Şikayetlerimizi Salcano'ya Ulaştırıyoruz.. (satış öncesi - satış sonrası)

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Öncelikle bisikletlerin geometrilerini yayınlanmalı. 4-5 bin liralık bisikletin bile ne olduğu nasıl olduğu belli değil açıları ölçüleri verilmemiş. Daha sonra o grafikler renler yazı karakterleri öndeki logo komple değişmeli bence uyduruk market bisikletleri gibi duruyor. Alt modellerde malzeme kalitesi çok düşük. Bunlar değişmeden salcano zor ilerler.

Scudo

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Sabah bir konu vardı @uninvited tarafından açılmış kadrodaki yazının kapatılmasıyla ilgili. İmkan varsa bunu da öğrenmek isteriz.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Öncelikle bisikletlerin geometrilerini yayınlanmalı. 4-5 bin liralık bisikletin bile ne olduğu nasıl olduğu belli değil açıları ölçüleri verilmemiş. Daha sonra o grafikler renler yazı karakterleri öndeki logo komple değişmeli bence uyduruk market bisikletleri gibi duruyor. Alt modellerde malzeme kalitesi çok düşük. Bunlar değişmeden salcano zor ilerler.

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
@uninvited Biz ne dersek diyelim adamlar her yolu bir madde ile kapatıyor, canım istedi değiştiririm diyor, tüm firmalar gibi.

Dosyalar

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Evet orada bir yerde Salcano değişiklik yapma hakkını saklı tutar diye bir ibare var.. !? Ama aynı parayı da ister..! Haksızlık değil mi bu? İnternet'ten almak ta riskli! Görüp almak lazım.. Tüketici hakları mahkemesine şikayet etsen ne olur acaba?

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Şimdi Salcano şu ikilemi yaratıyor. Xrs 030 2400 tl den düşmüş 1900 tl ye. Tiagra setli, karbon maşalı, r500 jant setli, Gidon sele borusu Ritchey. Böyle bir donanıma sahip bu fiyata diğer markalarda indirimde dahi bisiklet yok. Almaya kalksam benim yine düşüneceğim bir ürün. Ama burda da bir arkadaş 5 hafta kırılan kadro kulağını bekledi. Arada derede kalırsın.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

Örümböcük

Daimi Üye
Tepki
363
@amoush00 hah tam üzerine değindin. Yüksek donanımı ne yapıp edip aşırı ucuz fiyata soruyorlar. Mesala ben full slx 2015 set,rock shox recol gold maşa, ritchey setler,mt35 jant aeti vs. 3300 e aldım.başka markalarda en ucuz bu donanım 4470 tl. Bunu nasıl beceriyorlar? Her ne kadar olumsuz tecrübe yaşamışsam ki herkes bunu yaşamıyor , senin gibi yine ilk bakacağım marka yaptığı f/p den oturu yine salcano olıyor

mzerenoglu

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
mehmet
Bisiklet
Salcano
@amoush00

@amoush00

Abi tüketici haklarına hiç bulaşma, samsung un s4 modeli MEŞHUR donmalarını bende yaşıyordum durum az farklıydı ama bende şimdi detaya girmiyim, servise 6 kez götürdüm sorun yok deyip geri gönderdiler her seferinde, tüketici haklarına götürdüm bir yıl sonraya sıra verdiler, daha fazla söze gerek yok. Haa belki telefon, bisiklet vs farklı katagoridelerdir, bisiklete hızlı sıra gelebilir orasını bilemem :))

ben 2.el fanatiği biri olarak 1250 liraya aldım 2015 model 030 tiagra 'yı, hiç bir markanın hiç bir modelini bu özellikte bu fiyata alamazdım. Kulağı kırılan kargoyla gelen üründe sıkıntı olabilir, sonuçta bu kargo firmasının hatasıdır, gidip bayiden alınırsa, bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bunun dışında xrs 030 un bir kaç küçük sorunu var(istanbula gelirseniz benim bisiklette test sürüşü yapabilirsiniz), biraz narin mesela boyası, üzerinde kum tanesi olan bi bezle kadroyu silerseniz her yer çizilir mesela. şu bi gerçek ki 1250 verdiğim bi bisiklette böyle kusurları görmezden geliyorum tam bir f/p canavarı.

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
@mzerenoglu hocam kulağı ben kirdim ,bisiklet gelirken kirik gelmedi bilginize.

