Şehir/tur bisikleti tavsiyeleri

ghstrdr61

Üye
Tepki
13
İsim
zafer
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aydoğan KUNTpeki sebebini sorsam

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

Aydoğan KUNT

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Aydoğan
Bisiklet
Mosso
@ghstrdr61
Kadro olarak sedona daha iyidir. Param yetmediği için ben sedona alamadım.

aabAAB

Üye
Tepki
10
Şehir bisikleti aldım 2 haftadır keyifle binerken, yavaş yavaş yerini tedirginliğe bırakmaya başladı duygu durumum.
Yol çizgileri, boyalar bile dengesini bozuyor, altımdan kayacak gibi hissediyorum.
Lastiğim 700*32 üstelik silikte değil, demek ki bununla bu kadar oluyor.
Mtb alıp kafayı gözü kırmadan gezmek istiyorum.
Mtb'yi bilmeyenler alıyor, şehirde şehir bisikleti alınır diye gaza gelip ölmeyin sonra.
Japonyada yaşıyormuş triplerine girmeyin, yollarımız trafiğimiz hepsi türk işi.
Ben hiç denemeden aldım, gayet memnundum akıyor gidiyor ama tehlikelerle yüzleştikçe can tatlı geldi:)

Denemedim ama gidip gördüğüm kadarıyla söyleyebilirim, katlanır bisiklet denen şeyde hikaye. Kafam kadar ayna kol ve el kadar tekerle nereye nasıl gezeceksiniz, hayat hep yokuş aşağı değil.

Kısacası gaza gelmeyin, trendlere takılmayın, mtb alın.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@aabAAB Daha geniş ve daha kaliteli bir lastik alın belki bu şekilde sıkıntınızı aşabilirsiniz.

Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@aabAAB 700x35 c lik lastikten 28 e geçtim hemde silik lastik başlarda ani frenlerde arka teker 1-2 kaydı onun dışında bir sıkıntı çekmedim. Mazgallara daha dikkat ediyorum sadece. İllede kalın olsun diyorsanız 38 ve üzeri lastiklerde var.

wantedbb

Üye
Tepki
6
İsim
Bahadır Turan
@berkaygkc
Van gölü. Edremit tarafi.

@aabAAB
Arkadasim abartmissin bence. Bisikletinin modelini bilmiyorum ama normal standartlarda bir sehir bisikleti kontrol ve hakimiyet acisindan gayet guven verir insana
Seni tedirgin eden durum belki bisikletin sana buyuk gelmesiyle alakali olabilir kendi olculerine uygun bir bisikletin olursa kayma dusme veya dengeyi kaybetme korkusuna kapilmassin gbi geldi bana. Malum 26 jant mtb ler yere daha yakin oldugu icin guven veriyor insana ama lastik kalinliginin soyledigin kadar etkisi yok bu duruma. Kalin lastik en fazla mazgallardan gecerken guven verir sana. Hem amortisorlu bir sehir bisikletiyle hafif araziyede rahat girebiliyosun bana kalirsa da sehir icinde mtb binmek bildigin hammallik basiyosun basiyosun bi karis yol anca gitmissin.

Aydoğan KUNT

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Aydoğan
Bisiklet
Mosso
@ali selman
Bisikleti henüz teslim almadım. Kullanan kişiler memnun.

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aydoğan KUNT Önceki sayfalarda yazılanlara baktım kısaca, bütçe durumunuzu ve bisiklet alıp almadığınızı bilmiyorum ama Cannondale Quick modellerine de bakabilirsiniz.
Ankara'da yaşıyorsanız aklıma gelen ilk yer Delta bisiklet.

Aydoğan KUNT

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Aydoğan
Bisiklet
Mosso
@Cyanide
Bisikleti aldım, Cannondale'ye bakmıştım fiyatları benim bütçemi bayağı aşıyordu. Yine de teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

aabAAB

Üye
Tepki
10
@wantedbb Orbea carpe 10 kullanıyorum. 700*32 teker mazgalları ucu ucuna kurtarıyor ama yapısı gereği çok akıcı bir bisiklet ve tekniğim zayıf olduğundan güvenli fren yapamayacakmışım gibi geliyor yüksek hızlarda ya da inişlerde, bir iki kere arkayı kaydırdım virajda frenleyip mesela. Yavaş yavaş form tutmaya da başladım olacak inşallah. Satarsam yazık olur yakışıklı bisiklet.

***Bikepacking çanta önerir misiniz nokta atışı, 8-10lt.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mossocitybiker

Aktif Üye
Tepki
271
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar, az önce itibarı ile ben de Mosso Legarda 1721 msm v ile aranıza katılmış bulunmaktayım :) Aldığım yerde ön arka ışık ve zil hediye ettiler. Bir de kilit aldım. Şimdi sırada kask eldiven suluk kadro çantası ve km sayacı var. Bütçe olarak çok yukarılara çıkamıyorum ama tavsiye edebileceğiniz en uygun fiyatlı fiyat performans ürünleri tavsiyelerinize açığım :)

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
@esenturk
aliexprese üye olup olup oradan ıvır zıvır al........
kask olarak moon marka 50 tl civarına uygun bir üründür
km saati çok ivedi değil ve aliexpres başvuru adresi
eldiven silikonlu vb destekli al...
kilide güvenme
matara alana kadar bimden su alabilirsin...yeni bisikletin hayırlı olsun

• Beğen

mühdr

Üye
Tepki
12
Marketlerden plastik şişede, cam şişede su almayın; bunlar plastiğin, camın üretimini arttırıyor; dolayısıyla doğanın geri dönüşümü olmayan kirletmesine neden oluyoruz. Damacanadan doldurulmuş suluğu taşımak en doğrusudur.

fcb1899

Üye
Tepki
5
İsim
Abdullah DOĞAN
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaşlar. Şehir değişikliği nedeniyle Tacana1 dağ bisikletimi sattım. Oldukça düz bir coğrafyadayım artık. Şehir-tur bisikleti almak istiyorum. 2500-3000 tl gibi bir bütçe oluşturdum. Giant Escape RX3 görünüşü itibariyle çok hoşuma gitti fakat donanım konusunda oldukça zayıfım. Yine bu bütçeye donanımı daha iyi olabilecek bir tavsiyeniz varmıdır? V fren ve sabit maşa önceliğim. Şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen

emrhyldrm

Aktif Üye
Tepki
103
İsim
Emrah Y.
Bisiklet
Sedona
@fcb1899Merida speeder serisini de incelemenizi tavsiye ederim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi