Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ordic
Türkiye'de willier satan magaza varmiymis yav. Ikimizinde bilmedigi , denemedigim bir model hakkinda ne soyleyebilirim ki kardes? Ama italyan bir makinayi o fiyatlardan alabiliyorsan yapistir derim. Yine ikna olmayacaksan sevginin ve isigin gucu seninle olsun diyorum

Ayrica neden burasi gibi kozmopolit bir sayfada ikna olmaya ihtiyac duyuyorsunuz gercekten anlamiyorum. Herkes kafasına gore takiliyor. Şunu al desek ikna olmuyor geneli. Bizim böyle bir amme hizmeti mecburiyetimizde yok. Bazen gerçekten cok bunaliyorum bu dejavulardan. Ustune alinma ,genel konusuyorum

Scudo

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ordic
Hocam yarın sabah evden erken çık git bisikletçinin önüne açılmasını bekle çok heyecanlıda gözükme adamla fazla pazarlık yapma sessizce al bisikleti sonra git mübarek ramazan ihtiyacı olan 3/5 kişiye güzel bir iftar ver

mariokaldato

Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gökay Akçay
Nasildir diye sorulan makina gercekten soru sorulmayasica güzellikte bir sey sevgili Gokaycim.
marostica-wilier-triestina.jpg
@ordic bunun sence "nasildir?" Diye sorulacak bir durumu var mi Allah askina soyle

Son düzenleme:

ByRe4L

Aktif Üye
Tepki
81
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar ilgilenirsen bende ng750 var 26" jant tourney setli
@Yeşil Mavi

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@arandoz
Öncelikle hayırlı olsun, bana zamanında önerilenler ve birtakım da benim bilgilerimi sizinle paylaşayım.
Akort anahtarı: Jant teli gerginliğini ayarlamaya yarıyor. Kimi bisikletçi akort ayarını 5-6₺ ye yapıyor kimisi 20₺ ye. İnternerteyse bu anahtar 10₺, sipariş ettim bekliyorum size de tavsiye ederim.
Alyan: Alyan anahtarının 10'lu mu ne setini aldım benzer bir fiyata, maliyetin yanısıra içinden lazım olabilecekleri seçip sürüşe çıktığınızda yanınızda bulundurmalısınız.
İngiliz anahtarı: Bende var ama lastiklerim mandalla açıldığı için ihtiyaç duymuyorum, sizin kararınız.
Yama: Yama ve yama solüsyonu (yapıştırıcısı) alın, yama yapmayı öğrenin. Hem lastiğinizin nerde patlayacağı belli olmaz hem de uzun vadede kâr edersiniz.
Pompa: Yama yapabilmek ve havası indiğinde kullanabilmeniz gerekir. Ayrıca dilerseniz el boyu olanları varmış, nasıldır bilmiyorum.
Tabii ki bunlar bakım ve onarım gereçleri, güvenlik ekipmanlarınızı unutmayın :) Keyifli ve bol pedallamalar dilerim.

DrMobile

Üye
Tepki
8
İsim
TD
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Nejat Karahan

Uzun araştırmalar sonunda bende trek fx 7.0 'dan başlayarak , az az bütçe arttırarak Fx 2 de karar kıldım ve aldım , fazlasıyla memnunum.

Setler elbet değişime açıktır, ama kadro kalitesi, maşa kalitesi çok iyi. Özellikle de boya olarak benim dokunma hissiyatımı tatmin etti. Ama İzmir Sundu bisikletten aldım , istanbulda uygun fiyatlı bulamadım açıkçası. Velespitte de yoktu. Zira Yeni serilerde ( FX 1 , 2 , 3) 'lerde %10 indirim , eski serilerde ( FX 7.1 , 7.2 , 7.3) 'lerde (elde kalan varsa eğer) %20 civarı indirimleri vardı sitedeki fiyattan. İzmir'den ortaköy trek şubesine yollattım , orada da ücretsiz olarak kuruldu , bana göre ayarlandı. Müşteri memnuniyeti olarak iyiler. Birkaç aksesuarını da decathlondan aldım, bütçemin el verdiği kadar.

