Sezon bitti bisikletçileri

serhat1299

Aktif Üye
Tepki
111
Geçen hafta şamlar ormanına gittik. Çok güzel bir ortam vardı. Sonbaharın güzelliğini ormanda yaşamış olduk.http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/9d008ee557ea62398db690a3e269d507.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/cacf124b3a41bdfe0c7538de51f4edb6.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/a69371938643283008b82a3b05a8bc04.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/e60138df769e75c1cf3c4ae897efc88e.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/2d5a84aac9252025612878d0c43b9dbc.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/b39a867cbb6479d25dcb34d8f4f62388.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/da374e1c538da21d154884c59f130966.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/2aa6664480179650e60c9352ecc163f9.jpg

Scudo

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
sezon kişiden kişiye değişir, herkes her dönem bisiklet sürecek diye bir şey yok. kimisi soğuğu sevmez, kimisinin de işleri yoğunlaşır.
hava 20 derecelerde kalsa bile eylül-mayıs arası benim sürdüğüm bisiklet mesafesi her zaman düşer, iş yükü de artıyor, okul da açılıyor. aynı zamanda basketbol ve futbol sezonu açılıyor ve hayat sadece bisikletten ibaret değil. mecburen bisiklete ayırdığı vakit düşüyor insanın. geçen yıl teziydi şuyuydu buyuydu derken eylül-mayıs arasında bisiklete çıktığım iki elin parmağını bile geçmemiş olabilir.

yıldan yıla bisiklet sezonu eylülde kapanabiliyor benim için (çeşme gran fondo öncesi 3 hafta kadar bisiklete çıkamadım mesela), özür dilerim beklentilerinizi yerine getiremediğim için. :D
bırakın keyfi gelmeyen çıkmasın, ne çıkar?

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
Biz hala pedal çeviriyoruz :)))
(link)

Tepki
70
İsim
İhsan KILIÇKAYA
Bisiklet
Canyon
Bisiklet sezonu kıyı şeritte farklı, iç kesimlerde daha farklı arkadaşlar.
Kıyıda yazın biter iken, iç kesimlerde ise kışın bitiyor :D

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
Benim iki tane oğlum var. Onlara ayıracağım zamandan çalmamak için sadece işe giderken bisiklet kullanıyorum. Kış geldiğinde sabah ve akşam karanlık olduğundan ve zemin genelde kaygan olduğundan dolayı İstanbul trafiğinde bisiklet kullanmanın tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Benim için kasımın ortalarında sezon kapanmış oluyor. Martın sonu gibi de yeni sezon açılmış oluyor. Bunu eleştirmenin manasını anlamış değilim. Siz binmeye devam edin ne mutlu size. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@murat serbet

murat bey
bora kıraç ile pedalladım benim düşüncemi sorar iseniz şöyle düşünüyorum ayrıştırma yanlısı zati olmadım, bunu burada ispatladım kendi idmanlarıma dahil olan bahtiyar közen evli idi ,onu asla idmanlara niye gelmiyorsun bak biz burada çalışıyoruz demedim ,onu serbest bıraktım, keza kerimide ,elalemin yuvasını yıkan bir tip gibi görünmek istemedim
ama enver avcı bisiklet uğruna eşini boşamıştır,enverin bu hareketinin doğruluğunu tartışmak asla bana düşmez ,bu forumda evli olan arkadaşlar her zaman idmanlarda çalışarak yarışlara hazırlanmak zorunda değildir,
ve herkeste performans bisikletçisi olmak zorunda değildir,turcusu var keyifçisi var evli olanı var çocukları olan var sorumlulukları olan var ,kendi topiğimden başka topiklere yazmayacağıma dair yemin etmiştim ama dostlarımın açtığı topiklere göz gezdirmeye devam ediyorum ,bora kıraç tek başına bi günde 300 km 'yi aşarak tur yapmıştır,bora evli olur ise çocukları olur ise aynı durum olurmu bilemem tabi ,kendi namıma ben bisiklet ile evlendim ve evlilik yapmadım ,çocuklarım yok emekliyim ,bisiklete ayıracak vaktim boldur,tabi kimsede benim gibi olmak zorunda değildir..

