SKF Rulman Gresi; Eskişehir'de nerede?

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
Merhaba,

Eskişehir'de SKF marka rulman gresi bulabileceğim bir yer biliyor musunuz acaba? Temin etmek istediğim gres şöyle bir şey:

product_4257.jpg

Scudo

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
skf rulman gresini temin edersin o mesele değilde
senin pek işine yaramaz
rulman gresinin çeşitleri vardır lityum gresleri vardır
çok yüksek sıcaklıklarda akıp rulmanın yağsız kalmasını engeller
100bin devir dönen yer olasa neyse
veya 800 derece sıcaklıkta çaışan yerdeki rulman olsa neyse

bisiklet bu dakikada 1000 devir bile dönemez o teker hadi 100 devir olsun
motosiklete bile en ucuz gresi sürebilirsin birsakıncası yok
demirelli rulmana sor
orada bulamazsan
baykullar rulmana sor

YAŞARLAR ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ İNŞAAT VE TURİZM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Adres: 75. Yıl Mah. OTO Sanayiciler Sitesi C Blok NO: 1 Eskişehir/TÜRKİYE
Tel: 0222 246 0 777

telefon aç fiyatını sor

• Beğen
Tepkiler: bthnoks

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.888
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence bundansa yağlamak istediğiniz rulmandan yeni bir tane almayı tercih edin. Özellikle kendi yağından aradığınıza göre bakımına çok özen gösterdiğinizi düşünüyorum, eğer ne miktarda uygulayacağınızı da kesin bir şekilde biliyorsanız bir anlam kazanacaktır bu özeniniz. Yoksa içine sıradan bir gres yağı koymanız da pek bi fark yaratmayacaktır.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
Cevaplar için çok teşekkür ederim. Ben bu gresi rulmanda değil, maşanın şaft borusu ve aynakolda kullanmayı düşünüyordum. Forumdaki eski konulara göz gezdirdim, bu marka gresi çok tavsiye etmişler.

5 TL'ye aldığım lityum bazlı bir gresi maşanın şaft borusunda kullandım ama sanırım soğuk yüzünden gres katılaştı ve maşanın hareketi zorlaştı. Bir de bu SKF'yi deneyeyim diyorum. Başka marka önerilerinize de açığım :)

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
ben patenimin rulmanları için bu gresi aldım. aynı zamanda bisikletin kadrosunu değiştirirken orta göbek kılavuzları ve fren-vites tellerini yağlamak için de kullandım. yazıldığı gibi çok amaçlı bir gres. uzun süre aksamda tutunuyor ve çok sık yenilenmesi gerekmiyor. gresle yağlanması gereken evinizdeki diğer donanımlar için her zaman el altında tutulması gereken çok amaçlı bir malzeme. zincir ve dişli sistemlerinde kullanmaktan kaçının tabi ki. sanayi mahalleleri, rulmancılar, hırdavatçılar, yapı marketler gibi yerlerde bulabileceğiniz yaygın bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Piyasada bisiklete kullanabileceğin en güzel gres Teflonlu grestir.Çabuk bozulmaz sudan kolay kolay etkilenmez,kıvamını korur piyasada birtek Decathlon'dan bulabildim ilk başta 1 kutu aldım daha sonra bir Ankara ziyaretimde mağazada gördüğüm diğer 2 kutusunuda aldım tavsiye ederim.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
Merhaba,

Bugün SKF gresi bulabildim nihayet. Bulduğum yeri tarif edeyim, belki başka arkadaşların da işine yarar.

Büyük Otel'i bilirsiniz. Büyük Otel'den eski otogara doğru yürüdüğünüzde, trafik ışıklarına varmadan sağda ufak bir dükkan var. SKF ve NSK rulmanlarının bayiliğini yapıyor. Biraz acelem olduğu için dükkanın ismini almayı unutmuşum :) Ama söylediğim şekilde çok kolay bulabilirsiniz yerini.

125 ml'lik bir tüpü 7.5 TL'ye aldım. Haftasonu havalar iyi olursa aynakol ve maşa sökümü yapıp, tekrar gresleyip bir deneyeceğim.

Yardımcı olan herkese teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.503
İsim
Yusuf
@Mehmet Altuğ
Ben de aynı maksatla kullanmak istiyorum. Randıman alabildiniz mi ?

Edit:
Aynı gresten bugün alıp xcm maşanın toz keçelerine, preload yayına, rebound yayına, iç destek bacağına sürdüm 5 dakika önce. Almayan pişman olur. Xcm maşa havalı maşa gibi hassaslaştı. Kesinlikle öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

speed26

Üye
Tepki
0
İsim
Speed
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba Mehmet bende eskişehirdeyim bu gress hala satıyor mu acaba bilgi alabilir miyim

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
Merhaba Mehmet bende eskişehirdeyim bu gress hala satıyor mu acaba bilgi alabilir miyim
Selamlar. Uzun zamandır oralara yolum düşmedi, ancak muhtemelen dükkan yerli yerindedir ve ellerinde mevcuttur :)

speed26

Üye
Tepki
0
İsim
Speed
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu gresi gönül rahatlığıyla kullanabiliriz değil mi shimanonun orjinal yağı biraz pahalı MTB kullanıcısıyım.