Sigma Bc 8.12 kullanıcı yorumları

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@biziklet
Bence kablolu stabil. Gerçi kablosuzlarında STS çıktı onlarda da sıkıntı yok ama eskiden sıkıntılıydı

@mehmet roy
Sigma 16.12 de dedikleriniz özelliklerde fiyat performans ürünü

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
@soneryen
O urun cok pahali aga d
240 lira veremem
En iyisi alayim ben bu urunu
Kadans isini sayicaz kafadan galiba
Gecen gun bi hesap yaptim
Ben 80 90 kadans ile gidiyorum saniyordum
Megerse 110 120 kadans oluyor mus
Ben hesaplamiyordum.d

biziklet

Üye
Tepki
86
Bisiklet
Scott
http://gloimg.gearbest.com/gb/2015/201512/goods-img/1461831605653618655.jpg

Bunu sipariş ettim. Deneyince yazarım.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmet roy
Yüksek kadan her derde devadır. Bununla ilgili googleye yazın @Hakan Yazman kardeşimizin bir yazısı var. Kadansınız yüksek olması faydalı.

@mehmet roy
240 değil. 150 civarı olması gerekiyor

Tepki
32
Bisiklet
Salcano
@mehmet roy Kendi kitapçığında çok sayıda tekerlek için mm cinsinden uzunlukları yazmış ama ben daha doğru olsun diye gps den ayarlama yapıyordum az yada fazlasa rakkamı düşürüyordum yada arttırıyordum sonunda gerçeğe daha da yakın bir değer elde ettim, yani demem o ki ayarlama ile sapmayı aza indirgiyoruz,

Metela

Aktif Üye
Tepki
157
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu ürün en uygun şu an dechatlonda var 50tl ve 1,5 aydır kullanıyorum çok memnunum, benim gibi beklentisi yüksek olmayanlar için eksiği gece aydınlatması ve günlük km ölçümü olmaması , onun dışında bence enfes bir ürün, kablolu olması hiçbir sıkıntı yaratmadı.

internette kadans hesabını gösteren çok fazla video ve bilgi var, ben 20'' jantlar için iki hem kitapçığa baktım hem de kendim ölçüp hesaplamıştım pek bir fark göremedim, zaten tekerin üzerinde ki değerlerle hesaplarsanız anlıyorsunuz. benim için aşırı hassasiyet gerekmediği için kitapçıkdaki değerler işime yaradı ve ölçümlerim gayet tutarlı çıkıyor.

Metela

Aktif Üye
Tepki
157
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmet roy
var, foto ekledim tabloya bakın oradaki ölçülere göre

resmi eklememişim ekledim şimdi

111.jpg

ciares

Üye
Tepki
10
İsim
MUSTAFA K
Bisiklet
Salcano
2 gün önce sipariş vermiştim bugün elime ulaştı. Yukarıdaki listeye göre benim lastikler için 2200 değerini seçmem gerekiyor. Ama internette biraz araştırma yaptım kendiniz lastik çevresini ölçüp değer girerseniz daha doğru sonuç alırsınız diyorlar. Kendim ölçünce 2160 çıkıyor. Sizce hangi değeri girmem doğru olur.

Ahmet Özcan

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Mosso
İki bisikletim var eski bisikletim de 8.12 var yeni bisikletime de bir kaç günlük araştırmadan sonra 14.12 alti almaya karar verdim. 8.12 için, aldığım zamanda fiyat benim için uygundu ve de fonksiyonu yeterliydi.Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım ancak otomatik başlama da seyrek olarak sorun oluşuyor ama fonksiyon tuşuna bir kez dokunduğumda devam ediyor. 14.12 alti yi tercih sebebim ise altimetre , sıcaklık ve arka ışığının olması. Olumsuz tarafı ise kablolu oluşu ama aynı cihazın kablolu ve kablosuzu arasında 100 lira gibi bir fiyat farkı var ve tercihim kablolu oldu. Siparişi bu gün verdim inceledikten ve denemesini yaptıktan sonra kısmet olursa buradan izlenimlerimi aktarmaya çalışırım.

ciares

Üye
Tepki
10
İsim
MUSTAFA K
Bisiklet
Salcano
28*1.40, 700*35 lastiklerim için yukarıdaki listede 2200 değeri verilmiş. Ben kendim lastiğin çevresini ölçünce 2170 e yakın bir değer çıkıyor. Hangi değeri girmem daha doğru olur. Deneyimli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben sigmayi stravaya bir turlu senkronize edemedim. 700x32 icin gereken degeri giriyorum, 30 kmlik bir mesafede avg olarak arada 1 km fark cikiyor.
Hangisi dogru bilemedim. Tabloda belirtilen rakamlari giriyorum olmuyor, lastik cevresini yerde isaretleyip olcuyorum yine olmuyor. 1 km fark ile idare edecegiz artik.

ciares

Üye
Tepki
10
İsim
MUSTAFA K
Bisiklet
Salcano
@poet
Ben de iki defa ölçtüm birincide 2160, ikincide 2170 çıktı. 2160 olarak ayarlamıştım. Hiç dokunmayayım öyle kalsın.

mgokkaya

Üye
Tepki
7
İsim
mehmet ali
Bisiklet
Whistle
@Kuzey Ege

bende stravaya senkronize etmeyi başaramadım. yardımcı olabilicek bir arkadaş var mı.

Nariask

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
Merhabalar arkadaşlar. Ben de bugün 8.12'yi kullanmaya başladım. Şimdilik gayet benim için yeterli. Ancak sizlere bir sorum olacak: Bu cihazın kendini kapatma özelliği falan yok mu, ekranda saat ve bc 8.12 yazıyor öyle kalıyor. Ekran tam olarak kapanmıyor yani.

Metela

Aktif Üye
Tepki
157
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Nariask
hayır kapanmıyor ama o modda çok az enerji harcıyor, uyku modu yani amaç bisiklet tekrar hareket ettiğinde otomatik olarak sayacın devreye girmesi

bu arada eğer bir yanlışım yoksa pil ömürleri neredeyse 3 sene, en azından kendi resmi sitelerinde öyle yazıyor.

(link)