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
Kudret Bey, sizi her zaman imrenerek ve takdir ederek takip ediyorum. Bazı insanlar sizin gibi sınırlarını zorlamayı seçerler. Zamanının daha büyük kısmını harcarlar. Ama haftanın altı günü çalışıp kalan bir günde de çocukları bırakıp bisikletle tura gidemem. Bu da benim tercihim. Bunun eleştirilmesi de tuhaf geliyor tabi.

• Beğen
Tepkiler: yusufgs3625

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@murat serbet

teşekkür ederim
sınırları zorlama olayı bazen ters tepebilir ,bunun farkındayım ,fakat 55 +da yarışan ,ali rıza fırıncı 88 km 'yi durmadan 2 saat 20 dakikada alarak grand fondo marmara etapta birinci olmuştur yaşına rağmen iyi bir ortalamayı yakalamıştır kendi namıma onla pek rakip olamayacağımı anladım ben sadece aynı gün 43.5 km 'de ikinci oldum ,ortalama ise 28.6 'da kaldı,bu durumda tabi hırs yapma olayı devreye girer ise bu bana zarar verebilir ortalarda kalmak her zaman iyidir .bu nedenle sadece yarışlarda kısalarda kalmaya karar verdim .......

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende sezonu kapatanlardanım.
Malum soğuk demek maddi giderlerin artması demek....
Kaliteli eldiven gışlık olacak
Kaliteli alt üst takım gışlık olacak
Ayak parmakları donmasin diye gışlık ayakkabı ve gılıfı olacak.
En önemlisi ıslak zeminle halvet olmamak için lastikler üst model olacak
En önemlidende önemli olan ise bisikletle gezindiğin yillarda kaliteli ve tecrubeli şöförler ilacak ki yerler gaygan olduğundan yere düştüğümüzde bu şöförlere pas pas olmayalım.
Kinuyu acan arkadaş bana sponsor olurda bu menfiyatı müspediyata çevirirse söz verebilirim her pazar 80-100 km yaparıZ. yazacak çok sey var lakin zaman yok.

Bırakalım insanlari ne zaman binerlerse binsinler bize ne.

Bakın ben kış ayında sokaklardaki hayvanlar niye çiftleşip çoğalmıyorlar diye kızıyormuyum.bana ne ya.

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
dün sanırım akşam üzeri -5 lerde idi, 30 km lik kısa bi sürüş yaptım, kesinlikle soğuk da olsa muhteşem haz aldım.Saygılar..

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Bora Kıraç

Aktif Üye
Tepki
418
İsim
Bora Kıraç
Bisiklet
Scott
Başlığı açarken vermek istediğim mesajı bazı arkadaşlarımız yanlış anlamış sanırım. Benim herhangi bir şekilde bisikletçileri kategorize etmek veya hesap sormak gibi bir amacım yok haddime de değil zaten.

Maddi imkansızlık nedeniyle kışın sürüş yapamayan yada ailesine vs. fazla zaman ayırmak için sürmeyen arkadaşlara herhangi bir eleştiri yapmıyor kimse. Elbette ki bisiklet bir zevk işi, herkesin hayatındaki yeri ve ağırlığı farklı. Bisiklete "hobi" gözüyle bakan yada kilo vermek için bir spor dalı olarak gören arkadaşların kışın bisiklet sürmemesi gayet doğal.

