Shimano R9100 Dura-Ace Groupset İncelemesi

Scudo

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@silent_ship

Birde şu şekilde düşünün o vakit değerli arkadaşım. Kötü alışkanlıkları olmayan ve bunlara para harcamayan ( Dikkat mesaj içerir :) : içki, kumar, kadın, rüşvet, faiz, tefecilik, uyuşturucu, dedikodu, gıybet, ikiyüzlülük, hırsızlık, gasp, v.s. - başlamışken hepsini aradan çıkarayım dedim aklıma gelmeyenleride siz ekleyiverin - ) kendine bu işi hobi edinmiş kişilerin ufak tefek revizyonlar ile mutlu olması ve zaman geçirmesi :harika:

Toplumsal mesaja gelelim " Bisiklet hobiside insanları birçok kötülükten alıkoyar " Nokta ;)

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
@silent_ship
Hocam valla harika düşünüyorsunuz çelik kadrolu ortadan ve önden amortisörlü 18 kilo bir bisiklet kullanmıyorsanız tüm bakış açım değişecek ama :D:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Müzayedeye çıkmış antika eser pahasında bir ürün olmuş. Queen Elizabeth'in gerdanlığı sanki. Neyse ki arkadaşların dokunmalarına müsaade edilmiş. Mağazada olsak, gizlice dokunurken kazara elimizden düşürsek vay hâlimize, tarlayı tapanı haraç mezat satarık gaari.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Dolar 3,72 iken hiçbir Allah'ın kulu aldıramaz bana o seti, kimse kusura bakmasın :)

• Beğen
Tepkiler: silent_ship

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@silent_ship tamamen katılıyorum.
Profesyoneller için 10 gram 260km yarışta belki çeyrek saniye kazandırabilir ama amatör düzeyde fiyat performans ötesi seçimler beni de şaşırtıyor.
Bizler ortalama kullanıcı olarak trafikte sürücülerle, çukurlarla boğuşan sürücüleriz. Gram için fazladan para bayılmaya ne gerek var.

Bir de vaktiyle kullandığım facebook ta birisinin 300 gram hafiflik uğruna kadro değişimi yaptığını görmüştüm ki o kişi 100 kilodan fazla.
E canım parası varsa alır.
Tamam da işte biraz da bu ağustos böcekliği değil mi şimdi gelir uçurumlarını doğuran!

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@Ahmetgitar

Tespitiniz doğru bu set zaten profesyonel takım yada bireysel yarışçılar üretilmiş bir set zira ruble oranları seçenekleri ile shimano maddi yeterliliği mevcut hobi kullanıcılarınıda hedef almış. Bu arada önceki seri ile kıyaslandığı vakit totalde en fazla 40gr lık bir hafifleme mevcut.

silent_ship

Aktif Üye
Tepki
167
İsim
Srd
Bisiklet
b'Twin
@ÇaNakkaLeRuHu değerli arkadaşım kötü alışkanlıklar hususunda söylediklerine harfiyen katılıyorum. Zaten bizlerin de amacı hem bireysel olarak kendimiz spor yapmak hem de elimizden geldiğince çevremizdeki arkadaşlarımızı, dostlarımızı spora bir şekilde alıştırmak. BU konuda ikimiz de aynı düşünüyoruz.

Hobi konusuna gelince; ben de sizin gibi düşünüyorum. Hatta sorumlu olduğum bir çok iş arkadaşıma ilk mesajım - daha ilk toplantıda - kendinize bir an önce hobi edinin demek olmuştur. Ancak bunun için dünyanın parasını dökmek, hobi dediğimiz şeyleri yücelterek onların kölesi olmak gibi geliyor bana bir noktadan sonra. Benim üzüldüğüm nokta, bir yerden sonra iş si...k yarışına dönüşmeye başlıyor, yok senin setin bu yok benim kadrom bu, felancanın bisikleti daha hoş v.b. İhtiyaçlarımız ikinci planda kalıyor ve bir bakmışız ki gereksiz bir sürü harcama yapmışız.

Tabii bu benim düşüncem, sonuçta kimsenin parasının hesabını soracak değiliz, kimin parasını nereye harcadığı da bizi ilgilendirmez.

