SJ4000 Kullananlar ?

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
merakla bekliyroum inceleme videoları

Scudo

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Hafta başından beri yağmurlu havalardan dolayı fırsat bulamamışdım. bugünün tatil olması ve havalarında güzel olmasıyla bir deneme videosu çekebildim. umarım almak isteyenlere yardımcı olur.
(link)

kamera gidona bağlı olup. su geçirmeyen kabının içersindedir. dolayısıyla ses kaydı kapalı bir kutunun içinde oldugu için zayıfdır. hiç bir şekilde oynama yapmadan direk yükledim.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
bence seside yeterince almış görünüyor.
görüntüde fiyatına göre çok iyi. go pro gibi çok hoplama zıplamaya belki gelmez ancak güvenlik ve çevreyi kaydetmek yaptıklarımızı anılamak için güzel alet.

birde nereden aldınız link atabilirmisiniz??

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Paylaşım için teşekkürler, güzel görünüyor. Ben başka bir şeye takıldım: Hız göstergeniz doğru mu acaba? Benim izlerken hissettiğim hızdan biraz fazlasını gösteriyor sanki. Veya kameradan mı kaynaklı bir durum mu acaba?

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Hiz gostergem kabloludur ve telefonumdaki gps ile de karsilastirma yaptim ikiside +-2 olarak aynilar

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
çift bataryalı satılan ürün linki varmı ?
bu arada youtube da videoyu convert ediyor burdaki görüntüyede aldanmayın daha kaliteli olur

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
(link)

benim ürünü aldığım sahıs bu 15 günde elime geçdi ürün

singapur ve isveç postuda var ben singapuru seçmişdim

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Ben de geçen gün gece çekimi yaptım bu kamerayla. Cidden gece çekimi çok vasat. Ama gündüz çekimi, @meseduzu'nün de gösterdiği gibi, fena değil.

(Not: Gece kaydettiğim video o kadar kirli/grenli idi ki anında sildim. Youtube'a yüklemekle falan uğraşamadım. Kusura bakmayın.)

Bu arada bu kameradan sipariş etmek isteyenler, Singapur postasıyla geleni seçsinler. Benim de 15-16 günde elime ulaştı yanlış hatırlamıyorsam. Kamerayla aynı gün İsveç postasıyla gönderen bir satıcıdan yedek batarya sipariş etmiştim; hâlâ Türkiye'ye girebilmiş değil. İsveç'i silin defterden :)

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi, kamerayı test etmek için ilk olarak gece turuna çıkmıştım. Gece çekimini 1080p'de yapmıştım. Görüntü oldukça grenliydi ve açıkçası berbattı. Bugün çözünürlüğü değiştirip (720p'ye ayarladım) bir de gündüz çekimi yapayım dedim. Günışığında 720p'de mükemmel çekim yapıyor. Gerçekten şoktayım. Videolar çok yüksek boyutlu olmasa hemen montajlayıp Youtube'a aktaracağım ama vaktim yok, bir-iki hafta içinde hallederim anca. Fiyat/Performans açısından değerlendirirsek GoPro bu kameranın yanında halt etmiş yani, öyle diyeyim. Gerçekten mükemmel.

Ben de kamerayı gidona monte ettim. Titreşimli, bozuk görüntü vermiyor. Her şey gayet net. Sadece düz asfalt için demiyorum, yer yer yoldaki bozukluklar bile çekimi çok ciddi oranda etkilemiyor. Açıkçası 92 dolara satın aldığım bir kameradan böylesi bir performans beklemiyordum.

Eğer kamera arayışınız varsa hiç düşünmeden sipariş edin derim. Hatta yanında yedek batarya da satın alın, uzun yollarda lazım olur.

Bu arada ben 32 GB Class 10 Micro SD kartla kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım video kayıtlarında falan. Kapasite olarak da fazlasıyla yeterli. Şimdi bir de 720p ile gece çekimi deneyeceğim. Belki kamera sadece 1080p'de saçmalıyordur.. Çünkü Youtube'da izlediğim gece çekimi videoları hiç de benim çektiklerim kadar grenli ve kirli değiller.

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kullananlar 480P Kayıtlarda Süre Kaç DK Oluyor 720p İle 1080p Arasında ?

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@MustafaNR

Hiç 480p kayıt yapmadım. Yapmayı da düşünmüyorum :) Batarya kaç saat dayanır bilmiyorum ama ben bugün herhalde toplamda 30 dakika civarı çekim yaptım, hiç öyle pil bitiyor uyarısı falan vermedi (gerçi öyle bir uyarı sistemi var mı onu da bilmiyorum).

32 GB'a kadar hafıza kartlarını destekliyor. Yedek batarya da taşırsanız hiçbir sorun yaşamadan keyfinizce istediğiniz kadar kayıt yaparsınız.

