Sigma 16.12

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
@SecurityMj alısmaya calsısacaksın sanırım ben de hala aynı sekıl devam sanırımm bır hata degıl ama kablolu kullanırken ınsan kablosuza geçince boyle bır şeye inanamıyor...Alışmaya çalısacaksın bence :)

Scudo

SecurityMj

Üye
Tepki
2
İsim
Hakan
Bisiklet
Carraro
@Merickagantek aynen kardeşim az önce sabitledim bende maşaya artık. 4 saniye kadar gecikme var bendede, aynı durum kadans sensörü içinde gecerli. Anlık olarak görmek istiyor insan aslında hayal kırıklıgına ugramadım değil ama neyse bakalım yapıcak bir şey yok:)

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
@SecurityMj dedıgım gıbı ben de sok geçirmiştim hatta uretım hatası oldugunu dusundum ama meğer böyle imiş..

D

Domestik

Misafir
Yapmayın arkadaşlar, 4-5 saniye gecikme nedir ya. Birkaç model arasında kalıp garanti olsun diye Sigma BC 16.12 STS almıştım. Cidden böyle bir gecikme söz konusu ise hayal kırıklığına uğrayacağım. Önceden kullandığım BC 1609 son derece seri ölçüm yapıyordu. Kablosuz cihazdan o kadar hızlı ölçüm beklemiyorum; ama, 4-5 saniye gecikme beklentilerimin çok ötesinde çıktı açıkcası :(

D

Domestik

Misafir
@Merickagantek İşin tuhaf tarafı cihaz hakkında internet üzerinden yaptığım araştırmalarda böyle bir sorundan bahsedene hiç rastlamamıştım. Bilakis, ölçümü daha hızlı yaptığına kanaat getirdikten sonra Sigma'yı tercih ettim. Bisiklet gelince bir de ben deneyeyim bakalım, sonucu buradan aktarırım :)

• Beğen
Tepkiler: Merickagantek

BRSZNR

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
@Ahmet.KOÇ bende sizin değerlendirmenize göre karar vereceğim, kablolu ve kadanslı model de ekstra araştırıyorum

Tepki
31
Bisiklet
Pinarello
arkadaşlar olayı biraz açıklamaya çalışayım. bende 16.12 sigma kullanıyorum ölçümü sistemin doğru olarak yapabilmesi için mıknatıs bağlı tekerleğin mıknatıs sensörünün önünden geçtikten sonra en az 1 tur dönmesi gerekir ilk turu diyelimki teker 1,5 sn de tamamladı bu veriyi alıp teker çapı ile çarpıp 1,5 sn de bisikletin ne kadar yol aldığını hesaplar ve onu göstergede gösterir ama tam net sonucu alabilmek için bu tur sayısının en az 2 olması lazım Almanlar garanticidir ;) muhtemelen 2 turdan sonra bu değeri verdiği için 3-4 sn arası bir gecikme olabilir çok takılmayın.

SecurityMj

Üye
Tepki
2
İsim
Hakan
Bisiklet
Carraro
@Aşkın Aslan , evet hocam da bu hesaplama microprocessorler için milisaniyeler içerisinde yapılır. 200 küsür lira verip de makinenin keyfini beklemek cidden can sıkıcı.. :) 2 saniyeye kadar evet haklısınız fakat sonrası can sıkıyor cidden. ALışma meselesi ya zaten bisiklette sürekli dur kalk yapıcaksak neden sayaç kullanalım ki. Belli bir tempo da cok da sorun olmayacaktır. Bu haftasonu yoğun yağış varmış o yüzden test edemeyeceğim uzun yolda.
@Ahmet.KOÇ hocam, Aşkın Bey'inde dediği gibi mıknatısın transmitter üzerinden tekrar gecmesi gerekiyor ki transmitter veriyi gönderebilsin. Hatta 2 defa gecmesi gerekiyor o da şu yüzden; ilk ve ikinci geçişin arasındaki süreye bakıp mesafeleri hesaplayabilsin. Mildeki mıknatıs alt tarafta diyelim, siz harekete başladınız teker dönmeye basladı mıknatus max. yarım tur'da önce transmitter yanından geçer makine harekete gecildiğini anlar, daha sonra tekrar gectiğinde der ki tamam bu arkadas gidiyor bu sefer orada süreyi hesaplayıp gönderir. Bu yüzden en az 2 defa gecmesi gerekiyor. Fakat bu 2 defa gecme olayı normal bir kalkışta yaklaşık max. 1-2 saniye içinde olur. Birde cihaz +2 koyunca hal böyle oluyor :D

• Beğen
Tepkiler: Domestik

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Açıkçası bende kullanıyorum kadans li olarak 2 snden daha geç tepki süresi hiç almadım. Ama kadans 4 sn kadar sonra tepkin veriyor ama hızda sorun yok. 2700km dir de bisikletin üstünde takılı.

SecurityMj

Üye
Tepki
2
İsim
Hakan
Bisiklet
Carraro
@Yavuz SOYLU , hocam acaba bağlantı şeklinizle ilgili, cihazların konumlarını gösteren fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SecurityMj

Hız sensörü ile Sigma 16.12 sts arasında tam 2 karış fark var ama kadans sensörü ile arasındaki fark büyük bence bundan dolayı kadans da biraz gecikme oluyor.

Ki gördüğünüz gibi üstündeki yazılar bile silindi buda Kıbrıs'ta ki sıcaklık gibi etkenlerden sanırım :)

Buyrun yeterince ayrıntılı oldu sanırım.

DSC_0966.JPG DSC_0965.JPG DSC_0964.JPG

• Beğen
Tepkiler: Domestik

SecurityMj

Üye
Tepki
2
İsim
Hakan
Bisiklet
Carraro
@Yavuz SOYLU Bendeki durum ise şöyle;
Biraz daha yaklaştırmaya çalışayım, su an 60-70cm civarı mesafe var hız sensörü ile.
sayacı da gidonun ortasına çekeyim şu an çarpraz bir bicimde. bakalım fark edicek mi.

20150327_200459.jpg 20150327_200625.jpg 20150327_200401.jpg 20150326_234627.jpg

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SecurityMj sayacı olabildiğince benim gibi yukarı çekin çapraz olması sorun değil. Çok aşağıda kalmış sizinki.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
@Merickagantek

Bu cevabı veren oldumu bilmiyorum da muhtemelen mesafe ölçüm modu km değilde mil de kalmıştır kıntrol edin isterseniz

• Beğen
Tepkiler: Merickagantek