Amaç pedal basmak gerisi teferruat...

Saygılarımla.

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
Bisiklet adına yapılan yenilikler bisiklet tutkunlarını heyecanlandırır. Ekonomik olarak üretilenleri alamamak, yeni ürünlerin suçu değil. Keşke bisiklet ürünlerinden hiç vergi alınmasa ve bu sporu yapanlara özel krediler verilse ....Hastane sayısını azaltmanın en önde gelen yollarından birisi budur..

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@silent_ship

Aynen katılıyorum düşüncelerinize. Tecrübe ederek ve zamanla ihtiyaç haline dönüşen revizyonlardan bahsediyorum bende. Örneğin ben bisikletimi yeni aldım. Daha üç sefer binmedim malum kış şartları bisiklet yatışta. Ancak sürdüğüm üç sefer de grupsetin beni hiç tatmin etmediğini anlamam için yetti. Bu vites sistemi ile ( 46/36 aynakol 11/28 ruble) zevk alamayacaktım dolayısı ile bisikletten soğuyacağım. Bu yüzden kendime yeten noktaya taşımam şart oldu. Tabi bunu yaparken seninki benimki davası olursa bunu asla tasvip etmem. Bu zaten gösterişe girer.

• Beğen
Tepkiler: silent_ship

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bahadır S.

Tam donanımhabere yakışan bir ukalalık. Orada olsa şöyle geçerdi; .... markaya 250 bin lira verdim. Birde benzerini karıma aldım. Üzerine 50 küsür bin liralık opsiyon ekledim. Benim arabamı gelip eleştiriyorlar gidin başka sitede eleştirin. Peki sordunmu dostum acaba forum ahalisinin yüzde kaçı eline 9000 küsür liralık grupseti alıpta incelemiş. Bu reşat altın ayarındaki grup seti satıcı birisinin eline teslim edermi herşeyden önce. Gerdanlık gibi bir şey. Ne yapacaktık, ağzımızımı bantlayacaktık. Tabikide yazacağız, sanki yazdıklarından emmy edebiyat eleştirmenliği ödülü alacaksın sende. Ben burada adam akıllı bir incelemede görmedim.
Not: Pazartesi 9243 tl yazmışım bugünki değeri 9539 tl olmuş. Harbiden gram altın gibi be yatırım aracı parayı bunamı yatırsak.

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@Bahadır S.

İnsanların ulaşamayacakları her hangi birşeyin yerine onu bunu alırım demesi ata sporumuzdur. Teknik kısımda da bahsettiğiniz durum ayrı bir konu. İçerik üretelim paylaşalım bilgi sahibi olmak isteyen birilerinin işine yararsa ne ala [emoji4]

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
gel de şimdi herkesin sağlık, spor, ulaşım ve eğlence imkânlarının her türlüsüne ve bunun için gerekli donanımlara erişme hakkından söz etme; gel de şimdi bir zamanlar yoksulundan zenginine herkesin erişebidiği bir araç olan bisikleti şimdilerde aysonunu düşünmeyen ortasınıfın eğlencesi, tutkularına para döken dar çevrelerin övünç kaynağı, köşebaşı tamircileri yutup üçkâğıtçı esnafı tüccara dönüştüren bir meta hâine getiren sektörcü zihniyeti ve bu tüketimi besleyen kullanım kültürü ve söylemini eleştirme.

şu uzun cümledeki her unsur ayrı bir başlık konusu ama fincancı katırlarını ürküteceği için konuşulması istenmez olmuş. yakında size, bisiklet seven insan sorgulamaz eleştirmez tartışmaz parası varsa alır yoksa susup bir köşeden seyreder derlerse şaşırmayın. bunu demeye hazır binlerce asgari ücretli köle var sektörde, efendilerinin bir komutunu bekliyorlar sadece, gerdanlık değerindeki aynakolların önüne siper kazmış hâlde.

bu da bizim hazin hikâyemizdir, yazılmakta olan.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

dostum mehmet sunu,,

sana istanbuldan selam ederim basarak kayseriye geleceğim ,saatte 300 km hızla :komik::komik::komik::komik::komik:

şaka bi yana imdi ve de şimdi bu bisikletin fren kolları ve de vites kolları aynen sram force fena değil takır takır çalışıyor ,ha dura -eks beklesin ,yuro kaç oldu 4,0736 tl ,dünya para ayna kolu, benimkide az sayılmaz sram force, ayna kol ,sistem aynen sram force ,üstü aynen sram red daha üstü dura -eks ,

şimdi bu bisikletin modifiyesi artık yok ,olmayacak ,eskiden modifiye yapar idik aynen hayal oldu,
çıkma zincirler bana ucuza geldi artık,masraflar aynen zincir olarak gözükmekte ve teker,sram force ayna kolu uzun zaman koruyabilmek için zincir cetveli zincir aralarını kontrole devam ,fren teli değişti 18.ayda bisiklet ,3 'üncü zinciri takdık, teker ise ikinci,

aksium jantlara devam ,tellerin atmasının güç olduğu söylendi zamanla anlayacağız ,furç yatağı eskiyecek ama uzun zaman sonra, arka aktarıcının küçük iki tekerinin uçlarıda sivrileşecek ve değişecek ,bunları yaşadık mehmet hocam ve biliyoruz ne olacağını,

ön aktarıcı uzun gider,

eski scot scale 30 mtb 'yi 28 jant yapmış idim hibrit olmuş idi ama artık modifiye dönemi kapandı..

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Sana şunu sormak istiyorum kudret abi. Fren telinin neden değiştirme gereği duydun. Esnedimi. Şimdi bendeki bisiklet biliyorsun karbon vede içten kablolama. Bu kablolama kadroya stres yüklüyor birde değiştirme zamanı usta bir ele ihtiyaç duyar. Peki biz fren telini ne zaman değiştirmeliyiz. Bunun bir zamanı varmı. Birde senin set forz bir üstü red. Tam ultegra ile dureyz kıvamında. Bir daha böylesini bulamazsın gözün gibi bak. Bende uzun ömürlü olması için zinciri esnemeden değiştireceğim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

mehmet hocam zincir cetveli ile ayda bir kontrol ediyorum ,

bazın bu resim olsun dikkat edersen uc girmiş artık ,zincir yarı ömründe demek, bu zincir 75 liralık ktm idi ,ucuzdur vardır illeti ,4 ayda bitti bunun nedeni eğimciyiz ya o yüzden ,ayrıca düz yollarda kullanılmış birinin zincirine baktık adamın zinciri açılmamış bile, bu şu demek kısa zamanda yersin zinciri ,eğer benim gibi ucuz zincirle 19 eğimlere girer isen ,

yarı ömründe olan yukardaki zincir için gürsel şunu dedi ,değiştir,
ve aynen çıkma zincir aldım 30 kağıt daha açılmamış adam bunu düz yolda kullanmış ,farketti bi anda düz de acaip atak oldu bisiklet ,
zincir araları açılınca aynen bisikletin performansı düşmekte,,birde bana göre zincir yapılmadı ,50.000 km gidecekte ,öyle baba zincir yok,
olur ise sanayi batar sonra ha :)

fren tele gelince şöyle anlıyorsun fren koluna asılınca bisiklet durmuyor ve aynen hissediyorsun yeni fren teli takıldı para değil 12 lira ,bir de önün fren somunları 10 liraya değişti ,hemen farketti arka somunlarda değişecek az kaldı ...

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
şöyle bi videoya denk geldim, yeni konu açmaktansa buraya yapıştırmayı uygun gördüm r9000 set ve diğerlerinin 2012 de yapılan karşılaştırması ağır çekim kamerayla kaydedilmiş, kesinlik(hassasiyet, zamanlama, ve stabilite gibi konularda fikir verebilir. benim fikrim Sram RED pis döver :krnz:

NOT: bu inceleme değil, olsa olsa tanıtım olur, kendi commercial videoları ve teknisyeniyle parçalar ele alınıp konuşulmuş sadece, inceleme böyle olmuyor genelde, tanıtım yada tanışma sözcükleri bu başlığın durumunu daha iyi açıklardı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

bir gerçeği daha öğrendik ,
sram force ile altta kaldık önemli değil ,
demekki sram force red imiş..