Şikayet butonu

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
Daha öncelerden varmış kaldırılmış.

(link)

Scudo

zeki ada

Üye
Tepki
23
Yani simdi hekes ozel muhbir olarak calisacak ve yasaklilar daha da cogalacak demektir:boese157:

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.428
Bisiklet
Bisan
Arkadaşlar uzun zamandır dikkatimi çeken ve bizleri (yöneticileri ) zaman kaybına uğratan bir uygulama hakkında bilgi vermek istiyorum.Her mesajın sol alt köşesinde beğen butonunun yanında üçgen içerisinde ünlem işareti ile belirlenmiş "mesajı yönetime bildir " butonumuz var pek çoğunuz bu butonu biliyor ama yine pek çok arkadaş yanlış kullanıyor.Bu da yönetimde bulunan arkadaşların zaman kaybetmesine sebep oluyor çünkü o butonu kullandıgınız zaman tüm yöneticilere ve moderatörlere mail düşüyor.yani her yönetici tek tek mailini açıp yazdığınız duruma bakmak durumunda kalıyor.Eğer ki cidden acil ve önemli bir durum ise kullanmalısınız (tartışma küfürleşme kural hatası yasa dışı durumlar gibi) aksi taktirde direk yöneticiye özel mesaj atmanız daha uygun olacak her yöneticinin maillerine girip kontrol etmesine gerek kalmayacaktır.

Konunun daha iyi aydınlatılabilmesi için bir kaç örnek vereyim aklımda kalanlardan daha iyi anlaşılır.

bizim mail adresimize bisikletforumdan bir rapor diye mail düşüyor önemlidir diye hemen açıp bakıyoruz bazı gelen mailler.

- bisiklet çok güzelmiş keşke bende alabilseydim
-son kaça olur
-buraya nasıl mesaj yazabilirim acaba
-bisiklet satılmıştır konuyu kilitleyebilirsiniz.
-entry yapamıyorum
-sincanda bisiklet sürmek isterim akşamları

Bunlar sadece bu sabah okuduklarım buraya yazmaya kalksam inanın roman olur ve bu mailler tüm yöneticilerin hepsine birden düşüyor acil bir durum anlamında .Biraz daha bilinçli kullanırsak çok mutlu olacağım şimdiden teşekkürler.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Aslında ne amaçla kullanacağımız oraya tıklayınca yazıyor ama okumuyoruz demek ki:

LÜTFEN DİKKAT: Bu alanı lütfen aşağıdaki mesaj türleri için kullanınız.

Kırık (Bozuk) Linkli konuları bildirmek için,
Argo,Küfürlü mesajları bildirmek için,
Hakaret içerikli mesajları bildirmek için,
Reklamlı mesajları bildirmek için,

KULLANINIZ.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse
B

BF Okuru

Misafir
Benim merak ettiğim; forumda yeşil, turuncu ve kırmızı renkli yöneticiler var. Fakat Ferhat Abi dışında çoğu foruma uğramıyor bile. Ne mesajları var, ne aktiviteleri. Bütün forumu Ferhat Abi'nin idare ettiğinden şüphe etmeye başladım. Diğer arkadaşlar neden yönetici olarak üyeler, bilen varsa açıklamasını merak ediyorum.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.428
Bisiklet
Bisan
@Soner Sarihan

Estağfurullah Soner çok teşekkürler.Forumdan öğrendiğim o kadar çok şey var ve yine forumdan kazandığım o kadar çok dost varki (bir tanesi de sensin ) bu kadar getirisi olan bir sisteme geri ne verebilirsem onun çabası içerisindeyim sadece.Sağlıcakla kal....

Ahmet senin sorduğun soru için ise her yöneticinin aktif olduğu bölümler var (sistemin daha düzgün çalışması için) ben ikinci el kısmına baktığımdan dolayı biraz yüküm ağır ilanların çabuk onaylanması ve kural dışı ilanları silebilmek adına fazla online olmam gerekiyor(biraz da internet imkanım bol :) ) başka hiçbir foruma üye değilim tv izlemiyorum ve başka özel meraklarım da yok o yüzden sadece foruma odaklanıyorum.Diğer arkadaşlar da ellerinden geldiğince özellikle gece şartlarında foruma girip benim gözümden kaçanları toparlıyorlar.bende zaten özellikle ikinci ele odaklandığımdan diğer bölümlerdeki bazı hataları ve kural dışı durumları kaçırabiliyorum onları yakalamamın da tek yolu bu konuda bahsettiğim hatalı mesaj bildir butonunun doğru ve sık kullanılması ile geçerli .Fırsat buldukça (günde en az bir kere) maillere bakıp bu buton sayesinde bildirilen hataları da düzenliyorum ama hala bu butonu abuk subuk işler için kullananlar mevcut bu durumu düzeltemedik bir türlü.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@ahmetcan44

Forum sistemi oturmuş. Düzenli mesaj kontrolünün yapıldığı zaten her zaman söyleniyor. Yetkili kişiler forumu okuyup gereken işlemleri yapıp çekiliyorlar. İlla mesaj atmalarına, kendilerini biz buradayız diye belli etmelerine gerek duymuyorlar ki zaten bunu beklemek garip. Paylaşımın sürekli olduğu bir yerde yönetici grubundaki kullanıcıların sürekli müdahale ve yorum yaptığı bir ortam normal kullanıda rahatsızlık hissi uyandırabilir, yanlış anlaşılmaya neden olabilir. Yetkili kişilerin forumda ve konularda en yoğun olarak görüldüğü dönem forumların ilk kuruluş zamanları veya büyük çapta değişikliğin olduğu zamanlardır. Benim gözlemim bu yöndedir...

