"Silahlar Denetlensin" Kampanyası

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mustafa KILIÇ tarafından paylaşıldı.

 1. Mustafa KILIÇ

  Mustafa KILIÇ Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2004
  Mesajlar:
  242
  Beğeniler:
  365
  Şehir:
  Samsun
  Adı:
  Mustafa Sedat KILIÇ
  Seviye:
  Silahlar Denetlensin

  Silah ticaretinin denetlenmeyişi dünya çapında çatışmaları, yoksulluğu ve insan hakları ihlallerini körüklüyor. Her hükümet bu durumdan sorumlu. Silahlar Denetlensin kampanyası hükümetlerden silah ticareti denetimlerinin sıkılaştırılmasını istiyor.

  Bir Milyon Yüz etkinliğimiz Haziran 2006’ya kadar bir milyon yüz hedefimize ulaşmak için bütün dünyadan fotograflar topluyor. Bu yüzleri, Uluslararası Silah Ticareti Anlaşması taraftarı olan dünya hükümetlerine güçlü ve küresel bir destek mesajı vermek için kullanacağız.

  Şimdiye kadar tüm dünyadan 960,000, Türkiye'den 3500 kişi katıldı. Türkiye'de hedefimiz 5000 yüz.
  Bir sonraki siz olun ;
  http://www.amnesty.org.tr/silahlardenetlensin/kampanyaya_katilin/?icerikid=9

  [​IMG]
  [​IMG]

  Silahlar Denetlensin (Control Arms), Amnesty International, IANSA ve Oxfam tarafından ortaklaşa yürütülen bir kampanyadır.
  © Control Arms 2003 - 2006
   
 2. #2
  Mustafa KILIÇ

  Mustafa KILIÇ Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2004
  Mesajlar:
  242
  Beğeniler:
  365
  Şehir:
  Samsun
  Adı:
  Mustafa Sedat KILIÇ
  Seviye:
  Soner Sarihan bunu beğendi.
 3. #3
  Mustafa KILIÇ

  Mustafa KILIÇ Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2004
  Mesajlar:
  242
  Beğeniler:
  365
  Şehir:
  Samsun
  Adı:
  Mustafa Sedat KILIÇ
  Seviye:
 4. #4
  Mustafa KILIÇ

  Mustafa KILIÇ Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2004
  Mesajlar:
  242
  Beğeniler:
  365
  Şehir:
  Samsun
  Adı:
  Mustafa Sedat KILIÇ
  Seviye:
  Merhabalar,

  Guzel yuzlerinizi sitemizde Silahlar Denetlensin kampanyasina destek verirken gormek bizi gercekten cok mutlu ediyor. Duyarliliginizdan dolayi kutluyoruz. Hafif silahlarin gozden gecirilmesi ile ilgili Birlesmis Milletler toplantisina 15 gun kala biz de anasayfamiza ilginizi cekecegini dusundugumuz yeni bir video ekledik. Video www.amnesty.org.tr/silahlardenetlensin adresinde.

  Yuzleriniz dunya capinda silah ticaretini denetleyecek bir anlasma icin bizleri umutlandiriyor. Su anda sitemizden katilanlarin sayisi 800'u asti. Daha fazla katilimla sesimizi daha guclu hale getirebilmek icin son 15 gunumuz. Her birimiz bir kisiyi daha kampanyaya katilmaya ikna edebilirsek bir anda iki kat guclenecegiz. Ricamiz bir tanidiginizi daha kampanyaya katmaniz. Boylece siteden ve standlarimizdan kampanyaya katilim hedefimiz olan Turkiye'den 5000 kisiye ulasabilecegiz.

  Daha guvenli ve baris icinde bir gelecek icin katkilarinizdan dolayi cok tesekkurler...