Satıcının dediği ve araştırmalarım üzerine ; FX 2 = FX 7.3 , FX 3 = FX 7.4 'e denk geliyor. Buna göre değerlendirme yapmanı öneririm.

3814fdd2-c250-41b8-a746-c9c80f22fdf1.jpg3814fdd2-c250-41b8-a746-c9c80f22fdf1.jpg

DrMobile

Üye
Tepki
8
İsim
TD
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato
@Tolga67

telefondan mı verdin peki ? İnternet alışverişi mi ? Kesinlikle memnun kalırsın , kalitesi çok iyi , birçok modelini inceledim ortaköy mağazasında , zevkli bir marka.

• Beğen
Tepkiler: Tolga67

Tolga67

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Tolga67
@DrMobile

İnternet üzerinden aldım önce telefonla konuştum satıcı çok iyiydi baya bilgi verdi bisikletler hakkında ve belli ölçülerde indirim de yaptı, rengi iyi aslında ama aksesuar seçimleri renk uyumuna sıkıntı olacak sanki ne bileyim en aklıma yatan bu model oldu umarım bozuk şehir yollarında çok sorun çıkartmaz

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

DrMobile

Üye
Tepki
8
İsim
TD
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tolga67

Esnemesi güzel bisikletin yol bisikletine göre, rengi de güzel , siyah aksesuar kombinasyonu ile güzel gözükür . Ben siyahtan yana kullanıyorum tercihimi kendiminkinde.

ordic

Üye
Tepki
22
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato
@Gökay Akçay
@mariokaldato

Arkadaşlar yazdıklarınızı okuduktan sonra iş çıkışı gidip bisikleti aldım eve bisikletle geldim (yaklaşık 15km)

Dosyalar

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ordic
Evladiyelik bir bisikleti çok ucuza aldınız çok sevindim hayırlı olsun kazasız belasız, Türkiye’de tek olma ihtimali çok yüksek dükkanda başka var mıydı ? Bundan Diyarbakır’a yolumuz düşerse bi tur bineriz artık ?

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Peki sayın forumdaşlar benim de bir sorum olacak, 5-6k tur bisikletine harcamak yerine niçin yol bisikletine harcamıyorsunuz? Tur bisikletleri bi tık daha konforlu bu kabul ama ötesi ne, zaten hergün onlarca km yapacaksanız kondisyon da yaparsınız yol bisikleti daha isabetli olmaz mı?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aruera
Şimdi hali hazırda gerçek tur bisikletleri zaten eski model çelik yol bisikletlerinin günümüze ve uzun yola uyarlanmış hali, kadroları genelde çelik olduğu için yol bisikletlerine göre çok daha dayanıklı ve yük taşımaya elverişli, bildiğiniz üzere yol bisikletlerinde genelde bagaj montaj delikleri olmaz dolayısıyla tur bisikleti gibi heybe yük filan taşıyamazsınız, tur bisikletlerine daha geniş lastik takabilirsiniz 32 mm den dar lastiklere 32 delikten az jantlara çok fazla yük bindirmek akordunuzu bozar jantınızı kırabilir, ayrıca çok ucuza eski dayanıklı bir kadro bulup küçük paralarla tur bisikleti haline getirebilirsiniz, sonuç ikisi aslında farklı amaçlara hizmet eden çok aynı kefeye koyulmaması gereken türler

ordic

Üye
Tepki
22
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gökay Akçay

Dükkanda 48 kadro bir tane daha vardı. Diyarbakır'a beklerim her zaman ?

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@ordic
Hocam nerelerde sürüyorsunuz belki denk geliyoruz da haberimiz yok?

• Beğen
Tepkiler: ordic

mariokaldato

Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ordic
Valla bedava aldin dostum. Flatbar yol bisikleti ve bagaj delikleride var arka catallarda daha ne.olsun. bide safkan italyan

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Valla şahane bisiklet. Kadronun hastası oldum. Sanırım 2014 model değil mi?

ordic

Üye
Tepki
22
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Nejat Karahan

Modelini bilmiyorum, satıcıya sorduğumda 2017 yada 2018 dedi ama doğrumu söyledi bilemiyorum