Sele problemi

@rif

Üye
Tepki
34
Verdik bakalım siparişi iris kösele sele olarak. Yarın elime ulaşırsa birkaç güne kadar deneyimlerimi yazarım.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
internette baktim iris hakkinda yurtdisinda bilgi bulamadim. aliexpressteki brooks taklitlerinden biri olmasin

@rif

Üye
Tepki
34
@belgen
Ben biraz inceledim. Gyes diye tayvan markasının fason üretimi. Yanına iris yazmış aynı ürün. Yukarıda bir arkadaş da gördüğünü yazdı. Brooks taklidi ama anladığım kadarıyla kaliteli taklitlerden

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@@rif olumlu yorum gelirse ben de düşünürüm. 300 lira bi seleye yazık günah. altı üstü sosyal biniciyiz

@rif

Üye
Tepki
34
Sele geldi. Yarın takacağım bisiklete. Hava şartları uygun olursa denerim. Bir şişe de badem yağı aldım. Napıcaz şimdi kullanmadan önce süreyim mi üstüne? Yoksa bir süre sonra mı ihtiyaç olur? Brooks gibi güzel anlatımlı bişey gelmediği için cahilim bu konuda

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@@rif bi beze tentürdiyot sürer gibi sürüp akşamdan sele üstüne biraz tatbik et, gündüz de binersin.

@rif

Üye
Tepki
34
@belgen Teşekkür ederim bayanların kullandığı makyaj temizleme pamukları var onla sürdüm. Sele gayet kaliteli duruyor. Alttaki gerdirme mekanizması kötü sadece o da sanırım paslanmaz çelik değil. Gerçi düzgün çalışıyor. Hala aklım almıyor bu tahta gibi derinin üstünde nasıl rahat edilir. Muhtemelen ilk kullanımda totoyu seleye bırakıcaz.

• Beğen
Tepkiler: FatihC.

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
@@rif seleniz hayırlı olsun, şimdiden kolay gelsin diyorum, yol bisikletime bu seleden alabilirim. Sizin deneyimlerinizi bekliyorum

Tepki
18
İsim
Furkan TEPE
Bisiklet
Carraro
Konuyu takipte kalacağım, carraro sportive 221 bisikletimde ben de rahatsız oluyorum açıkçası. 40-50 dakikadan sonra illa bi iniyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bende de 327 var. aynı seleyi kullanıyorum. seleden kaynaklı eziyetten ötürü çok uzun mesafeleri gidemiyorum. bike-components.de den brooks b17 standard söyledim kargo dahil 285tl ye mal oldu.
221 lerin gidonları yükselebiliyor, gidonu yükseltip, daha dik kullanmayı deneyebilirsiniz. o zaman tayt ve jelli kılıf belki işe yarıyabilir. dik oturuşta kullanıcaksanız, daha geniş sele, yatar pozisyonda kullanacaksanız dar sele daha makbul diyorlar. bu konu önemli, belirttiğiniz rahatsızlıklar ciddi sağlık problemleri yaratabilir.

Tepki
18
İsim
Furkan TEPE
Bisiklet
Carraro
@muhisu
Hocam sele ayarımı iyi bir bisikletçi ağabeyim ile yaptık, oturuşta da sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Lakin ilk aldığımdan bu yana da kışın kilo aldım ondan mı diye de düşünüyorum. Gerçi ilk aldığımdan beri de hiç bu kadar uzun süre kullanmamıştım o da var. Ama 850 Tl'ye aldığım bisiklet için de 200 lira ve üstü para verip sele almak istemiyorum. Jelli kılıf, tayt kullanmıyorum. O gün elime ne denk gelirse. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
valla okuduklarıma göre bir konfigürasyonu test etmek için belli bir süre çok değişiklik yapmadan gitmek gerekiyor. seleye ve duruma alışmanız da olası, tam tersi de... örnek; 1 hafta gün aşırı 10km, jelli sele, taytlı. vs... sonra oluşan hisse bağlı başka bi ayar... matematikteki gibi x' 1 verip, sonuca ulaşmaca... .)

brookslar evladiyelik. yani en azından benim bikeforums.net de gördüğüm yorumlar o yönde. bisikletler değişiyor sele baki kalıyor. dediğim gibi şart değil. ama yatırım yapmadan konfor bulmak zor. .) daha kısa süreli, daha seyrek binmek belki .P

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Takipteyim. Benim 327 nin selesi de rahatsızlık vermeye başladı.

@rif

Üye
Tepki
34
Konuyu açtım ama kendim güncelleyemedim. Arkadaşlar herşeyden önce sit bones tabirini araştırın ve kendi ölçünüzü bulun. Bu çoğu problemin başında geliyor.

İris sele ile ilgili de ileride güncelleme yaparım.

kafnun

Üye
Tepki
76
İsim
Sefa Bulut
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@@rif aceba iris sele ile ilgili görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez
Ne güzelde özetlemişsin yazacak birşey bırakmamışsın ama yurdum esnafında adamlar kadro boyu için bacak ölçüsü almıyor boyunuda sen kaç dersen ona göre ölçü veriyor yani demem o ki adamlar kadro ölçüsü hesaplamıyor totomuzu (oturan yerimizi) kimse ölçmez Sakata gelmeden kişi birkaç denemeden sonra selesini buluyor. Yada direk brooks tarzı kullandıktan sonra oturan yerin kalıbına giren bir sele almak gerek. Gerçi benim toto nasırlaşmıl herhalde. Benim 3 bisiklet var birinde yaylı geniş mobilet motorlarındaki gibi Birinde orta boy yaysız ama jelli mtb de ise tahta gibi beton gibi ama hepsindede uzun sürüşler yapıyorum jelli tayt var oturan yerim ile iyi anlaşıyorlar.

@rif

Üye
Tepki
34
@kafnun
@kafnun geçen sene almıştım fakat özel sebeplerden bisiklete ara vermek zorunda kaldım. 50km falan kullanmışımdır. Bisikleti sattım katlanır aldım yerine. Çok sağlıklı bir fikir veremem size yani. Sele de elimde boş boş duruyor katlanırın kendi selesini kullanıyorum.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: kafnun
Tepki
0
İsim
Suat Can YURDUM
Bisiklet
Sedona
@@rif Hocam çevrenizde hiç alan var mı GS-17 İris alan? Ben de almayı düşünüyorum da biraz bilgi toplamamlazım.

@rif

Üye
Tepki
34
@suatyurdum9
Aslında ben de satabilirim çok çok az kullanıldı. Müsait bi zaman bulup açamadım ilan.

Pardon ya satın almaktan bahsetmemişsiniz. Sıcaklar fena yapıyo insanı
D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: phoenix48

radrest

Üye
Tepki
2
İsim
serdar
Bisiklet
Mosso
750 km dir bu seleyj kullaniyorum....Ilk basta pisman oldum.Zamanla ben mi seleye alistim o mu bana bilmiyorum ama su an benim turda vazgecilmezim oldu....Kosele oldugundan halen sert ama bir sekilde beni rahat ettiriyor.Gunluk en uzun turum 100 km oldu...Evde koltuk konforunda degil ama seleden dolayi of uf dedigimi hatirlamiyorum...Heleki 40_50 km lik turlarda sifir sikayetim oluyor...Hic bir sekilde pedli tayt veya kilif ve turevi bisey kullanmadim...Arada bir hafifce sulu boya fircasiyla badem yagi suruyorum zaten derinin yagi emdigini bir kac saat sonra goruyorsunuz...Brooks un yari fiyayina siddetle tavsiye ediyorum....