Sele popomu acıtıyor

Terk edilmiş hesplap

Forum Demirbaşı
Tepki
465
İsim
Y. K.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Pedal çevirirken kalçam acıyor tayt azaltıyor ama acıyor yanlış sele genişliğimi yada başka bir sorun mu sizce

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin
Scudo

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.091
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pedal çevirirken kalçam acıyor tayt azaltıyor ama acıyor yanlış sele genişliğimi yada başka bir sorun mu sizce
Bisikletinin bindiğin haliyle yandan fotoğrafını, selenin fotoğrafını yüklersen yardımcı olmaya çalışayım.

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
(link)
Sele ayarlama uygulaması ne kadar doğrudur bilemiyorum.
Bike fit yaptırdım işe yarıyor

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yok abi kaslanınca acımıyor gibi bir mevzu yok :)
Adam 11 sene önce yazmış cevap vermişsin.Okuyacağını düşünüyorsan iyimser bir beklenti içindesin.:booo:
Seneler geçince o arkadaşın mabadı kas yapmaktan Brezilya poposu kadar büyümüştür. :D Görürsen goca dötlü biri odur. :ssrtcbya:
Popo, oturmaktan kas yapınca geçiyor kardeşim tecrübeyle sabittir ama sen seleyi değiştirebilrsin yine de

Terk edilmiş hesplap

Forum Demirbaşı
Tepki
465
İsim
Y. K.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.091
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gidon yüksekliğini de görmek lazım oturuş pozisyonun hakkında fikir yürütmek için o yüzden bisikletin yandan dedim. Sen popoyu da koymuşsun 😊
Oturuş pozisyonun 60 derece üzerindeyse seleye binen yük fazla olur ağırlık merkezi arkaya kayar.
Sportif sürüşlerde yükü mümkün mertebe kollar ve kalçalara orantılı dağıtmak gerek.

Sele ayarının yüksek olması alt kısımda uyuşukluk yapabilir evet ama alçak olması da yine binen yükü arttırır ve kalça ağrısına sebep olur. Akabinde diz ağrısına.

Pozisyonunu optimum ayarlamışsan eğer kadro boyunun uygunluğunu incelemek lazım.

Bir de kalça kemiklerinin genişliği ve selenin buna uygunluğu var.
En sonunda pozisyonuna, kalçana ve sürüş tarzına göre bir sele seçiyorsun.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gelişim döneminde olduğunu da unutma. Kemiklerin büyüyor Paşam. Tabi bunun yanında sele ve sele borusu ayarı gerekebilir. :harika:

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Terk edilmiş hesplap

Forum Demirbaşı
Tepki
465
İsim
Y. K.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yazmayı unuttuğum çok önemli birşey var bacağım selenin işaretlediğim tarafına sürtüyor bugün daha dikkatli baktığımda farkettim
20220109_204506.jpg
Kusura bakmayın biraz yanlış anlatmışım kalçam derken popumun kenarını bahsetmeye çalışmıştım(bi şeyler anlatma konusunda pek becerikli değilimde)

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yazmayı unuttuğum çok önemli birşey var bacağım selenin işaretlediğim tarafına sürtüyor bugün daha dikkatli baktığımda farkettim
280200 dosyayı görüntüle
Kusura bakmayın biraz yanlış anlatmışım kalçam derken popumun kenarını bahsetmeye çalışmıştım(bi şeyler anlatma konusunda pek becerikli değilimde)
Sele ölçüsü sana büyük geliyor olabilir ama burada dikkat etmen gereken sele oturmak için değildir (mmm bayağı iddialı oldu sanki :D ) yükü kollar ile dengelemek gerekiyor.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
280200 dosyayı görüntüle
İşaretlediğiniz yerler sürtme yapıyorsa sn _Madmexx _ ın dediği gibi sele ölçüsü oturma kemiklerinize göre büyük geliyor demektir,burada yapacağınız ya sele değişikliği yada deneme yanılma yöntemiyle santim bazında seleyi önden geriye alabilirsiniz,en azından sürtünmeyi aza indirmiş olursunuz.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Adam 11 sene önce yazmış cevap vermişsin.Okuyacağını düşünüyorsan iyimser bir beklenti içindesin.:booo:
Seneler geçince o arkadaşın mabadı kas yapmaktan Brezilya poposu kadar büyümüştür. :D Görürsen goca dötlü biri odur. :ssrtcbya:
Oturunca nasıl kas yapıyor onu anlamadım ben zaten :kötü: Nasır olmasın o?? :)

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ne bileyim abi bakmadım yorumu ne zaman yaptığına :D Benim popo hem biraz genetik, hem biraz ilgilendiğim powerlifting sporu hem de bisikletten dolayı bayağı bir büyük de... Yine de sele acıtıyor

• İnanılmaz
Tepkiler: hamlet2006

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ne bileyim abi bakmadım yorumu ne zaman yaptığına :D Benim popo hem biraz genetik, hem biraz ilgilendiğim powerlifting sporu hem de bisikletten dolayı bayağı bir büyük de... Yine de sele acıtıyor
Büyük küçük önemli değil önemli olan...:krsn: Vücut esnekliği ve oturma kemik genişliği biliyorsun.

• Beğen
Tepkiler: emre özbay