Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
@Tuğrul Tomba
O göbek uymayabilir kadronuz uygun değilse. Şu andaki orta göbeğiniz Octalink ise uyacağını zannediyorum. Bu arada ikinci el de bakabilirsiniz, kurdan dolayı sıfır grupsetler çokn pahalandı çünkü.

Scudo

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar bi aksilik olmazsa önümüzdeki ay bisiklet alacağım, bisikleti internet üzerinden almayacağım için bazı modelleri bulamayabilir/daha farklı fiyatlarda bulabilirim ancak internetten bazı modelleri araştırdım ve seçim için sizden fikir almaya karar verdim. Öncelikle 1.84 boyunda ve 87 kiloyum şehir içinde %90 asfaltta kullanacağım belki ara sıra biraz toprağa girebilirim, genel olarak 8-9 km ötesine geçmem belki tur yaparsam 35km civarı görebilirim ötesi hem kondisyonumca hem vaktimce mümkün olacak gibi değil. Bütçem 1000-1300₺ aşağıda bazı göze kestirdiğim modelleri ekleyeceğim, eklediklerim arasından veya bu fiyat bandında başka öneriniz varsa seve seve üşenmeden okurum sadece akıcı ama üstünkörü olmazsa sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Ekleme: Yeni bir fotoğraf ekliyorum, olur ya cevap verecek olan olursa ona da bakarsa güzel olur.

Dosyalar

Son düzenleme:

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ofnayim
Ya sevgili kardesim begendigini al tabi de napacan donanimi hepsi ayni isi goruyor. Kadro kalitesi tamamen bisikletin karakterini surus kalitesini etkiler. Donanim yardmcidir. Oncelik kadro kaliten olmali. Tavsiye istiyorsunuz veriyoruz. Ama memnunda kalmiyorsunuz biz napalim

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
@ofnayim
Giant escape air değilde escape 2 olabilir veya trekin fx serilerinden en düşük olanı alabiliyorsan al 4000 bin tl varsa

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.206
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ofnayim whistle carraro Bianchi hepsi aynı bisikletler. Giantla karşılaştırmak bile hata. Bunu nasıl anlarsınız ancak bir süre gianti bir süre whistle kullanarak. Biz ise bunu tecrübe ettiğimiz için sizi şimdiden uyarıyoruz. Karar sizin

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ofnayim
donanım ikinci el bir donanım alarak yükseltmek çok basit bir iş şu an cebimde 4000 olsa parayı giant air e yatırır,geri kalan para ile deore-slx setlere bakarım zira ikinci elde 800-1000 tl seviyelerine bulmak mümkün,kendim öğrenci oldugumdan o kadar param olmadıgı için en düşük seviye bir bisiklet alıp sonradan üstüne deore set taktım lakin kadrom kötü onu da değiştirmem lazım.Ama iyi bir kadron olduktan sonra gerisini halletmek daha kolay tabi

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Türko

Kadro farkini bunca yillik bisikletcilik hayatimda deneyimledigimden oyle soyledim. 'Alti ustu 4 demiri kaynatmislar ' diyordum ama oyle degilmis. Ayni donanimlara sahip iki farkli bisikleti kullandigimdan aradaki bariz farklari gordum. Biri "kron" digeri "merida "idi. Karşılaştırirsam biri sütçü beygiri digeri ingiliz tayı idi

• Beğen
Tepkiler: Türko

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.206
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cube touringi v frenli olduğu için tercih etmeyi düşünüyorum. Fakat maşa kitlenebilir değil bunu orda satın aldıktan sonra kullanmadan kilitlenebilir olanla değişme şansı olabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Aruera
Sayın forum kullanıcıları mesaj arada kaynamazsa sevinirim :)

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aruera
Dostum konu icinde bu fiyat bandlarinda binlerce tavsiye mevcud. Dolayisiyla o paraya alabileceklerini buradan yorumlarda rahatca bulabilirsin.