  Erdem Vardar

  Kampanyalar Koordinatörü
  Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi
  Tel: +90 (212) 293 63 21
  erdem.vardar@amnesty.org.tr
  www.amnesty.org.tr

  Dünyada 98 ülkede 1000'i aşkın firma tarafından üretilen 639 milyon ateşli silah var, bir başka deyişle her on kişiye bir silah düşüyor. Her yıl 500 000'den fazla insan hafif silahlarla öldürülüyor: Dakikada bir kişi. Daha sıkı uluslararası silah denetimi için desteğinizi gösterin. Milyonda bir olun: amnesty.org.tr/silahlardenetlensin

  Uluslararasi Af Orgutu'ne uye olarak da kampanyaya destek verebilirsiniz. Bunun icin ekteki formu doldurup bize yollamaniz yeterli.
  Üye Giriş Bildirgesi;
  http://www.hemenpaylas.com/download/919578/Uye_Giris_Bildirgesi.doc.html

  Adres:

  Uluslararası Af Örgütü - Türkiye Şubesi
  Müeyyitzade Mh. Galipdede Cd. No. 149 Kat: 1, D: 4
  Beyoğlu / İstanbul
  Tel: 0212-293.63.21
  Faks: 0212-293.63.25
  E-posta: merkez@amnesty.org.tr
   
 5. #5
  Mustafa KILIÇ

  Mustafa KILIÇ Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2004
  Mesajlar:
  242
  Beğeniler:
  365
  Şehir:
  Samsun
  Adı:
  Mustafa Sedat KILIÇ
  Seviye:
  Dilekçe Kofi Annan'a teslim edildi - 2006-07-16 - 11:26:00
  Dakikada 1 kişi silahla öldürülüyor

  [Sesonline] Dünyadan 1 milyon yüzbin'den fazla, Turkiye'den ise 5 bin'den fazla insanın fotoğraflarıyla katıldığı "Silahların Denetlenmesi için 1 Milyon Yüz" görsel dilekçesi New York'ta gerçekleşen "BM Hafif Silahların Gözden Geçirilmesi Konferansı"nda Kofi Annan'a teslim edildi. Teslim sırasında insan vücutlarından oluşan dev bir "kalaşnikof heykeli" de BM'nin önüne yerleştirildi. [ BİLGİ: "Silahlar Denetlensin!" kampanyanın ilânı başından beri Bağımsız SESONLINE'da bulunuyor. Dileyen SESONLINE ana sayfasındaki "banner"i tıklayarak kampanya bilgilerine erişebilir... ]

  Dilekçeler; dilekçenin bir milyonuncu katılımcısı ve silahlı şiddet kurbanı Julius Arile tarafından BM Genel Sekreteri Kofi Annan'a teslim edildi.

  Kenya'da silahlı şiddet mağduru olan Julius Arile dilekçeleri teslim ederken şunları söyledi: "Ben, "1 milyon Yüz" dilekçesine katılan bir milyonuncu kişiyim. Destek vermemin sebebi, ülkem Kenya'nin küçük silahlar nedeniyle büyük acılar yaşamış olması. Bu BM konferansında küçük silah satışlarıyla ilgili küresel kurallar konusunda anlaşmaya varılmasını istiyorum. Dünya çapında benim gibi insanlara bunu borçluyuz."

  Uluslararası Af Örgütü Genel Sekreteri Irene Khan ise şöyle konuştu:
  "Ikiyüzlülük, hırs ve hükümetlerin birşey yapmaması nedeniyle küçük silah ticareti aksamadan devam ediyor ve bu silahlar dünyanın en korkunç hak ihlalcilerinin eline ulaşıyor. Bir milyon yüz dilekesi, daha sıkı uluslararası silah denetimi talep eden sıradan insanlardan gelen güçlü bir taleptir. Dünya liderlerine tek bir ortak mesaj gönderiyorlar: Dünya çapında ölümleri, yıkımları ve umutsuzluğu körükleyen sorumsuz silah transferlerini durdurun."

  SİLAH ÜRETİMİ: DAKİKADA BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLÜYOR

  Dünyada 98 ülkede bin'i aşkın firma tarafından üretilen 639 milyon ateşli silah var, bir başka deyişle her on kişiye bir silah düşüyor. Dakikada 1 kişi olmak üzere; her yıl 500 bin'den fazla insan hafif silahlarla öldürülüyor.
   

İlginizi Çekebilir

rub-down.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
upload_2016-10-18_9-53-55.png
Soru basit aslında: Arkadaşlarınızla yaptığınız bir performans turunda veya bir yol yarışında kaç kez rekabete girdiniz ve bu rekabetin sizi ne kadar yorduğunu görme şansınız var mı? Not: Bu...
upload_2016-8-24_10-37-19.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...