"Silahlar Denetlensin" Kampanyası

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
237
Tepki
311
Şehir
Samsun
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
Silahlar Denetlensin

Silah ticaretinin denetlenmeyişi dünya çapında çatışmaları, yoksulluğu ve insan hakları ihlallerini körüklüyor. Her hükümet bu durumdan sorumlu. Silahlar Denetlensin kampanyası hükümetlerden silah ticareti denetimlerinin sıkılaştırılmasını istiyor.

Bir Milyon Yüz etkinliğimiz Haziran 2006’ya kadar bir milyon yüz hedefimize ulaşmak için bütün dünyadan fotograflar topluyor. Bu yüzleri, Uluslararası Silah Ticareti Anlaşması taraftarı olan dünya hükümetlerine güçlü ve küresel bir destek mesajı vermek için kullanacağız.

Şimdiye kadar tüm dünyadan 960,000, Türkiye'den 3500 kişi katıldı. Türkiye'de hedefimiz 5000 yüz.
Bir sonraki siz olun ;
(link)

http://www.amnesty.org.tr/silahlardenetlensin/images/galeri/16/tshirt-on.jpg
http://www.amnesty.org.tr/silahlardenetlensin/images/galeri/16/silah_sahipleri.jpg

Silahlar Denetlensin (Control Arms), Amnesty International, IANSA ve Oxfam tarafından ortaklaşa yürütülen bir kampanyadır.
© Control Arms 2003 - 2006
 
Scudo

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
237
Tepki
311
Şehir
Samsun
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
1 Milyon "Yüz" Kampanyası - Türkiye

Şimdiye kadar tüm dünyadan 960,000, Türkiye'den 3500 kişi katıldı. Türkiye'de hedefimiz 5000 yüz.

Kampanyaya bu siteden eklenen 620 yüz bulundu.

Katılım için ;
(link)
 
  • Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
237
Tepki
311
Şehir
Samsun
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
1 Milyon "Yüz" Kampanyası - Türkiye

Kampanyaya bu siteden eklenen 739 yüz bulundu.

(link)

Katılım için ;
(link)
 

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
237
Tepki
311
Şehir
Samsun
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
Merhabalar,

Guzel yuzlerinizi sitemizde Silahlar Denetlensin kampanyasina destek verirken gormek bizi gercekten cok mutlu ediyor. Duyarliliginizdan dolayi kutluyoruz. Hafif silahlarin gozden gecirilmesi ile ilgili Birlesmis Milletler toplantisina 15 gun kala biz de anasayfamiza ilginizi cekecegini dusundugumuz yeni bir video ekledik. Video (link) adresinde.

Yuzleriniz dunya capinda silah ticaretini denetleyecek bir anlasma icin bizleri umutlandiriyor. Su anda sitemizden katilanlarin sayisi 800'u asti. Daha fazla katilimla sesimizi daha guclu hale getirebilmek icin son 15 gunumuz. Her birimiz bir kisiyi daha kampanyaya katilmaya ikna edebilirsek bir anda iki kat guclenecegiz. Ricamiz bir tanidiginizi daha kampanyaya katmaniz. Boylece siteden ve standlarimizdan kampanyaya katilim hedefimiz olan Turkiye'den 5000 kisiye ulasabilecegiz.

Daha guvenli ve baris icinde bir gelecek icin katkilarinizdan dolayi cok tesekkurler...

Erdem Vardar

Kampanyalar Koordinatörü
Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi
Tel: +90 (212) 293 63 21
erdem.vardar@amnesty.org.tr
(link)

Dünyada 98 ülkede 1000'i aşkın firma tarafından üretilen 639 milyon ateşli silah var, bir başka deyişle her on kişiye bir silah düşüyor. Her yıl 500 000'den fazla insan hafif silahlarla öldürülüyor: Dakikada bir kişi. Daha sıkı uluslararası silah denetimi için desteğinizi gösterin. Milyonda bir olun: amnesty.org.tr/silahlardenetlensin

Uluslararasi Af Orgutu'ne uye olarak da kampanyaya destek verebilirsiniz. Bunun icin ekteki formu doldurup bize yollamaniz yeterli.
Üye Giriş Bildirgesi;
(link)

Adres:

Uluslararası Af Örgütü - Türkiye Şubesi
Müeyyitzade Mh. Galipdede Cd. No. 149 Kat: 1, D: 4
Beyoğlu / İstanbul
Tel: 0212-293.63.21
Faks: 0212-293.63.25
E-posta: merkez@amnesty.org.tr
 

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
237
Tepki
311
Şehir
Samsun
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
Dilekçe Kofi Annan'a teslim edildi - 2006-07-16 - 11:26:00
Dakikada 1 kişi silahla öldürülüyor

[Sesonline] Dünyadan 1 milyon yüzbin'den fazla, Turkiye'den ise 5 bin'den fazla insanın fotoğraflarıyla katıldığı "Silahların Denetlenmesi için 1 Milyon Yüz" görsel dilekçesi New York'ta gerçekleşen "BM Hafif Silahların Gözden Geçirilmesi Konferansı"nda Kofi Annan'a teslim edildi. Teslim sırasında insan vücutlarından oluşan dev bir "kalaşnikof heykeli" de BM'nin önüne yerleştirildi. [ BİLGİ: "Silahlar Denetlensin!" kampanyanın ilânı başından beri Bağımsız SESONLINE'da bulunuyor. Dileyen SESONLINE ana sayfasındaki "banner"i tıklayarak kampanya bilgilerine erişebilir... ]

Dilekçeler; dilekçenin bir milyonuncu katılımcısı ve silahlı şiddet kurbanı Julius Arile tarafından BM Genel Sekreteri Kofi Annan'a teslim edildi.

Kenya'da silahlı şiddet mağduru olan Julius Arile dilekçeleri teslim ederken şunları söyledi: "Ben, "1 milyon Yüz" dilekçesine katılan bir milyonuncu kişiyim. Destek vermemin sebebi, ülkem Kenya'nin küçük silahlar nedeniyle büyük acılar yaşamış olması. Bu BM konferansında küçük silah satışlarıyla ilgili küresel kurallar konusunda anlaşmaya varılmasını istiyorum. Dünya çapında benim gibi insanlara bunu borçluyuz."

Uluslararası Af Örgütü Genel Sekreteri Irene Khan ise şöyle konuştu:
"Ikiyüzlülük, hırs ve hükümetlerin birşey yapmaması nedeniyle küçük silah ticareti aksamadan devam ediyor ve bu silahlar dünyanın en korkunç hak ihlalcilerinin eline ulaşıyor. Bir milyon yüz dilekesi, daha sıkı uluslararası silah denetimi talep eden sıradan insanlardan gelen güçlü bir taleptir. Dünya liderlerine tek bir ortak mesaj gönderiyorlar: Dünya çapında ölümleri, yıkımları ve umutsuzluğu körükleyen sorumsuz silah transferlerini durdurun."

SİLAH ÜRETİMİ: DAKİKADA BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLÜYOR

Dünyada 98 ülkede bin'i aşkın firma tarafından üretilen 639 milyon ateşli silah var, bir başka deyişle her on kişiye bir silah düşüyor. Dakikada 1 kişi olmak üzere; her yıl 500 bin'den fazla insan hafif silahlarla öldürülüyor.