Shimano Br m355 hd ve balata sorunu

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
Merhabalar.Forumda bu konu daha once acilmis fakat yeterli ilgi gosterilmemiş.Bu fren sistemine shimano balatalarin tamami uyumlu mudur?Satılan shimano balatalarin hiçbirinin uyumlu olduğu modeller listesinde br m355 goremedim.Bir de bu freni kullananlar performanstan memnunlar mi?Dayanikliliği nasildir?İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Scudo

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
2013'de aldığım salcano astro 212 hd bisiklette bu frenden vardı. O zamana kadar olan tecrübem v fren üzerine olduğu için performansı çok hoşuma gitmişti. Daha sonra o bisikleti satıp kardeşimin bana bıraktığı bisikletinde deore'nin disk frenini kullandım. Dozajlama hissiyatı ve fren performansı deorenin çok daha iyi idi. Şimdi kendime yeni aldığım bisiklettede aynı fren var. Deoreden sonra attan inip eşeğe binmek gibi oldu ama kesinlikle kötü bir fren olduğunu düşünmüyorum. Hobi kullanıcısı için gayet yeterli performans veriyor.

• Beğen
Tepkiler: alpG

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
B01S dediğimiz balatanın şekli mi oluyor?Uyumluluğunda deore ve lx gibi ust frenlere de takilabilir diye yaziyor.O zmn m355 frene de ust duzey fren balatalari takilabilir sonucuna ulasabilir miyiz? :)

Cevaplar icin tesekkur ederim.

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
Uygunlukları aynı ben hala kullanıyorum memnunum ama deore kullanmadığım için kıyaslama yapamam mtb yapıyorum ve hayatımı teslim ediyorum :) şimdilik bir sıkıntım olmadı

• Beğen

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
Sıkıntım balata bulamama ile ilgiliydi.Böyle bir sıkıntı da yokmuş meğer.Teşekkürler.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
B01S Xtr dışında her shimano'da kullanılabilir diye bilmekteyim. Xtr bağlantı noktası kenarda çünkü. Farklı bir yapısı var. B01S 20TL idi şimdilerde marka savaşları yüzünden 15 TL olacak. Baradine çıkış yapıyor çünkü.

• Beğen

Wes

Üye
Tepki
0
İsim
Semih
Bisiklet
Sedona
5 sene sonra bir cevap vereyim, belki benim gibi işi düşüp buralara gelen vardır :)

aşağıdaki üründe M355 uyumlu olarak görünüyor;

hepsiburada.com/shimano-b01s-orj-organik-fren-balatasi-pm-HB000003KTNY

KeReM BeY

Üye
Tepki
1
İsim
Kerem
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
5 sene sonra bir cevap vereyim, belki benim gibi işi düşüp buralara gelen vardır :)

aşağıdaki üründe M355 uyumlu olarak görünüyor;

hepsiburada.com/shimano-b01s-orj-organik-fren-balatasi-pm-HB000003KTNY
355 den memnun musunuz