Şehir bisikleti çamurluk tavsiyesi

AlperYZ

Üye
Tepki
20
İsim
Alper Yz
Bisiklet
Salcano
@TatanQa_tr Gayet şık görünüyor bende almayı düşünüyorum fakat sanki arkadaki biraz kısa değilmi?

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
Scudo

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@TatanQa_tr Şöyle tam boy uzaktan çekilmiş foto atma şansın var mı acaba ?
(Giant Escape Air var nasıl uyar mı acaba 700x28 lastikler filan)

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@AlperYZ çok kısa gibi görünüyor ama bugün bilerek büyükçe su birikintisine girdim hızlıca , sırtıma hiç su damlası ulaşmadı. Bu yapıda arkanızdaki olası bir biiskletliye su atabilir . Daha uzunı almayı planlıyordum ama iyice şehir bisikletine de dönsün istemedim bu daha sportif bir taraftan.

@historiyst yarın akşamüstü unutmazsam çekeyim bugün sürdüm oysa, mesajı daha önce görseydim çekerdim dışardayken.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@historiyst biraz geç oldu ama ancak işten güçten. bugün ofise getirdim şirketin Ford courieri bendeydi , dönüşte inşallah uzunca bir tur yapıcaz 30km kadar.

Yanlız çamurluğu tecrübe ettikçe şunu ekleyebilirim ; hızlıca çukura girerseniz arkadaki uç yaylandığından hafifçe tekere çarpıyor bunu belirteyim yani zıpkın gibi sert yapıda değil , bunu da belki çamurluk teliyle sabitleyerek yapabiliriz ilgili malzemeyi bulursam ama çok sıkıntı değil - takıntı :)

Ofisteki resimleri çekebildim :

(link)
(link)
(link)
(link)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@TatanQa_tr
Bunlar lastige surtme yapar usta
Bence uygun degil

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu tarz çamurluklar pratik ve hafif. arkadan su sıçratmama konusunda başarılı olsalar da arka tekerin göbeğe yakın olan kısımları açık olduğu için paçalara çamurlu su sıçramalarına karşı hiç birşey yapamıyor. o nedenle tavsiye etmem.

• Beğen
Tepkiler: keremkucuk041

keremkucuk041

Aktif Üye
Tepki
131
@TatanQa_trBisiklet üzerine şöyle duruyor fakat benim montaj aşamasında bir sıkıntı olduğundan arkası biraz kalkık duruyor .

Ziplayinca lastiklere vurması kötü :)

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ctnky

Üye
Tepki
54
İsim
Cihan Çetinkaya
Bisiklet
Carraro
@Vedelii hocam bende bu tarz düşünüyorum ama fazla bir bütçe ayıramam şimdi, uygun fiyatlı tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uussff

Sks var kaliteli alman mali ondan kullaniyorum
20180728_173201.jpg

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Georgia modeli ilk almayı istediğim modellerden biriydi ancak fiyatı yüksek geldi, sonuçta amaca hizmet etmesi bana yeterli , yaşadığım yer Antalya olduğundan çok aşırı yağmur vs beklentim yok , mevcut olan yeterli.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şehir bisikletinde Polisport Georgia'yı tek geçerim. Tam koruma, hafiflik ve sağlamlık. Özellikle siyahı daha iyi duruyor.

ctnky

Üye
Tepki
54
İsim
Cihan Çetinkaya
Bisiklet
Carraro
bende de şu fotoğraftaki renk carraro 224 var. sizce polisport georgia'nın silver modelini mi alayım siyah modelini mi? silver gözüme hoş göründü ama bilemedim.

Dosyalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ctnky
Açık renk iyice klasik gösteriyor. Klasik ve nostaljik görüntü seviyorsanız silver tercih edin. Siyahı daha spor duruyor.

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
917
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba. Güncel bir konu bulamadığım için buraya yazıyorum. Malum kış geldi ve bisiklete devam ederken yağışlı zamanlarda hem tehlikeden korunmak hem de konfor için çamurluk arayışına girdim. Trek fx 2 için bayağı bakındım ve sonunda 28 lik janta ve 35lik lastik ebatına göre bir çamurluk seçtim. Polisport Expander.

Yalnız bayağı sorun yaşadım. Arkada Tubus bagaj var. Onun sabitleyici metal cubuklarını tutan aparatı çamurluğu yukarıdan bastırdı. O yüzden çamurluğun montaj kısmını kesmek zorunda kaldım. Cırt ile montajladım. Teker de rublenin tersi tarafa hafif kayık olduğundan çamurluk biraz tekere yakın oldu vs. Deneye yanıla bir iki saatimi harcadım ama oturttum. Arkadan bir şikayetim yok. Tam ön kolaydır zaten diyordum ki benim ön maşanın çok dar olduğu sorunu ortaya çıktı. Ön çamurluk yukarıdan maşaya tam sıfır oturmuyor. Hatta L şeklindeki montaj metalini eğip anca takabildim. Çünkü elemanlar montaj parcalarını üstten yapacaklarına alttan geçme yapmışlar. Hafif kastırınca yukarıdan baskı olup tekere değiyor çamurluğun içinden. Çok sert gidonu cevirince de ön çamurluk telleri biraz içeri girdi. Düzeltiliyor ama sapasağlam olmadı ve içime sinmedi. Gitti 600 lira 😀

Dar maşalar ve 35 lik lastikler için çamurluk önerisi alabilir miyim?

20231207_220537.jpg20231207_220559.jpg20231207_220607.jpg20231207_220613.jpg

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Merhaba. Güncel bir konu bulamadığım için buraya yazıyorum. Malum kış geldi ve bisiklete devam ederken yağışlı zamanlarda hem tehlikeden korunmak hem de konfor için çamurluk arayışına girdim. Trek fx 2 için bayağı bakındım ve sonunda 28 lik janta ve 35lik lastik ebatına göre bir çamurluk seçtim. Polisport Expander.

Yalnız bayağı sorun yaşadım. Arkada Tubus bagaj var. Onun sabitleyici metal cubuklarını tutan aparatı çamurluğu yukarıdan bastırdı. O yüzden çamurluğun montaj kısmını kesmek zorunda kaldım. Cırt ile montajladım. Teker de rublenin tersi tarafa hafif kayık olduğundan çamurluk biraz tekere yakın oldu vs. Deneye yanıla bir iki saatimi harcadım ama oturttum. Arkadan bir şikayetim yok. Tam ön kolaydır zaten diyordum ki benim ön maşanın çok dar olduğu sorunu ortaya çıktı. Ön çamurluk yukarıdan maşaya tam sıfır oturmuyor. Hatta L şeklindeki montaj metalini eğip anca takabildim. Çünkü elemanlar montaj parcalarını üstten yapacaklarına alttan geçme yapmışlar. Hafif kastırınca yukarıdan baskı olup tekere değiyor çamurluğun içinden. Çok sert gidonu cevirince de ön çamurluk telleri biraz içeri girdi. Düzeltiliyor ama sapasağlam olmadı ve içime sinmedi. Gitti 600 lira 😀

Dar maşalar ve 35 lik lastikler için çamurluk önerisi alabilir miyim?

312450 dosyayı görüntüle312451 dosyayı görüntüle312452 dosyayı görüntüle312453 dosyayı görüntüle
Polisport modellerinin farklı lastik genişliklerine göre olanları var; 46 mm, 51 mm gibi. Bu belli ki kalın lastikler için olanı yoksa o maşaya sığmakta sorun çıkarmazdı. Bence yine Expander ya da şu paylaşımdakilerden biri olabilir: (link)

• Beğen
Tepkiler: -Deniz-