Sigara içiyor musunuz?

Sigarayla ilişki durumunuz nedir ?

• Toplam katılım
    1.083
Scudo

onaran

Daimi Üye
Tepki
27
1986
erkek
kullanmadım aslada kullanmam kullanılan ortamdada genelde takılmam

• Beğen
Tepkiler: boreas

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
1)1988
2)erkek
3)15 yıldır (5 senedir spor maksatlı)
4)Allah korusun ağzıma sürmem

Onur.Keser

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Trek
hem bisiklet sporuyla uğraşan hem de sigaradan vaz geçemeyen arkadaşlarımız var mı? kimler sigara içiyor? itiraflaınızı bekliyorum:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben günde iki tane sigara içiyorum. Bisikleti ise hafta içi ve hafta sonu olmak üzere sadece iki gün aktif olarak kullanabiliyorum. Sigarayı tamamen hayatımdan söküp atabilmiş değilim. Yapabildiğim tek şey 2-3 hafta ara verip tekrar başlamak oluyor. :/

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
Geçen yıl, sigaraya ödediğim aylık para ile taksitli bisikletimi aldım. Yaklaşık 6 ay hiç sigara kullanmadım. Bisiklete binmenin ve aynı zamanda sigarayı bırakmanın etkisi ile kendimi çok dinç ve güçlü hissettim ama ne yazıkki 6 ay sonra tekrardan sigara başladım. Sigarayı bırakıpta sonradan bir daldan birşey olmaz diyen arkadaşlarıma tavsiyem, ya hep ya hiç demeniz.

Tepki
6
Bisiklet
Carraro
Champix denen pfizer'in ialcını bir araştırın derim, onun sayesinde bıraktım ben.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen sene Şubat ayında bıraktım, arada bir kaç tane içtim ama tadı ve kokusu çok kötü geldi midem bulandı, sanırım tamamen kurtulmuşum.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
Ben de Champixle bırakmıştım. Bıraktırıyor ama tekrar başlamamak sizin elinizde. Lütfen bırakmışken hiç bir şekilde kendinizi sigara ile /1 dal bile olsa/ ödüllendirmeyin.

• Beğen
Tepkiler: Mete Can Karahasan

Onur.Keser

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Trek
ben e-sigara kullanıyorum...paket taşımıyorum artık ve normal sigara da içemiyorum (tadı iğrenç geliyor)...gerçi e-sigara ne kadar masumdur tartışılır...

Onur.Keser

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Trek
Champix ile ilgili bazı yazılar var..kalp krizi yapıyor, depresyon vs gibi yan etkilerden bahsediliyor...aslı astarı var mı?..kullanan arkadaşlar ne gibi yan etkilerle karşılaştılar? eğer varsa paylaşırlarsa iyi olur...

Fatih Kibar

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Fatih K.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Merida
İtiraf etmeliyim ki sporun içinde olup faal futbol hakemliği yapmama rağmen sigara kullanmaktayım tabi hakemliğe başladığım zaman gördüğümüz ağır antrenmanlar sonucu bir nebze olsun azalttım diyebilirim sigarayı fakat hayatıma bisikleti sokarak tamamen bu illetten kurtulmayı planlıyorum. Ve sigaraya verdiğim aylık 225 TL'yi bisikletime ya da sağlığıma yararlı olabilecek şeylere harcarım diye düşünüyorum.

Bu arada boyuma göre istediğim bisiklet bayilerde kalmadığı için 2. sevkiyat bekliyorum bu hafta gelmesi muhtemel.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
21 yil ictim 60-70 gun kadar once artik yeter dedim simdilik icmiyorum.Asla biraktim demem madde bagimliligi oldugunu dusunuyorum cunku ilk on gun ciddi anlamda 3-5 kriz atlattim.

Gelelim faydasina ilk is ful carbon kadro alarak kendime odul verdim :) sonra sunu soyleyeyim onuncu gunden sonra hayatinizda cok sey degismeye basliyor uyku kalitesi,agiz tadi ve sinirlarda pedal ceviriyirsaniz oksijen tasima kapasiteniz ilk degisenler.yillardir duzenli bir paket ictigimden aradaki farklari cok iyi yasadim umarim bir daha icmem.

Bisiklet meselesinede yorum yazmak gerekirse yillardir sigara ile birlikte spor da yaptigimdan genc yaslarda zararini cok hissetmiyordum ama son 1-2 yildir ozellikle dik rampalarda ve sprintlerde nabiz cosuyor bacaklarimda kuvvet olmasina ragmen kesiliyordum(oksijen yetersizligi) inanin icmediginiz onuncu gun bu belirtiler yok olmaya basliyor.Artik kendimi surekli iyi hissediyorum rampalar cok saha keyifli ve hizli(eski hizinida bilenler biliyor)
Burada sayfalarca birakmanin faydalarini yazabilirim ama sunuda biliyorum bu meret oyle birseydir ki insani baglar aklini alir.Uzerine kesin cumle kurmamak buyuk konusmamak lazim.Allah kurtulmak isteyen herkese yardimci olsun.
Not:hicbir ilac kullanmadim hür irade ve sevenlerin destegi.

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) NO SMOKİNG!.SİGARA KULLANMIYORUM!.

Örneğin?.

1 Paket Sigara 5 tl.
Ayda '' 150 tl.
Yılda '' 1800 tl.Marlboro'yu Hesaba katmıyorum!.

Bu parayla 5 yıldızlı otelde tatil yaparım!.
'' 1 Bisiklet daha alırım!.

Peki ya o ciğerlerin durumu,vücuda zararı vs.:(

O yüzden Sigara Kullanmıyorum!.
Sizlere tavsiye ediyorum!..

• Beğen
Tepkiler: Mete Can Karahasan

Fatih Kibar

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Fatih K.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Merida
Ferhat abi kriz dönemini atlattıysan tamamdır sıkıntılı günler geçmiş demektir. Bir daha başlamaman dileğiyle. Tebrik ederim, darısı başıma.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse
Tepki
3
ben sigarayı üniversiteye hazırlanırken bıraktm 5 ay kadar sonra dedimki acaba bogazım ve ciğerlerim ne durumda bi nefes ceksem oksururmuyum rahatsızlk duyarmym ve o nefesi cektim dort senedr hala içiyor bir senedirde bisiklete biniyorum

ayrıca allah hepimize yardım etsin çok geç kalmadan inşaallah hepimiz bırakıp tertemiz ciğerlere sapasağlam damarlara kavuşuruz... saygılar