Sırt çantası suluk

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
yol bisikletine sahibim. hafta sonu sürüşlerim için sırt çantası içinde suluk modellerine baktım mantıklı geldi. aklıma ilk gelen sırtımın terlemesi ve suyun sıcaklık olayı oldu.kadroya suluk takmaktansa sırtımda eşyalarım ve suyum olur :/ diye düşündüm.
bu tip ürün kullanan kişilerin tavsiyelerini bekliyorum. + - nedir neye dikkat edilmelidir.

(link)

bu üründe terleme olmaz gözüküyor :/

Scudo
Tepki
65
İsim
Semiramis
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dağ bisikleti kullanıcısıyım.Kadroda suluk sevmediğim ve su az geldiği için 2 lt su torbası taşıyorum. Terleme oluyor su zamanla da ısınıyor fakat çözüm olarak su torbasını evden çıkmadan dolaba koyun çıkarken de içine bolca buz atın 1-1.5 saat soğuk kalıyor ısınınca da öyle sıcak olmuyor ılık gibi oluyor. Fakat sırt çantasına alışkın biri değilseniz önermem.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
suluğu bilmem ama sırt çantası yazın işkence. aşırı terletiyor. nefes alan forma bile hikaye. sırt çantasına koyduklarımı sığdırabileceğim bir kadro çantası bulursam hemen alacağım. varsın bisiklet ağırlaşsın. hiç terlemediğim serin havalarda bile çantanın altı sırılsıklam oluyor.

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Sistem gerçekten görselleri gibi durabiliyorsun terleme mimimin olur çünkü sırta temas etmeyecek. Bende tchibo nun 3 lt çantası var zaten 2 lt su koyuyorum geri kalanda cüzdan telefon atıştırmalılar vs doluyor. Çok hızlı ısınmıyor ama sırtta malzeme taşımak bisiklette konforlu değil. Kesinlikle büyük çanta almayın sırt çantanız 2-3 lt yi geçmesin derim. Sele altı 8-9 lt lik çantam sırttaki 3 ten daha rahat taşınıyor

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
10 litre hacimli çantam var. kışın varlığını bile hissetmiyorum. sırtta malzeme taşımak sorun olmuyor. yol bisikletine ufak bir çanta bile takınca dengesi bozuluyor. o yüzden kadro çantası bakıyorum. en azından yaz mevsiminde kullanmak için.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Benimde aklımda olan bir konu. Çanta kullandığımda askı ve sırt kısmında hava sürkülasyonu olmadığı için haliyle terleme yapıyor.

Çanta terletmez malzeme bile olsa alttaki jarse forma terleme yapacaktır. Kullanışlı olmasına karşın sırf bu sebepten dolayı çanta olayında tereddütlüyüm..

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Alp Tigin Tengrikut

Ne yaparsanız yapin sirtta çanta bunyede ter ve eziyettir. Mumkunse arkaya bagaj demiri , olmadi sele alti bayk pekink cantasi candir.
Yada olmadi frame bag denen kadroya takilan cantalardan edinmek gerekir