Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Seri ve kararlı vites geçişleri için hangisi daha önemli?

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
merhaba

merak ettigim bir konu.. seri ve kararlı vites geçişlerinde vites kolları mı yoksa orta/arka attırıcılar mı daha etkin rol oynar? yüzdeye vurursak durum ne olur?

teşekkürler :)

Scudo
%50 %50 olur valla :). Benim ön/arka attırıcım XT, vites kollarım da daha önceden Deore'ydi. Sonra vites kollarını XT olanları ile değiştirdim, afalladım resmen. Çok seri ve kararlı vites değiştirebilmeye başladım. Öte yandan zincir, ruble ve ayna kolun aşınma durumları, vites sisteminin iç ve dış kablolarının kalitesi, yağ durumu da vites geçişlerini etkiliyor.

Bir sram kullanıcısı olarak hayatımda gördüğüm en iyi vites geçişlerine sahip olduğumu söyleyebilirim ve hiç bir shimano aktarıcı ve kolun bu kadar sert ve kesin geçişler yapamayacağınada...Bu oran ayara vs yede çok bağlı olmasına karşın ilk olarak kullandığınız arka aktarıcı ve kaset e bağlıdır en çok tabi zincirinizede...Arkada vites geçişlerinindeki kararlılık bu üçüne bağlıdır en çok...

Ön attırıcıyı çok geride bırakmamak kaydıyla diger parçalara oranlşa biraz alt model alınabilir.MEsela arka attırıcım xt fakat ön attrıcım lx gibi....

Back