Tepki
0
İsim
Yalçın Çorak
@Birhan K.
bu ürün orijinal değil. (link) orijinali verdiğim linkteki gibidir. Ürünün üstünde markası yazmaktadır ''SJCAM'' bu ürünün haricindekiler çakma hep...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle incelemelerini ve izlenimlerini yazan arkadaşlara teşekkür ederim.
SJ4000 WIFI modelinden almak istiyorum. Ancak bildiğiniz gibi çok sayıda sahte ürün var. Sizlerin tavsiye edebileceği bir satıcı var mı? Güvenilir bir satıcının linkini paylaşabilirseniz çok memnun olurum.
Bisiklet dışında dalış, trekking ve dağcılıkta kullanmak istiyorum. Su altında tecrübesi olan var mı? Yanında su altı kabı çıkıyor mu? Çıkıyorsa kaç metreye koruma sağlıyor? Bilgisi olanlar varsa ve paylaşırlarsa memnun olurum.

Bu arada aşağıda bir link var. Sanırım güvenilir bir satıcı. Bilgisi olan var mı? :)

(link)

Teşekkürler... :)

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
türkiyeden pek çok kişi bu satıcıdan ürün almış ve orjinal geldiğini söylüyorlar.

(link)

bende yakın zaman da 5000+ siparişi vereceğim aynı satıcıdan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@isamorgil

Peki SJ4000 ile SJ5000+ arasındaki farklar nelerdir? Sanırım SJ5000+ 165 dolar.

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Ü.

Başka bir forumda sj5000 wifi ile 5000plus modellerinin karşılaştırmasını yaptığım bir yazı vardı onu buraya da ekleyeyim. sj4000 wifi modeli ise 5000 serisinin daha eski modeli oluyor. video yu da izlerseniz zaten kameraların kalite farkları çok net gözüküyor.

"
Eğer zaman darlığından sj5000+ tercihi yapacak isem neden bu tercihi yapacağımı burada yazayım. bu sayede forumdaki diğer arkadaşlara da bir fikir verebilirim belki.
işlemci
SJCAM SJ5000 Plus: Ambarella A7LS75 , SJCAM SJ5000 WiFi Novatek 96655 işlemci kullanıyorlar Ambarella A7LS75 gopro orta seviye kameralarında kullandığı bir işlemci dir.
lens
SJCAM SJ5000 Plus: Panasonic MN34120PA , SJCAM SJ5000 WiFi Panasonic MN34110PA lens kullanıyor 5000+ bir üst model lensi kullanmışlar. Gerçi aralarında öyle aman aman bir fark yok bana kalır ise.
buraya kadar çok detaya indik benim için asıl öldürücü vuruşu izlemiş olduğum şu video yaptı.

ne görüyorum bu videoda
video da 4 kamera aynı ışık şartlarında aynı anda test edilmiş. Benim kendi kullanım senaryoma göre
- su altı çok düşük ışık şartlarında kullanacağım (CIMAS 2* a denk gelen bir dalış brövesine sahibim ) öyle mağaralara , duvar dalışlarına bu cihazlar gelmez. Gelmez derken hiç biri gopro gibi çekim yapamaz. tabiiki hepimiz bunun farkındayız ve böyle bir çekim beklemiyoruz. o zaman şu su altı işini bir kenara koyalım biraz kumlu biraz karanlık çeker eh işte der geçeriz.
- Dağ bisikleti kullanıyor ve hakkını vermeye çalışıyorum :) . demek oluyor ki kamera da sürekli ışık şartları değişecek bir gölgeye girecek bir çıkacak zıngır zıngır oynayacak kah kafamda kah göğüs te kah gidonda. İşte sırf bu yüzden daha iyi işlemcili olan 5000+ modelini seçmek istiyorum. Bana kalırsa bu konuda Ambarella A7LS75 farkını ortaya koyuyor ve değişken ışık şartlarında daha iyi sonuçlar veriyor.
böyle sürüp giden bir liste. İşte elimden geldiğince nedenlerimi anlatmaya gayret eyledim. Başka görüşler Farklı bakış açıları için tartışmaya devam edebiliriz. "

bu arada zaman darlığından kastım asıl almak istediğim ama henüz aksesuarları hazır olmayan xiaomi yi action camera dır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@isamorgil

Çok teşekkürler @isamorgil .
Video gerçekten iyi oldu. Ancak sanki 5000, 5000+ göre daha iyi bir görüntü veriyor gibi geldi. :)
Aslında ben SJ4000 olarak düşünmüştüm ama belki biraz daha fark koyup üst modelden de alabilirim. SJCAM'in f/p ile kıyasladığımda ve kutu içeriğinden çıkacaklar ile denk bir GoPro olmamın imkanı yok. Benim için en mantıklı seçim SJCAM oluyor.

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yani bende ilk başta 4000 e niyetlenmistim. Ama işte insanoğlu doyumsuz A o varmış AA bu varmış derken fiyat arttıkça artıyor

Bu arada artık bu tip kameralar gümrüge takılıp ekstra bir gümrük vergisi ile ilave maliyet çıkarabilir. Almadan önce bunu da dikkate alın.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Buyrun benden de sj4000 ile kaza videosu. Kamera aşağıya bakıyo dur bi düzeltiim derken adama giriverdim. Şans eseri ciddi bir şey olmadı :krktm::ssrtcbya::uzgnm:

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci