Sislerin içinde kamplı bisiklet turu [2. gün]

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Sislerin İçinde Kamplı Bisiklet Turu [2. Gün]

Velespitli Seyyah'tan herkese merhaba bisiklet dostları; kamplı bisiklet turunun yeni bölümü yayına hazır. 2 bölümden oluşan serinin 2. bölümünü olan Sislerin içinde Kamplı Bisiklet Turu videosunu keyifle izlemeniz dileğiyle... Bakalım yolda bizi ne gibi maceralar ve zorluklar beklemiş, kahvenizi alın yeni bölüm başlıyor...

----------------------------------------------- Tur Videosu -----------------------------------------------

----------------------------------------------- Tur Fotoğrafları -----------------------------------------------
Birinci gün çadırımı sahile kurmuş ve biraz dinlendikten sonra güzelce karnımı doyurmuştum. Keyif moduna geçtiğim sırada az uzaktan başka bir bisikletlinin geldiğini farkettim. Gelen bisikletli Fransız turist olan Lohoo idi, okuldan kalma çat pat ingilizce ile anlaşmaya çalıştık yeri geldi google translate kullandık yeri geldi sadece benden dili ile anlaştık. Lohoo Fransadan yola çıkmış ve bisikleti ile Avustralya'ya gitme hayalini gerçekleştirmeye çalışan bir Biyolojist. Günde bisikletiyle ortalama 100 km yol yapmaya çalışıyor ve Türkiye'den İran'a yaklaşık 2 aylık bir sürede geçmeye planı var. Biz çat pat sohbet ettikten sonra uyku için ben çadırıma Lohoo ise sahilde bulduğu şezlonguna çekildi.

LRM_EXPORT_20180505_204918.jpg

Bisiklet turu yaptığım zamanlarda nedensen erkenden uyanır buluyorum kendimi. Bu bir yandan iyi oluyor erken kalkan yol alır sözünü de yaşatıyorum bir nevi. Bugün de yanı 2. güne erken başladım Lohoo ise uyumaya devam etti. Ben çadırımı, ekipmanlarımı toplayarak heybelerime yerleştirdim.

LRM_EXPORT_20180505_205314.jpg

Yola çıkmadan kahvaltı yapmak gerekiyor, yollar enerjinizi alıp götürüyor çünkü. Lohoo da uyandıktan sonra birlikte bu manzaraya karşı kahvaltı yapıyoruz ve onun izleyeceği rotayı inceliyoruz.

LRM_EXPORT_20180505_205409.jpg

Yola çıkmaya artık hazırız birlikte bir fotoğraf çekinelim.

LRM_EXPORT_20180505_205604.jpg

Lohoo ile yollarımız ayrıldıktan sonra ben planladığım rotaya devam ettim ve ana yoldan ayrılarak dağ yollarında pedallamaya başladım. Önümde güzel tırmanışlar ve inişler olacak bakalım beni ne gibi maceralar bekliyor.

LRM_EXPORT_20180505_205712.jpg

İlk %10'luk tırmanışı bitirip Şahinli köyüne ulaşmış ve köyün girişinde köpeklerin kovalamasına maruz kalmıştım ama keyfime diyecek yok.

LRM_EXPORT_20180505_205751.jpg

Tırmanıyorsun sonra iniyorsun ve tekrar tırmanıyosun günün konsepti bu :)

LRM_EXPORT_20180505_205949.jpg

LRM_EXPORT_20180505_210039.jpg

Ana yoldan ayrıldıktan sonra yollar ve çevre o kadar güzelleşiyor ki bu manzara anlatılmaz o yüzden sadece Tur videosunu izleyin.

LRM_EXPORT_20180505_205908.jpg

Yolda ilerledikçe tırmanmaya devam ediyorum ve her yerimi ağaçlar sarıyor, kuşların sesleri ise harika.

LRM_EXPORT_20180505_210351.jpg

Bulutların oluşturduğu manzara harika

LRM_EXPORT_20180505_210440.jpg

Zirveye yakınlaşmaya başladıkça hava dönmeye başladı, her yeri yavaş yavaş sis basıyordu.

LRM_EXPORT_20180505_210541.jpg
Yollarda mutlu bir seyyah :)

LRM_EXPORT_20180505_210622.jpg

Sis o kadar çok bastırdı ki görüş mesafesi iyice düştü, bende biten mataramı doldurmak için çeşmenin yanında mola verdim. Şansıma yola başladığımdan beri 10 tane araç geçmedi. O yüzden çok mutluyum.