Benim sözüm gece gündüz bisiklet hakkında konuşan, yazıp çizen, bisikleti bir yaşam biçimi haline getirmiş arkadaşların en ufak bir kötü koşulda hemen vazgeçiyor olması üzerine. Aslında bir eleştiriden çok bir tavsiye, kışın da gayet güzel bisiklet sürülebiliyor, bu fırsatı kaçırmayın :)

• Beğen
Tepkiler: Harbi Bisikletci

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bora Kıraç

bora selam yarın etap bu ,09.00 üsküdar hareket ümraniyeden geçeceğiz ,
denk gelir isen takıl ,
yunus ve ekibi avrupa yakadan geliyor..

bu arada hasan program değişti haberin ola..

(link)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kudret abi beni enver avcı ile tanıştırırmısın. O mübarek zatın ayaklarına kapanacağım ellerini öpeceğim.

Harbi Bisikletci

Aktif Üye
Tepki
162
İsim
Uğur Ertürk
Bisiklet
Mosso
20161126_233221.jpg Uzun uzun yazamiycam benim açımdan kışın bisiklete binmek şöyle oldu hep :D normalde her hava sartinda ise gidip gelmeye calisiyorum bisikletle.. ama 3hafta once grip oldum binemedim :D 1 hafta felan surdu yatmam :) sonra iyilestim iyilesince 1 hafta felan daha gitgel yaptim :D sonra birdaha hasta oldum.. bu sefer grip felan degilde faranjit olmusum.. 3gundur ilaclarimi iciyorum.. iyilesince ilk isim bisiklete devam :D

Not: su gecirmez elbiseler felanda ayarladim.. en buyuk hayalim yagmurda bisiklete binmek ;)

Edit; izmirdeyim + burda kar yağmurdan vs korkulmaz.. sahilden esen poyraz adamı bezdirir hasta eder aman dikkat :)

Dosyalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

enver avcı ile 3 yıl önce tekirdağ patlattık enver acaip bir adam idi sıkı binerdi sürati severdi,kuvvetli idi ,ayrıca benden iki yaş küçük fırtına özkan aydın ile rakipleştiler tabi ikiside fena bastı yenişemediler tekirdağ dönüşünde aporta geçeceklerini bana enver söyledi benden ricada bulundu 16 yaşında gence göz kulak ol dedi ,turu enver düzenlemiş idi..
çocuğu sağ salimen tekirdağdan büyükçekmekceye getirdiğimde saat 20.30 idi,,
enver hocam araç ile büyükçekmeceye sabahtan bizi getirmiş idi..turda yetkin palgın var idi ama acaip mtb sürer idi ,aynı yunus özdemir gibi yolla kapışırdı, nitekim 28 jant vardı özkan kankide (şehir bisikleti )bende o vakitler 26 jant var idi enverde 28 jant ama ağırdı bisikleti ve aerobar takmış idi..dönüşte 16 yaşında genç arka koltukta uykuya daldı onu sağ salimen ailesine teslim etmiş idik ,enver sorumluluk aldı tabi,
valla biliyorsun çok sağlam adamlar ile beraber olduk ,
enver avcı bu aralar ne yapıyor bilmiyorum, irtibat koptu,yalnız bi ara kadıköye giderken biri arkamdan bağırdı
kudret babaaaaaaaaaaaaaaaa diye bi baktım enver
yav nerdesin felan filan derken ,motora biniyorum bu aralar dedi...

Ahmetkhrmn

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
Ahmet Kahraman
Bisiklet
Focus
Havalar yavaştan soğumaya başladığı sıralar, trainer alıp evde mi sürsem yoksa kışlık üst baş mı alsam diye kararsız kalmıştım. Bu kış 6 kilo kadar (8 idi 6 kaldı) vermeyi hedefliyorum. Baktım bu kadar kilo verince aldığım kıyafetler bana büyük gelmeye başlayacak, en iyisi bu sene trainer alayım, seneye de giyim için para harcarım dedim :)

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sezon bitticiler başlıkta yerini alsın o zaman neyi bekliyorlar ki. Yine de düşünsünler derim çünkü bu havalar Ekim sonuna kadar falan idare edebilir.