şehir bisikleti kadro boyu

Tepki
0
Herkese merhaba. Forumda yeniyim epey araştırdım ama emin olamadım. Boyum 178 İç bacak 80 cm. Verilen linklere göre kadro boyu şehir bisikleti için 53 cm yani 21 inch çıkıyor. ama bu boy kadrolara baktığımda standover yükseklikleri meşhur 3-4 parmak kuralına uymuyor. sorun nerede acaba?

Scudo

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
sorun yok aslında. ölçülerimiz aynı sayılır. ben biraz açıklayayım
her marka kendi kadrosunun geometrisine göre beden tablosu hazırlıyor. dağ bisikleti ya da yol bisikleti alsanız bu kadar fark olmaz.
ama şehir-tur bisikletlerinde bu fark bariz bir şekilde oluyor. peki neden?
kadro yol bisikletine yakın ya da dağ bisikletine yakın hazırlanabiliyor. amortisörlü olup olmamasına göre kadro boyu değişiklik gösterebiliyor.
örneğin Trek DS serisinde 49 cm bana olurken, Merida Speeder serisinde 52 cm oluyor.
benim boy 179, bacak boyu 82
kadro bacak arasına alındığında gerçekten de arada mesafe olmalı. buna göre alsanız iyi olur

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
19' max olur size daha büyüğü kontrolsüz ve konforsuz gelir.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
ayağın pedaldayken, tırnağın ön tekere sürtmüyorsa kadro sana küçük gelmeyecektir.

seleyi kaldırırsın, gidon boğazını uzatırsın uygun pozisyon olur.

ama kadroyu büyük alırsan küçültme imkanın yok. hem biraz ağırlık artar hem de gidon sana çok uzak gelir

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
bende aynı ölçülerdeyim 2011 scott sub 30 kullanıyorum. kadro bacak aram da tam uygun M beden

Tepki
0
cevap veren herkese çok teşekkür ederim. bu forum sayesinde epey bilgim oldu bisikletlerle ilgili. gerisi bisikletimi alıp kullandıkça inşallah...