Sky'ın Team Sky sponsorluğunu bitirmesi

Cenk Akbulut

Daimi Üye
Tepki
255
Bisiklet
b'Twin
Bugün gelen e-postada 31 Aralık 2019 itibarıyla Sky'ın Team Sky sponsorluğuna son vereceğini ancak takımın yeni sponsorluklar kovaladığını ve asla yarışmaktan vazgeçmeyeceğini yazmışlar.

Ne düşünüyorsunuz, o kadar para dökebilecek yeni bir sponsor bulabilirler mi? Takımın akıbeti ne olur sizce?

(link)

Scudo

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Pazarlama stratejisi olabilir. Hatalarınız oldu ama İngiliz bisikletini dünya çapında yükselttiniz, başarıyla temsil ettiniz, şeklinde halk talebi oluşmasını umuyor olabilirler.
Peki madem devam edelim, siz istediniz, derler sonra.
Yok gerçekten Sky şirketi bu sektöre para harcamaktan vazgeçmiş olsa bile, olayı milli bir mesele haline getirip o takımı ayakta tutmaya çalışabilir İngilizler.
Her durumda kazan-kazan olayı, farkındalık ve destek artırıcı bir hamle.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Disney-Fox, Sky grubunu Comcast'a satınca; yeni patron olan Comcast, başka politika güdüyor olabilir.

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
Takıma birşey olurda dağılırsa sadece pinarello ları özlerim gerisi benim için pek önemi yok:islik:

• Beğen
Tepkiler: galen ve Afyon35

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Sky,katıldığı yarışlarda dominant olan takım görüntüsü verdiği için,diğer takımlar açısından bir fırsat eşitsizliği yaratıyordu..Bu bakımdan,Sky'daki bu dağılma bisiklet sporu açısından olumlu bir gelişme olarak görülmelidir..

bitinya_s

Aktif Üye
Tepki
187
Bisiklet
Carraro
@ahlaksız
Fikrinize katılmıyorum Bisikelt sporunun gelişimine Sky takımının büyük katkıları var. Diğer takımlar Sky' ı örnek aldılar bir çok konuda.
Antrenmanalr, beslenme vb. birçok konuda yeniliklere ilk kez SKY imza attı. Bu takımın yokluğu spora fayda sağlamaz.

bitinya_s

Aktif Üye
Tepki
187
Bisiklet
Carraro
@ahlaksız
O kadar şey saydım. Onalr ne olacak peki? Evet o konuyu da göz ardı edemeyiz. Sky kapanınca doping bitecek mi peki? Birdaha doping olmayacak mı bisiklet sporunda?

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@bitinya_s
Profesyonel bisiklet takımlarının beslenme veya antreman konusunda Sky'a ihtiyaçları mı var?Bence yok..Sky bu konularda bir yol açmış olabilir ama Sky'ın parası var sonuçta..Haliyle diğer takımlar da,bu açılan yoldan gidebilirler..Gitmesinler mi?Sky takımı olmasaydı da,bir şekilde bu yollar açılırdı..
Müthiş bir eşitsizlik var..Bu bakımdan Sky'ın ortadan kaybolması iyi olur..Sporcular da,farklı takımlara girerler,su yolunu bulur bir şekilde..
Doping tabi ki olacaktır ama çok parası olanın aklanmasını istemeyiz..

• Beğen
Tepkiler: hakankcksrklk

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
Belki de US Postal'ı iyi incelediler ve daha fazla sıkıntı çıkmadan çekilme kararı aldılar.

bitinya_s

Aktif Üye
Tepki
187
Bisiklet
Carraro
@ahlaksız
Burada varsayımlar üzerine konuşmuyoruz. Olabilirdi, açılabilirdi demiyoruz. SKY vardı ve bunları ilk yapan sky oldu.
Doping konusunda hemfikiriz. Tabiki parası olan aklanmasın.

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
her halükarda iyi oldu, bırakmalarının sebebi de 20 milyon pound harcayıp bir spor dalının tamamı tarafından sevilmemek büyük ihtimalle. Thomas kazanınca bir sempati oluştu, o noktada bırakıp paramız cebimizde kalsın demişlerdir.
sky'ın özelliği beslenme antrenman vs değil, bu yüzden de kazanmıyorlar. Yani sky sporcuları daha iyi beslenip antrenman yaptığı için değil. Sadece çok parayla yaptıkları şey domestiklere diğer takımların kaptanlarındna çok para verip, bir sürü çok performanslı domestik toplayıp yarışlarda öne geçip pelotonu linç etmeleri.
Şimdi bu para olmadan bunu yapamayacaklar hepimize hayırlı olsun.
2019'u da geçirirsek alnımızın akıyla 2020 güzel geçecek.

Sky mutlaka iyi şeylere vesile oldu, bu sporu 21. yüzyıla taşıdı buna katılıyorum. Bir yerde de bitmesi gerekiyordu tabii.
Bir de ben Froome'un bu sene 5. TdF galibiyetini alacağını ve bırakacağını düşünüyorum.
Froome kral adam seviyorum.

• Beğen
Tepkiler: bitinya_s

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Pawcraft
2020 için biraz erken konuşmadın mı? Daha 1 sene var kimbilir belki bu süre içinde Dave Brailsford SKY gibi destekleyebilecek başka bir sponsor bulacak.

@ahlaksız bilmiyorum dış haberleri ne kadar takip ediyorsun ama sky olmadanda birçok takım/yarışçı doping kullanıyor. Son 2 ayda ben 6 sporcunun UCI tarafından yasaklandığını gördüm ve haklarında büyük bir haber yapılmadı zira sky yarışçıları kadar göz önünde olan takım ve sporcular değiller.

• Beğen
Tepkiler: bitinya_s

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
@Bigpatron

Bence mümkün değil çıkmaz. Takımdaki genç yetenek ingiliz değil dolayısıyla ingiliz sponsorlar kolombiyalı biri için vatan millet sakarya deyip, ingiltere dışında sevilmemek pahasına 20 milyon koymazlar masaya. Avrupalılar keza, bu konu açıklığa kavuşunca dönüp bu başlıkta tekrar buluşalım madem!

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Bigpatron
Froome'un doping yapması ile pelotondaki düşük bütçeli bir takımın domestiğinin doping yapması,tabi ki basına farklı yansıyacaktır..Froome,katıldığı yarışlardaki bir numaralı favori..Böyle bir ismin ve takımının yerden yere vurulması,pelotonda sevilmemesi veya izleyicilerin yarışlarda bu kişiye/takıma tepki göstermesi gayet doğal..Çünkü zirvedeyken hile yaptıkları ortaya çıktı..Aslında aklandılar ama herkesi salak yerine koyarak,sözde aklandılar..2018 Giro'yu izleyene kadar,ben de Froome'un veya Sky'ın dopinge bulaşmadığını düşünüyordum ama Giro'da ne yaptıkları,nasıl bir takım/insan oldukları ortaya çıktı..
Ben rekabetten,temiz bir spordan yanayım..Sky'ın ve Froome'un,bu spordaki rekabeti bozdukları çok açık..Bu bakımdan iyi bir haber bu..Umarım Froome'da bırakır bu sporu..

• Beğen
Tepkiler: CeRKeZ