Solberg, Hat-Trick yaptı

Admin

Yönetim Kurulu
Kayıt
5 Eylül 2004
Mesaj
1.737
Tepki
2.903
http://www.ntvmsnbc.com/news/167190.jpg

Dünya Ralli Şampiyonası’nın 12. yarışı olan Britanya Rallisi’ni 2002 ve 2003 yıllarında da kazanan Subaru takımının Norveçli sürücüsü Petter Solberg, üçüncü kez kazandı.
İki genç yıldızın büyük çekişmesine sahne olan Britanya Rallisi’ninde sonucu pazar günü koşulan dört etap belirledi. Son güne en yakın rakibi Petter Solberg’in 7.3 saniye önünde lider olarak giren Citroen pilotu Sebastian Loeb ilk etabı kazanarak farkı 8.6 saniyeye çıkardı. Bir sonraki etap birinciliği ise Solberg’in olunca dünya şampiyonu aradaki farkı 3.5 saniyeye kadar indirdi.
Subaru ile yarışan Solberg 27.5 km uzunluğundaki sondan ikinci etapta da fırtına gibi esti. Bu etapta Fransız rakibinden 9.2 saniye daha hızlı olan Norveçli pilot, Kardif’te düzenlenen özel seyirci etabına 5.7 saniyelik bir avantajla başladı. Bu etapta da Loeb’den daha iyi bir zaman yapan Solberg peşpeşe ikinci, bu sezonki dördüncü birinciliğini kazandı.
Loeb belki birinciliği son anda kaybetti ama kazandığı sekiz puanla şampiyonluk yolunda önemli bir adım daha attı. Sezonun bitmesine dört yarış kala en yakın rakibi Solberg’in 28 puan önünde bulunan Loeb, kalan dört yarıştan toplam 13 puan alması halinde, Solberg tüm yarışları kazansa bile şampiyonluğa ulaşacak.
BritanyaRallisi’nde Ford pilotu Markko Martin liderin iki dakika 53 saniye arkasından üçüncü, Citroen’den Carlos Sainz dördüncü, Ford’dan Francois Duval beşinci, Peugeot’dan Harri Rovanpera altıncı oldu.
 
Scudo