Tepki
63
Bisiklet
Giant
Salcanoya bu kadar hor gözle bakmak ve bu kadar sorun aramamızın en temel noktası her bütçeye bisiklet üretmesi ürün yelpazesi aşırı geniş üst sınıf bisikletlerindeki kullanılan parçalar gerçekten güzel. Fakat gözler bunları görmek yerine sokaklarda olan çift süspansiyonlu çelik bisikletleri yada salcanonun mtb diye sattığı alt gurupları görüyor. Onun dışında salcona bayiliğinin alan bisikletciler sanki kâr elde etmiyormuş gibi ilgisiz ve kaba davranıyorlar. Ürün satışından sonra ilgilenme yok çok nadir. Bir kaç arkadaşım kadro çatlattı yenisini yolladırlar ama işte nadir oluyor bu durum. Firma içinde nasılbir politika izliyorlar bilmiyorum ama adamların müşteri memnuniyeti iyi olmamasına rağmen türkiye pazarı resmen ellerinde. Müşteri memnuniyeti olarak yine bir türk firması olan sedonanın yanına bile yaklaşamaz salcano.

Tepki
30
İsim
memo
Bisiklet
Pinarello
İlk bisikletim salcano idi yeni alırsamda salcano alırım.servisleri rezil.çok migdemi bulandirdilar ama servisle işim yok.bisikletimin tam yetkili servisi BENİM

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@mzerenoglu
O çizikler xrs 040 'da da oluyor. Arka lastiği sökmeden lastikle kadro arasını bir fırça sokarak yıkayım dedim. Sonra fırça çizdi. Hatta arkadaslara sordum forumdaki. Hata yapılarak öğreniliyor bazen. Gittim oto cilası ile cilaladım. Vs. Ama biraz kaldılar.
Samsung başka bir olay. Çok şikayet alan bir firma. Paralel italat ile gelen ürünü de çok. Mesala ona hizmet vermiyorlar. Ben de hep samsung kullanırım daha başım derde girmedi şükür. Ama etrafında çok insan var Samsung'tan şikayetçi. Tüketici haklarına bir kere isim düştü. 1 ayda çözdüler. Ama şehir farkı, ürün kategorisinin farklı olması mutlaka önemli etkenlerdir. Ama bildiğim kadarı ile ilk önce tüketici hakem heyeti sorunun cinsine göre ilk önce yerel firmadan sorunu çözmesini istiyor. Sonra mahkemeye gidiliyor. İşin içine kurumsal firma karışınca olayın boyutu da değişiyor bence. Bu konuda tüketici kanunu çok zayıf herhalde. Bir ara yurt dışında yaşadım, hiç iade edemediğim ürün olmadı. Burada çok zorluyor firmalar. Müşteri memnuniyeti konusunda kötüyüz. Bizde de işi su istimal edecek zihniyet te var ama o başka bir boyut. İşin özeti müşteri ilişkileri de zor bir bölüm. Gerçekten ama gerçekten ürün hatası ile kullanım hatasını ayırt edebilmek, Karşıdakine bunu anlatabilmek vs. Ama müşteriyi seven, işini seven, kollayan firma kazanıyor bir şekilde. SİSTEM VE VİZYON İŞİ...!

sahsie

Üye
Tepki
96
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
Abiler, herkese merhaba. Konuda yazılan birçok mesaj okudum ve henüz sipariş geçtiğim Salcano NG750'den an itibariyle soğudum diyebilirim. 2 yıl garantili diye ikinci el daha iyi bisikletlerden uzak durdum, hem sıfır hem de garantili diyerek. Fakat garanti hakkında söylenenler üzdü beni.

Hepsinin yanı sıra ilk kurulumda para istiyorlarmış, sorun çıkartıyorlarmış, başka şikayetler de okudum. 2009'da yazılmış bunlar ama bu konuda 6 yıl geçmesine rağmen hâlâ aynı şikayetler var. Bu gerçek mi ya?

Adana'da önerebileceğiniz, insan gibi insan bir servis var mıdır? Şimdiden arayayım en iyisi.

• Beğen
Tepkiler: Canince

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
@ececan ben Kurulum konusunda servis ile konuşup onların yerinde kendim kurmuştum garanti konusunda sıkıntı cikartmayacaklarini konuştuktan sonra,sizde boyle birşey yapabilirsiniz.

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.503
İsim
Yusuf
@ececan
İlk bakım ve kurulum ücretsiz. Sonraki bakımlarda para istiyorlar. Yani en azından bende öyle yaptılar