yaşadıklarım bunlardı yani tek sen değilsin tribanı küçük bulan,merak etme 610 değil.Tutuşa alışma konusuna gelirsek ilk başlarda bir bedenin alışması gerek ben stabil bir şekilde sürerken 1 numaradaki gibi tutuyorum,fren yapacaksam 3'e geçiyorum,2'yi pek kullanmam,1 ve 3 yetiyor;birde şunu farkettim ilk aldığım zamanlar 3'teki gibi çok tutamıyordum artık daha uzun süre tutuyorum.
Son olarakta git bir sedona bayisinede asıl yol bisikleti neymiş onu gör;gözün,gönlün açılsın :D :D :D

Haydi Hayırlı Günler...

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@Onur Gunes

Hayır,gerçekten tribanların kadro yapısı küçük zaten canlı olarak görseniz sizde aynı şeyi dersiniz.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
Arkadaşlar ben de son düzlükteyim amörsitörlüamörtisörsüz şehir bisikleti ve yol bisikleti arasındayım çukurlarda ve bozuk asfalttaki çıkıntılarda aradaki farkını öğrenmek ve bu 3 bisiklet arasındaki farkları öğrenmek istiyorum ona göre yarın gidip bisikletimi alacağım (eğer yol olursa triban 3,amörsitörsüz fx7.1 amörsitörlü scott sportster serisi olacak inşallah

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
@Ahmet AKÇA
Ben biliyorum azcak tribani benim cube ile ayni :) normalde kucuktur zaten yol bisikletleri ozellikle seleye dogru alcalir en kucuk nokta orasidir amaci sanirim downhill de asa inip aero :)

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
@Ahmet AKÇA
Bakalım bugün arıyacağım bayileri, pazar günü açık olanları dolaşacağım. Pazartesi il dışına çıkıcam, oralarda da (Tekirdağ'da) bakmayı düşünüyorum. Sedona 610 şekil olarak çok güzel. Triban gibi küçük değilse çok güzel olur tek sıkıntım 1350 liraya onu almaktansa (pazarlıkla 1500-1550) üzerine biraz daha ekleyip carraro rc 032 mi alsam diyorum. Claris benim için çok güzel bir donanım fakat bir zamandan sonra yetmezse sıkıntı olursa diye çekiniyorum. Microshift bana yetmese, sorun olsa da 900 lira olduğu için çok acımam. Bakalım ne karar vereceğim. 900 liradan 1500 liraya çıkmakta istemiyorum açıkçası. :D
@Onur Gunes
Fakat bugün bodruma indim benim hurda eski ümit bisikletime baktım, dağ yol ne olduğu belli değil bisikletin. (saçma sapan bir şey) Dün gördüğüm triban 3 ile kıyasladım bu bisikletim daha kalıplı gibi geldi. Belki de decathlonda dağ bisikletlerinin olduğu reyondan sonra triban 3'e baktığım için küçük gelmiştir düşündüm. Ama Ahmet AKÇA arkadaşımız da küçük olduğunu söyleyince triban 3'ün küçük olabileceği konusunda kesin karara vardım. Ama dediğim gibi diğer bayiileri de gezeceğim.

@Ali Ç.

Dostum ben hiç amortisörlü bisiklet kullanmadım, sabit maşalıyı asfaltta ve bazen de kaldırımda sürdüm. Hiç sorun olmadı. Bazı bozuk yollarda sarsılırsın ama kendini kullanmayı bilirsen az da kıçını kaldırırsan hiç sorun kalmaz bence sabit maşa iyidir. Şehir bisikleti mi yol bisikleti mi orası sana kalmış bir şey.

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@Berkay*

Dün ben de Triban 500'e karar verip almaya gittiğimde bana da aynısını dedi. Depoda ürün yokmuş. Almadan çıktım. Büyük ihtimal eskiler indirime girer yeni tribanlar gelir ama ne zaman belli değil.