Sıfırdan farksız Peugeot Origin

carawelle

Üye
Tepki
0
1996 yılında bisikleti aldıktan hemen sonra motor aldığım için o yıldan beri odamın duvarında asılı duran belki daha 20 km bile kullanılmamış olan bisikletimi satıyorum. Ancak fiyat konusunda hiç bir bilgim yok.
Bisiklette arada boya badana için duvara asıp indirirken oluşmuş bir kaç çok küçük zedelenme dışında herhangi bir hasar yok kutusundan çıktığı günkü gibi.
Bisiklet donanımından pek anlamadığımdan üzerinde mevcut olan her şeyi ve ek aksesuarlarını yazayım.
21 vitesli, göbeklerde ve frenlerde Shimano Altus yazıyor
Vites kolu üzerinde Altus ST-CT90 yazıyor
Şase üzerinde Light Weight ibaresi var.
Ön dişlide Hyperdrive-C yazıyor.
Pedallarını büyükçe dişli metal pedallarla değiştirmiştim.
Çıkarılıp bele takmak için bir aparatı da olan Cateye arka flaşörü var.
Üzerinde Bor Yueh yazan alaşım bir arka bagajı var.
Trek Sport marka oldukça kaliteli ikisi de hiç kullanılmamış bir büyük arka bagaj çantası ve orta çantası.
Duvara asma aparatı.
Fiyatı belirlemek konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler ve herkese selamlar..

Scudo

metin06

Üye
Tepki
12

selam aynı modelden benimde vardı 200 ytl ye satmıştım. temiz bakmışsın dostum tebrikler..alan hayrını görsün valla.iyi günler dilerim:)

carawelle

Üye
Tepki
0
Metin kardeşim teşekkür ederim yorumun için.
Senin sattığın bisikletin durumu nasıldı ve üzerinde hiç aksesuar varmıydı acaba?
Selamlar..

metin06

Üye
Tepki
12

merhaba benim satmış oldugum bisiklette aksesuar olarak mataralık haricinde birşey yoktu.aslına bakarsan sendeki durum daha iyi tabiki bisikletin bu haliyle daha iyi satılır artık herkez hafif alaşım kadro tercih ediyor.ama olsun bu işten anlayan onu kaçırmaz güngelecek cromoly kadroların degeri anlaşılacak.:)
görüşmek üzere hoşçakal.

murat16

Aktif Üye
Tepki
152
Bisiklet
Sedona

Cahiliğimi affedin ama aradaki fark nedir?Bilgilendirirseniz sevinirim.

Hatta bir de Hi ten dedikleri kadro var.Onu sormayı unuttum.Hangisi nedir?Vallahi bilmiyorum.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
cro-moly dedikleri krom molibden karışımlı bir çelik alaşımıdır. hi-ten dedikler normal çeliktir. cromoly biraz daha hafif ve daha kalitelidir.

murat16

Aktif Üye
Tepki
152
Bisiklet
Sedona
Tekrar teşekkürler Tayfur bey,
Peki uzun yol gezi için hangi tür daha uygundur?Cro moly?Hi-ten,Alü?

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
kadro konusunda çok bilgili değilim ama şöyle bir durum var: bu zamanda artık hi-ten'i bir kenara koymak lazım. geriye cro-mo ve alu kalıyor. dğnya turu gibi çok uzun turlara çıkanlar genellikle cro-mo kullanırlar bunun sebepleri: çatlak-kırık durumlarında kaynak yapılarak gayet kolay bir şekilde tamir edilebilmesi ve birazcık da darbe emici özelliği (aluya göre) olmasıdır. o kadar büyük olmayan, yurt içindeki ya da birkaç günlük tur yaparken ise kadro kırılması çok büyük bir problem değildir, otobüse atlar evinize gidersiniz. bu tip turlarda da alu kadrolu bisikletler kullanılır. alu kadro daha hafiftir.

metin06

Üye
Tepki
12

selamlar siz heralde uzun yol düşünüyorsunuz bence tercih edeceginiz kadro
cromoly olmalıdır arkadaş bilgi vermiş size aslında benim söyleyecegim uzun yolda
pedala bastıgınız zaman ne güç verirseniz tekere o yansır daha stabildir yani kadroda esneme olmadıgı için daha iyi cevap alırsınız bisikletden ama bunun yanında compenetlerinde iyi olması lazım. cromoly kadronun agırlıgı 1.800veya 2.000i geçmesin saygılar

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
cromoly kadroda tam aksine Aluminyuma göre daha fazla esneme olur.

azik

Üye
Tepki
0
Iyi gunler. Yaklasik olarak toplam agirligini ve dusundugunuz fiyati yazabilir misiniz? Bir de, satisda aksesuarlari haric tutmayi dusunur musunuz?