LRM_EXPORT_20180505_210707.jpg
Sislerin içinde kaybolmak.

LRM_EXPORT_20180505_210757.jpg

Yavaş yavaş zirveden iniyordum ve sis bulutları dağılmaya başlamıştı ama rüzgar gitmedi.

LRM_EXPORT_20180505_210929.jpg
Pedalladığım yol bu şekilde.

LRM_EXPORT_20180505_211043.jpg
Tüm tırmanışler ve güzellikler artık bitmişti ve önümde %7 lik bir iniş vardı. Artık ana yola çıkma vakti.

LRM_EXPORT_20180505_211126.jpg
Ufak bir gülümseme :)

LRM_EXPORT_20180505_211327.jpg

Bu noktadan sonra Biga'ya ana yoldan pedallayarak turumu tamamlıyorum. Başka turlarda tekrar görüşmek üzere.

Sosyal Medya Hesaplarımı Takip Etmeyi Unutmayın :)

YouTube: (link)
Facebook:(link)
Twitter: (link)
Instagram: (link)
Strava : (link)

Scudo

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Fırsatın varken bol bol gez turla Sabri, bol bol kamp yap. Evlenip çoluk çocuğa karışınca bizim gibi,
kamp ve tur yapanların paylaşımlarını okuyanlar tarafına geçmeden kıymetini bil uygun zamanlarının :D

ortegavia

Üye
Tepki
35
İsim
Onur
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Yeessss, Sabri Hocam nedense senin videolar hoşuma gidiyor. Ben de nasipse önümüzdeki ay ufak ufak kamplı tura başlayacağım. Tabi büyük tur bayramda inşallah.

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@erhanerdem

Aynen öyle hocam, bisikletimi çok seviyorum.

@Özcan.

Hatunu kandırırsak sorun olmaz diye düşünüyorum hocam. Tabi bunu zaman gösterecek, o zamana kadar tam gaz devam.

@Ahmet Ayaz

Hanımı ufak ufak bu konuda yoklayın hocam eminim alışacaktır.

@ortegavia

Bisikleti sizlere biraz olsada sevdirebiliyorsak ne mutlu bize.

Devenez ce que

Daimi Üye
Tepki
983
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
Sabri kardeşim, her iki videonu da izledim; çekimler, fotoğraflar, kurgu, müzikler hepsi harika, yaptığın işin hakkını vererek yapıyorsun; samimiyetin de ayrıca bir artı; tekrar tebrikler, devamını bekliyoruz :harika: Yalnız tek bir ricam olacak, bisiketle giderken kamerayı kendi etrafında çevirerek yaptığın çekimleri video başına bir adetle sınırlandırsak nasıl olur? :D Bir de yukarda hatunu kandırırsak diye yazmışsın, senin hatunu kandırma ihtimalin %5, hatunun seni kandırma ihtimali %95, baştan söyleyeyim :acpsnr::D:koptum:

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@Devenez ce que

Dikkate alacağım hocam, hatun işi biraz problem. Dediğin gibi bizi kandırmaları daha kolay :D

• Beğen
Tepkiler: Devenez ce que

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Yollar cidden tablo gibi. Rotanizi gorme ihtimalimiz var mi?

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@Bisikletli Gezgin

Teşekkürler hocam :harika:

@vetohan

Strava linkini bekliyorum hocam

(link) — Dalyan - Biga

• Beğen
Tepkiler: Veto8

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tebrikler,keyifli bir tur olmuş.Fotolar da harika..

• Beğen
Tepkiler: Velespitli Seyyah

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@cenkpasha

Turun tadı hala damağımda hocam ?

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Velespitli Seyyah
Sana bir abi tavsiyesi eşini ilk başta nasıl alıştırırsan öyle gider genelde nişanlılık zamanında ayarı verip virajı geniş alman lazım?sonra evlendigin zaman bir anda ben bir hafta kamplı tura gidiyorum diye keskin dönüş yapma?bu söylediklerim kulağina küpe olsun. Tabi kişiden kişiyede değişebilir bu kural, belkide karşına bisiklet tutkunu bir bayan çıkar bellimi olur işte o zaman tadından yenmez..Sağlıcakla kalın.