Sinop

Scudo

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geri sayım başlasın son 120gün.

• Beğen
Tepkiler: Selami Daban

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@SELAMİ DABAN

Inşallah abi 260km Gösteriyor samsun görele . . Bolaman tüneli yolumun üzerindemi? sağ sağlim turu tamamlarsam görele rize . . Gôrele sis dağı gibi planlarım var.

mzgrknc

Daimi Üye
Tepki
83
Tüm Karadenizli bisikletçi dostlara selamlar,
Önce kendimi tanıtmakla başlayayım... Ordu ili Kumru ilçesi Kaymakamlığında çalışıyorum... İstanbul'da üniversitede okurken forumdan bir çok geziye katıldım... Forumla tanışıklığım o dönemlere 2005-2006 senelerine dayanıyor... Üniversite dönemlerimde bisikletle çok daha ilgilenebiliyorken bir süredir uzak kaldım sayılır. Ama forumdan çok uzaklaşmadım :)
Uzun süredir aklımda olan kıvrılıp farklı şekiller alan bi projem var, onu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bildiğimiz üzere bir çok bisikletçinin hayallerindendir Karadeniz Turu... kimi cesaret edemez, kimisi için bi başlangıç kıvılcımı yoktur vs vs hep bir engel olmuştur. Ünyede yaşayan biri olarak yaz dönemlerinde sahil boyunca geçen bisikletçileri benim gibi sizler de görmüşsünüzdür. Hep bir Karadeniz turu hayali var tüm Türkiyeden bisikletçilerin. Benim düşüncemse asıl burdan sonra başlıyor.
Gökova Pedallarımın Altında gibi bir organizasyonla Sinoptan başlayarak Hopa'ya kadar tüm Karadeniz Sahilini geçen organize bir tur düzenlenebileceğini düşündüm. GPA'ya katılan yüzlerce bisikletçi varsa bu tura da olur diyorum. Rota;
1. gün Sinop merkezden başlayarak sırasıyla Gerze, Alaçam, Bafra'dan geçilerek Samsun Merkez'e varılabilir. Bu ilk mola yeri olarak düşündüm. Toplam 169 Km. ( google maps'in yalancısıyım)
2. gün: Samsun merkezden başlayarak Çarşamba, Terme, Ünye ve Fatsa geçilerek Ordu'ya varılabilir. Burdaki Yalıköy üzerinden eski sahil yolundan gidilmesi tura renk katabilir. Bu mesafe ise 151 Km. otoban yolundan... ama eski sahil yolu kullanılırsa bi 10 km eklenebilir.
3. gün: Ordu merkezden yola çıkılarak sırasıyla Bulancak, Giresun, Espiye Tirebolu, Görele, Eynesil, Vakfıkebir, Akçaabat üzerinden Trabzon olabilir. Google hesaplamalarına göre bu yol 180 km imiş.
4. gün: Trabzon merkezden başlayarak sırasıyla Of, İyidere, Rize, Çayeli, Ardeşen, Arhavi üzerinden Hopa'ya varılabilir. Bu da yine google'a göre 169 km imiş :)

Kaba taslak kafamda oluşan rota bu gibi. Şimdi gelelim daha ince detaylara. Bu insanların yeme içme konaklama gibi detaylara. Somut bir planla ve projeyle gidildiğinde ve bu etkinliğin yörenin tanıtımına ve ilerleyen dönemlerde yöreye yapacağı katkıları vs gibi detaylı bir açıklamayla yörenin mülki ve idari yetkililerinden destek göreceğimizi düşünüyorum. Sinop Valisine ve Ordu Valisine ulaşırım. Diğerlerine de bir biçimde ulaşılır. Çok zor değil. Asıl önemli olan her türlü detayların düşünülüp ikna edilmesi. Çok büyük bir ekonomik yük getirmez yerel yönetimlere. Üstelik sponsorlar da alınabilir. Konaklamalar da çadırlarda olacağı için (başka bir biçimde de olabilir) sadece kamp yeri gösterilebilir. Onu da yaparlar sanırım.
Bu, hem yöremizde bisiklet sporunun gelişmesine, bölgeye daha fazla turist gelmesine (Karadenizin yeni kalkınma stratejisi turizm üzerine kuruluyor), bölge esnafının yüzünün gülmesine, bölgenin tanıtılmasına, bisiklete bakış açısının değişmesine ve çok daha önemlisi ilerleyen dönemlerde federasyonun yarışlarının belli ayaklarının bu rotalarda yapılmasına, karadeniz havzasındaki ülkelerin katılımıyla bir Karadeniz Bisiklet Turu (Balkan Bisiklet Turu vs gibi) yapılabilmesine gibi aklıma gelmeyecek daha birsürü nedenle gerekçelendirilebilir.
Bisikletforumun doğum yeri olan bu topraklara böylesine bir organizasyon yakışır diyorum :)

Neyse şimdilik aklıma gelenler bunlar... Sizin fikirleriniz, bu düşünceye yaklaşımınız da çok önemli. Böyle bir şey mümkün olabilecekse eğer Karadeniz Bölgesindeki siz bisikletçilerin katkılarıyla olabilir.

