Sivrisinekler neden ısırır?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.445
@Mesut Girgiç

Sivrisineklerden korunmanın en sağlıklı yolu cibinlik...
Ben de sivrisinek kovucu tabletleri kullandığım zaman sabahları bitkin halsiz uyanıyordum, en sonunda cibinlik yaptırdım rahat ettim... (cibinlik : yatağın üzerine üstten asılan ve yatağın dış dünya ile ilişkisini kesen tül....)

• Beğen
Tepkiler: Niyazi ALTUN
Scudo

Hüseyin Demirel

Daimi Üye
Tepki
80
@Niyazi ALTUN

çok açıklayıcı bir açıklama bu :)

sineklerden korunmanın en basit yolu nedir acaba?

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
sivri sineklerin erkekleri çiçek nektarıyla beşlenirler...kelebekler gibi yani..zararsızdırlar....sigara içenleri ısırmadıkları ise tam bir şehir efsanesi..ama bazı insanları daha az ısırıyorlar...nedenini bilemiyorum ..belkide kan grubuyla ilgilidir..veya bio ritm yada belki bazı hormonların farklı seviyeleri..bilemiyorum.
dediğiniz gibi cibinlik en zararsız korunma yolu gibi duruyor gerisi hep kimyasal. ultrasonik cihazlarda var ama kullananlardan pekte sağlıklı sonuçlar vermediğini duydum..

B

BF Okuru

Misafir
bu hayvanlar bazı insanları neden ısırmıyolar bunun açıklamasını bilen varsa iyi olur bunlardan rahatsız olmamak için belediyelere görev düşmekte bence birde bizlere bulaştırdıkları hastalıklardan bilgili arkadaşlardan yorumlar bekliyoruz

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
bulaşan hastalıkların başlıcaları şöyle : sıtma, fil hastalığı, şark çıbanı, sarı humma, grip, tifüs, bazı deri hastalıkları ve bazı alerjik hastalıklar... bazı hastalıklar ısırıldığınız coğrafyaya göre değişiklik gösteriyor..yani sirisinekler her bölgede aynı hastalığı taşımıyor....benim bildiklerim bunlar..

B

BF Okuru

Misafir
demek oluyor ki bunların seslerinden ve ısırdıklarında kaşınmalarımızdan daha önemlisi ve tehlikelisi bize bulaştıracakları hastalıklardır sanırım bu durumun da önlemini almamız gerekmekte tek önlem kalıyor sinekleri bizden uzak tutmak bunu da kimyasal ilaçlar kullanarak yapmak doğru olmayacağı açıktır işte bunun çarelerini burada tartışmak bence daha mantıklı geliyor saygılar

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
kimyasal kullanmayacaksak geriye sadece cibinlik kalıyor...yani en sağlıklı çözüm ama ne kadar pratik tartışılır...yani arazide şurda burda anlık duraklamalarda başımızda cibinlikle gezemeyiz sonuçta....

Tepki
1.386
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Katlanır
Kan Grubu A+ olan ısırıyor

oscak41

Rider
Tepki
404
İsim
Osman Çakmak
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklette terli olursanız ısırıyor ve açık renk giydiğinizde ısırma problemi ortadan kalkıyor.