cenkunt

Üye
Tepki
0
Merhaba
Bisikleti nekadara satacağına karar verdinmi?Birde hangi şehirdesin.Malum kargo olayı var.Cevaplarsan sevinirim.Cenk

bikeworld

Üye
Tepki
1
Slmlar
4-5 ay önce sizin bisikletin rengi ile bile aynısı olan Peugeot'u bir arkadaşım konuyu ve fiyatları epey araştırmış olan birine 240YTL ye sattı. Ancak bisiklet sizinki kadar temiz değildi ve üzerinde hiç bir aksesuar yoktu. Sizin bisiklet ile vereceğinizi yazdığınız aksesuarlarla bisikletinizin en azından 300YTL edebileceğini söyleyebilirim. Üzeri tabii sizin takdirinize kalmış. Bahsettiğiniz malzemeler oldukça iyi markalar. benim 7 yıldır kullandığım Treksport dağ çantam var o kadar hırpalanmaya rağmen hala mükkemel durumda. Bisiklet çantasında da aynı kaliteyi tutturmuşlardır kesin. Alacak arkadaşa hayırlı olsun çok temiz kalmış bir bisiklet gerçekten..

carawelle

Üye
Tepki
0
Mehabalar.
Konu ile ilgilenen bütün arkadaşlar öncelikle çok teşekkür ederim.
Mesajıma cevap gönderen ve bilgi almak isteyen arkadaşlardan da geciktiğim için özür dilerim. Yaklaşık bir haftadır şehir dışandaydım ve nete girmeye pek fırsatım olmadı.
Sorulmuş bazı sorulara hemen buradan cevap vereyim.
İzmit'te yaşıyorum. Bisklette İzmitte şuan.
Bisikletin ağırlığı konusunda hiç bir bilgim yok, maalesef tartma şansım da yok. Çok göreceli olmakla beraber kaldırmak istediğinizde beklediğinizden daha hafif geliyor.
Sorularınız için Ek bilgiler:
Lastiklerin üzerinde 26X2.0 yazıyor.
Jantlar alüminyum benzeri alaşım.
Frenler Shimano BR-CT90M.
Bisikleti ayrı satmayı istemiyorum satışı bütün aksesuarları ile bereber yapacağım ihtiyacı olan biri için çok makul olacaktır bu şekilde.
Arkadaşların yaptığı değerlendirmelerin ışığında bisikletimi bahsettiğim bütün aksesuarları ile beraber son derece makul bir fiyat olacağını düşündüğüm 300YTL ye satmaya karar verdim.
İlk mesajda yazmayı unuttuğum bir şey daha var. Bir önceki bisikletim için aldığım CATEYE marka Halogen bir far var elimde. Ancak o bisikletim çalındığı için farın alt kısmı bisikletin üzerinde gitti. Sanırım bulunabilir bir parça olsa gerek. Yada yerine bir şey uydurulabilir belki. O farı da bisikleti alan arkadaşa hediye edeceğim.
Herkese selamlar..
Atilla AYIK / İZMİT

carawelle

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar soranlar oldu bisikleti İstanbul'dan almak isteyen olursa Kozyatağı Bauhaus yada Metro market otoparkına kadar getirip teslim edebilirim..
Bir hafta kadar sonra yurt dışına gideceğim ve uzun bir süre kalacağım. Almak isteyen arkadaşlar hatır gönül işi olmasın ilk O.K. verene teslim ederim bisikleti :)
Herkese iki tekerli güzel günler dilerim selamlar..

carawelle

Üye
Tepki
0
Selamlar. Biraz eski bir ilan ama uzun zamandır yurt dışında olduğumdan konu ile ilgilenemedim. Hatta gitmeden önce bir kaç arkadaş alıcı olmuşlardı ama yoğunluktan kendileri ile görüşemedim. İlanımda ki bisikleti bahsi geçen tüm malzemeleri ile 250YTL ye vereceğim. İşim gereği artık tamamen yurt dışına yerleşeceğim. Kısa bir süre için TR deyim ve bu ilandaki bisiklet dışında evde atıl duran çoğu neredeyse hiç kullanılmamış dağcılık, fotograf, elektronik eşyalar, bilgisayar, tüm donanımı ile Honda SLR650 motosiklet ve motosiklet malzemelerimi satacağım. İlgilenenler msj atsın lütfen. Herkese iyi günler dilerim.

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Honda SLR'yi kaça veriyorsunuz:eek: ...Birde rengi nedir?...Model nedir?...

carawelle

Üye
Tepki
0
@johny

Selamlar.
Motor sarı renk. 1998 model. Elimde motorla ilgili ne kadar aksesuar yedek parça vs. varsa hepsini motosikletle beraber vereceğim. Burada fotograflar ve detaylı bilgi aktarmak zor olur. Şu an site boş ama (link) adresindeki kişisel siteme bu haftasonu ayrıntılarını gireceğim. İlgilenen arkadaşlar oradan görebilirler..