Tesadüf 1: İlk gün ve son gün rotaları 169 km. İlginç tesadüf.
Tesadüf 2: Google Maps'te Sinop merkezden Hopa'ya kadar mesafeye baktım 666 km yazıyor. Turun ismi de bunlar alakalı Tour 666 gibi vsvs gibi bişiler olabilir...

Düşüncülerinizi bekliyorum

İyi Geceler,

M. Ozgur KANCA

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bencede :) bende Sinop - Görele düşünüyordum '' Samsun ' Görele etabını seçtimki heleki karadeniz sahil yolu gibi bir yolda gidicekseniz 1.rüzgar 2. olarak da eğimi göz ardı etmemek gerekli 150 km sizi baya bi yorar hatta 110 dan yukarısını düşünürsek galiba olimpik sporcularla katılacaksanız :) bence geze geze gitmeniz tavsiye olunur yoksa hayel olur ..

(link) link buradadır :)

• Beğen
Tepkiler: Zeki Günaydın

mzgrknc

Daimi Üye
Tepki
83
her türlü fikre açıktır... yukarıdakiler ayet-i kelime değildir :D değiştirilmesi olasıdır...

Tepki
46
1,2,3 ve 4ncü günlerdeki hedeflerden 100er km atın. kalan 400 km için 7 gün daha ekleyin düz hesap 10 günde bu turu yapın. inanın daha gerçekçi, yapılabilir ve daha zevkli olacaktır.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mzgrknc

Yukarıdaki uslup'u tasnif etmiyorum .

Tepki
97
Merhaba Serkan bey planladığınız bu turu merakla bekliyor ve canıgönülden destekliyorum.Bisikletle bu tip turlar yapanların sayısının artması çok güzel...
Kaza yapıp jübilemi yapana kadar eskiden bende motorsikletle buna benzer pek çok tur yapıyordum...
Geçen sene bisiklete başlayarak o tarifi mümkün olmayan özgürlük duygusunu yeniden yaşamaya başladım...
Size bir önerim olacak ayrıntılı bir yol planı için Google Earth'tı kullanabilirsiniz.Burda etap etap gideceğiniz yolu belirleyip çıktılarını alabilirsiniz.Hatta etaplar arasındaki yükselti farklılıklarını bile belirleyebiliyorsunuz...( Eskiden böyle şeyler yoktu... )

Birde kamyonun altına motorsikletle girmiş biri olarak belirtmek istiyorum,seçeceğiniz parkurun en kısa ve en düz parkur olması gerekmiyor.Yol güvenliği çok önemli bisikletli olduğunuza göre otobandan mümkün mertebe uzak durmaya çalışmalısınız...

Turunuzu siteden takip edeceğim,ordu tarafına geldiğinizde (zaten burdaki bisiklet severlerin haberi olacakır) eşlik etmeyei bende isterim...
Haberleşmek üzere...

Tepki
97
Merhaba Özgür bey karadenizde turizmin başlaması adına çok güzel fikirler.Malesef karadenizde sezon çok kısa buda turizmin gelişmesini engelliyor. ( Güneşin seyrek uğradığı memleket :( )

Etap mesafeleri bence çok zorlayıcı,günlük mesafeler kısaltılırsa katılımcılar için tur daha eğlenceli olur...Neysa plan için daha zamanınız var,bunu ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz?
Selamlar...

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cüneyt Şanlı

Çok teşekkürler , geri sayım başladı..

mzgrknc

Daimi Üye
Tepki
83
haklısını etap süreleri daha kısa olabilir... daha makul sürelere çekilebilir... bunun zaman planlaması için de bir ekip oluşturulması gerekli diye düşünüyorum tek veya iki kişiyle olacak iş değil... ekibin hızına bağlı olarak ve bürokratik işlemlerin hızına bağlı olarak yetişebilirse bu yaz olmadı 2012 yazına etkinlikler planlaması yapılabilir...

saygılar..

kerazus

Üye
Tepki
18
Selam Serkan

Evet nihayet sende bir şekilde İstanbul- Görele tur'a varım diyorsun tarih belirledinmi ? Benimde böyle bir düşüncem zaten vardı .

Mesajlarını beklerim

Sağlıcakla kal

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kerazus

abi o kadar bükcem yok :( ama samsundan 2 günlük bir tur düzenlemeyi düşünüyorum olursa tabi

Saygılarımla

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@Cüneyt Şanlı

Cüneyt bey öncelikler geçmiş olsun diliyorum... Yaşadığınız kazanın tecrübesiyle yaptığınız uyarılar çok önemli, paylaşımınız için teşekkürler. :in:

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@SerkanNamazcı

Serkan bey, turunuz kısa olacak gibi görünse de çok güzel... Size şimdiden kazasız ve keyifli bir yol diliyorum... Türkiye turumun eksik kalan kısmında sürececeksiniz bisikletinizi, takipte olacağım... Yolunuz açık olsun. :in:

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

by_schumi

Üye
Tepki
64
haziranın son haftası artvin arhaviden samsuna doğru uzanan bi tura çıkmayı planlıyoruz(3kişi) konuda yardımcı olacağını belirten arkadaşların numaralarını aldım bulundukları illere geldiğimizde haberleşip tanışmak isterim