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan
B

BF Okuru

Misafir
@Halil EROĞLU

Son aktivite tarihlerine bakarsanız, kimin ne zaman girip-çıktığını görürsünüz. Kimisinin haftalar önce, kimisi zaten ortada yok.

Ayrıca foruma gelip "ben yöneticiyim, renkliyim bakın" demelerini beklemiyorum. Onu nereden çıkardınız anlamadım. Bisiklete gönül vermiş insanlar yönetirler herhalde bisiklet temalı bir forumu. Hiçbir şey yapmayan, konulara iştirak etmeyen, 3-5 bilgi içerikli yazı paylaşmayan, yanlışları düzeltme zahmetinde bulunmayan, kimseye yardımcı olmayan insanların yöneticilik yapmaları bana garip geliyor. Size normal geliyordur, oturmuş geliyordur, o sizin düşünceniz. Forum anlayışlarımız farklı nihayetinde.

Bu saydıklarımı yapan tek yönetici Ferhat Köse. Diğerleri bayramdan bayrama paylaşım yapıyorlar. Gerçi hakkını yemeyeyim, Bora Bey de giriyor sanırım foruma, en azından ilanlarını güncelliyor. :)

Yardım amaçlı açtığım konulara da sağolsun gerek özel mesajla, gerek konu üzerinden, bizzat yardım talep etmeme gerek bırakmadan yardım eden tek kişi de Ferhat Köse.

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@ferhat köse
hazır seni burada görmüşken söyleyeyim ben savaş bey'e bir konu hakkında bir şey söylemiştim oda tamam diğer adminlerle konuşayayım geri size döneceğim dedi 2 ay oldu cevap verdiği yok mesajlarımada karşılık vermiyor

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.428
Bisiklet
Bisan
Arkadaslar bu konuyu yonetimi ve yoneticileri elestirmek icin acmadim lutfen bu tarz bir duruma yonelmesin.İyi kotu herkesin bir emegi mevcut benim zamanim daha musait oldugundan ve vefa borcumdan biraz fazla ilgileniyorum o kadar.Ben de iki uc yillik yonetim hayatimda iki uc defa birakma asamasina geldim geri dondum inanin insan ile ugrasmak cok zor herkesi memnun etmek ise imkansiz.

Mehmet bey konu ne ise ozelden yazarsaniz yardimci olmaya calisayim.

• Beğen
B

BF Okuru

Misafir
Ferhat Abi, kendisine ulaşırsan şu durumu da aktarır mısın? Yeni mesajlar düğmesine basınca beyaz boş sayfada aşağıdaki hatayı alıyorum;

Fatal error: Out of memory (allocated 524288) (tried to allocate 393216 bytes) in D:\WWW\bisikletforum.com\www\search.php on line 534

Mesaj attım ama dönüş olmadı. Forumla ilgiliyse çözümünü bekliyorum.

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@ahmetcan44
tarayıcındaki çerezleri ve tarama geçmişini sil düzeliyor banada olmuştu yaptım düzeldi forumda bir problem yok bazen internet sitelerinde böyle bir şey olabiliyor

• Beğen

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@ahmetcan44

Enteresan bir insansın gerçekten. Sen demedin mi: "bilen varsa açıklamasını merak ediyorum" diye. Biz de yorumumuzu yaptık herhalde böyledir diye. Tekrar dönüp de "Şunu da nereden çıkardın, bunu da nereden çıkardın vs." demenin bir anlamı yok çünkü konu seninle alakalı değil. Seni de eleştirmedim zaten. Gereken cevaplar verilmiş zaten ben mesajı yazarken benden önce gönderim yapılmış. Gerçekten forumla yeterince ilgilenilmediğini düşünüyorsan; foruma o ilgilenmeyen kişilerden daha çok katkın olacağına ve zaman ayırabileceğine inanıyorsan benim sana önerim yetkili olmak için başvuru yapman olur. Bu sadece bir öneri, ister kulak asarsın ister asmazsın. Bunun için de bana geri dönmezsen sevinirim. İyi forumlar...

• Beğen

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Bisikletforum'u bu duruma getiren yöneticilere ve sevgili Bisikletforum üyeleri ailesine ayrıca teşekkürler..

Forumumuz ayakta kalması için,reklam banner'lerine de tıklayınız,

iyi forumlar..

• Beğen
Tepki
1.386
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Katlanır
Bunu bilmiyordum şimdi öğrendim iyi oldu. Kendi mesajımı şikayet etmiştim bozuk/kırık link diye. Aradan 1 gün filan geçmişti silinmeyince tekrar şikayet ettim..

Şöyle olsa nasıl olabilir. Mesajı birisi şikayet ettiyse 2. defa şikayet ederken (herhangi biri tarafından) sistem uyarı verip "bu mesaj daha önceden şikayet edildi tekrar şikayete gerek yok" olsa güzel olurdu.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.428
Bisiklet
Bisan
@Adem Kaya

Adem o link bozuk mesajını okudugumda baktım video şeklinde duruyor sanırım bozuk değil dedim geçiştirdim :) sonra ikinciyi yazınca dedim bu işte birşey var :) videoyu tıkladım açılmadıgını fark ettim mesajı sildim :) geçikme o yuzden yoksa mesajından değil :) direk benden kaynaklı :)

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Mesaj raporlama seçeneği kaldırıldı mı yoksa ben mi göremiyorum?

Kaldırıldıysa, raporlama için ne gibi bir yol izleyeceğiz? Yönetime özel mesaj mı?

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
37 gündür cevap yok daha da gelmez herhalde. Kaldırın bari konuyu, böyle yetim gibi durmasın ortada.