Ozellikle herseye yanit vermek zorunda degil insanlar. Ustune alinma , kötü amacla yazmadim.
Bin lira kusurlara alabilecegin cok model yok gbi birsey ama yakin fiyatlarda ben sana direk sedona 410 oneririm

• Beğen
Tepkiler: Aruera

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aruera
o fiyata zaten başlangıç seviyesi alabilirsin hocam,üreticilerin nereden kısıp daha ucuza getirebilirim düşüncesi ile yapılan her tarafı kalitesiz markasız kompenentlerle donanımlı olan bisikletler yani çok araştırmasan da olur çünkü o fiyata zaten alabileceğin bisikletlerin kaliteleri aşağı yukarı aynı

(link) sana bunu tavsiye edebilirim

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Desert Fox
Senin carraroyu satalim arkadasa bin kaada

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato
abi şu anda hiç satmam :) deore setin tadını çıkartıyorum :) satsam da deore setli bisiklet alamıyorum zaten :) şubat ayında giant air alayım diyordum o bile 3 bini aşmış gitmiş alamıyorum

• Hahaha

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Desert Fox
Sıkıyormuş gibi konuşmak istemem de sanki forumda Corelli'nin kaynaklarının kalitesizce olduğunu okumuştum sizde olduğunu öğrendiğimize göre doğru mudur bu? :) Ayrıca 1.84 boyundayım seleyi dizim düze yakın olacak şekilde ayarlayabilir miyim Corelli 4.0 da?

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aruera
dediğim gibi o fiyata üretilen kadrolar zaten hiçbiri iyi değilki al birini vur ötekine,kadro boyunu araştırman lazım

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Desert Fox
Peki, teşekkür ederim.

ofnayim

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mariokaldato

Estağfirullah, memnun kalmayacak kadar bisikletten anladığımı düşünmüyorum. Bu sebepten tavsiyeniz baştacı. Gittiğim bisikletçi ısrarla size sorduğum bisikleti satmaya çalıştığından dolayı burada sormak istedim.

Bütçemi biraz artırdım, an itibarıyla Cube Cross Şehir, Scott Sub Cross 10, Merida Crossway 500, Giant Roam Disc 1 ve ikinci el Cannondale Lefty ((link)) alternatifler arasında. Maalesef piyasada pek bisiklet kalmamış, en azından Ankara'da durum bu.

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ofnayim
Kafan baya karisik :) ozelden mesaj yazdim okur musun

jettthasan

Aktif Üye
Tepki
113
İsim
hasan bilgili
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@mariokaldato
merhaba, mariokaldato üstad, yeni üye oldum bisiklet önerilerine yazdım ama asıl yazmam gereken yer bura idi çünki baş sayfanızı incelediğimde verileri buradan sizden de almam gerekir diye düşündüm. msj aynen geçiyorum.
genelde şehir içi gibi gözükse de köy ve tatil kasabasında da kullanacağımdan hibrid model olsun istiyorum ama teknik bilgi ve uzmanlık bir çok düşünceyi ve prensibi deler.....
yaş 58 boy 179 kilo 77 sporda yapan biriyim....

kamu personeliyim ankarada yaşıyorum yavaşdan emeklilik kararı vereceğim, böyle olunca birçok düşüne içerisinde bisiklet kullanmakta amaç oldu. üye olurken bazı seçenekleri zorunlu yaptım ama bisikletim yok. 1988 yılında öğrendim yarış bisikleti ile o zaman ankarada otobüs yolları vardı özel yol ortalarında orada tecrübe ettim ve kullandım sonrası 2019 hiç kullanmadım.
amacım ve kullanım şeklim ne sorusuna yanıt ararken hibrit bisikletlerin bana uygun olduğu konusunda düşünmeye başladım araştırmalar devam ederken bu forumu buldum ve üye olarak tecrübeli arkadaşlardan yardım alayım dedim.
kullanım tekniği olarak hızlı kullanmayı sevmeyen, yokuş çıkışlarında zorlanma olsa da olağanüstü zorluk yaşamak istemeyen, genelde asfalt-kısmi köy toprak zeminler- ya da didim-akbük gibi kasaba yolları vs. ile ankara şehir dışı asfalt ve semt mahalle yokuş-iniş çıkış kullanacağım.
2500 tl civarında limit olabilir. kış ve soğuk havalarda kullanma durumum olmayacak, kısacası bir emekli memur gezintisi yapabilecek günlük kullanımlarda kullanılabilecek bir hibrit bisiklet istiyorum. turlara katılan yakınlarım var onlar gibi maceracı olmadığımdan dağ ve tur bisikletlerine bakmadım.
bu yoldan çıkarak bana önerebileceğiniz,
yabancı-yerli marka bisikletlerden bir demet yapabilirseniz memnun olurum. konuları hep inceledim amartisörlü-v fren disk firen hidrolikfiren ve daha birçok konu.....
bisikletle birlikte bireysel güvenlik ekipmanları, bisiklet güvenlik(kilit vb) arabaya takıp şehirler arası taşıma ekipmanları dahil.

tüm görüş ve önerilere açığım arkadaşlar, zamanım var sabırla araştıracağım ve önerilerinizi inceleyeceğim
saygılar

• Beğen