Segment kovalamanın artıları ve eksileri

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.710
Bisiklet
Cervélo
Bu kayıt araç içi kayıt arkadaşlar. Aracın içinde strava açılmış. Bisiklette böyle bir frenleme şekli yok malesef.
fren1.png

Benzer şekilde böyle bir hızlanma şekli de yok malesef
Adsız.png

Bu net bir şekilde bir araba. Konu sahibinin araç içinde kayıt açmadığına ve Allah ne verdiyse bastığına dair beyanı var. Bir insan neden böyle davranır anlayamıyorum.

@ÇaNakkaLeRuHu

Yukarıdaki iki cümlenin ikisi de doğru değil. Konu sahibinin Fenertepe Orman Sprint Segment'ini gerçek inişi aşağıda
(link)

max54.png

Maksimum hız:54
Averaj hız:44
Olması gereken de bu. Strava'nın öngördüğü ortalama güç:216 watt. Aynı segmetteki hileli kayıttaki ortalama güce de bakabilirsiniz, hemen yukarıda: 1027 watt :eek: 5 katı fark var

Herşeyi geçtim, burada hak var arkadaşlar. Hakka girmek var. O KOMlar emekle alınıyor.
Sonra da "Nasıl oldu anlamadım ama 3 KOM almışım hehe" yazıp arabaya binip Strava açan biri tarafından elinizden alınıyor.

Alın terine saygınız yok mu gerçekten yahu? Emeğe? Disiplinli çalışmaya? Tamam yok diyelim. Foruma da mı saygınız yok da "segment kovalamak, artıları-eksileri" diye bir konu açıp sonra da 1 nisan şakası diyorsunuz?

Madem samimi birisiniz, en başından beri gerçeği söyleyin. Emek çalıp "şaka yaptım hehe" demeyin. Bu kadar basit mi gerçekten emeği çöpe atmak? Denedim, olmadı, yemediler, "şaka yaptım" deyip geçiştiririm ne olacak.

Geçiştiremezsiniz hiç kusura bakmayın. Bize geçiştirseniz bile yalan söylerken tanık gösterdiğiniz ALLAH(C.C)'ye geçiştiremezsiniz. Anlaşılan siz, şakalarınızı inandırıcı kılmak için hep ALLAH(C.C)'yi tanık gösteriyorsunuz. Güzel :harika:

hucumkedi

Aktif Üye
Tepki
183
İsim
Batu Uçmak
Bisiklet
Sedona
Ben mtb kullanıyorum, strava nın segmentlerini de takip ediyorum. Ancak sadece kendimle yarışıyorum. En iyi derecemi yapmışım, geçen ay daha hızlıymışım gibi. Beni 1. olanın yol bisikletiyle mi, motorla mı, uçakla mı gittiği pek ilgilendirmiyor.

• Beğen
Tepkiler: Saru

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
çanakkale niye engeliyorsun ki :D

insan çıkar, yaptık bi eşeklik, der ve özür diler.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.573
İsim
Çağdaş
@Serkan Mıstınoğlu

Konu sahibi arkadaşın bir açıklama yapması her halde "Vacip " oldu bu durumda.

• Beğen
Tepkiler: Kabresığmaz
B

BF Okuru

Misafir
Geçen gün de lastiğim patladığında, yolda kalmıştım. Otostopla araca bindiğimde strava da açık kalmış, eve geçip kaydettim araca bindiğimi düşünmeden. Yarım saat sonra Strava'da eski kayıtlarımı incelerken Kom almışım gözüküyordu birinde. Baktım ki onda iki yokuşta da Kom vermiş alet. Hemen sildim kaydı.

Bence konu sahibi arkadaşın o kısmı silmesi gerek, yanlışlıkla araç içinde açmış olabilir :D

Bu da @Serkan Mıstınoğlu hocanın yayınladığı belgelerini okurken dinleyebileceğiniz fon müziği önerisi :D :D

Burak A.

Aktif Üye
Tepki
135
Bisiklet
Canyon
açıkçası kendi derecelerimi ve gelişimimi izlemek için oldukça faydalı buluyorum.
aynı segmentteyaptığım tüm derecelere bakıyorum hatta geriye doğru giderek.
segment kovaladığımız birkaç yer var, onlar da güvenli ve çok kısa olmayan yerler genelde.
sağlık ve hayatı riske etmemeye özen gösteriyoruz.

• Beğen
Tepkiler: hucumkedi

Paingod

Üye
Tepki
32
İsim
Onur
Bisiklet
Merida
Biraz taraflaşma olmuş ama haklı olan taraf gayet net.Böyle bir konu açıp "82 yaptım yeaa ama nası bilmiyorum.Yola çevrilmiş Cyclocross kullanıyorum.:) Şu ana kadar da arabada strava açmadım.:D" ifadeleri kullanıp bir de üstüne pişkin pişkin İRONİ yaptım sakin beyler demek insanlarla dalga geçmekten başka bişey değildir.Savunan arkadaşların adına da üzüldüm.Bu ifadelerin savunulacak bir yanını göremiyorum.

Buyrun TDK'dan İRONİ : Söylenen sözün tersini kastederek kişiyle veya olayla alay etme.

Burada alay edilen olarak o sıralamadaki ter döken insanlar ve forumda bu zokayı yutanlardır.

Lenny07

Üye
Tepki
145
İsim
Lenny07
Bisiklet
Carraro
Kendi yaptığım segmentleri kovalıyorum her daim KOM benim.Sokak kapısından ev kapısına segment yaptım merdivenden elimde bisikletle çıkarken bile kendimle yarışıyorum.Ama 1.sıradaki derecem asansörle yapıldı kimse bilmiyor.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.110
Bisiklet
Salcano
kom yapabildiğim segment yok ama favori birkaç segmentim var. özellikle kısa mesafe rampaları seviyorum. kom olmasa da ilk 10'a girmek güzel bir şey.
aklıma gelmişken bir şeyi de ben ekleyeyim. birinciyi flaglayacağım diye segment flaglayan aptallar var.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
B

BF Okuru

Misafir
@Kayacik konuyu açan arkadaş arabayla veya motorla strava açmadığını belirtiyor..Buna rağmen ''sen açtın'' demek doğru mu?

Diyelim ki yalan söylüyor..İnsanlarla eğleniyor,dalga geçiyor..Bu arkadaşa yanlış yaptığı söylenir sadece..Abartmaya gerek var mı?

Sen bizim hakkımızı yedin..
Sen bizim mutluluğumuzu gasp ettin..
Sen terbiyesizsin..
Sen şusun,sen busun..
Buna gerek var mı?

Amatör bisikletçilerin kullandığı bir uygulama sonuçta..Kimseye madalya filan da vermiyorlar..Nedir yani:rolleyes:

Bu konuda belirtilenler şunlar;
1-Bu uygulama hata veriyor..
2-Bu uygulama yüzünden çok tehlikeli bisiklet sürenler var..
3-Bu uygulamada hile yapılıyor..

Tüm bunlara rağmen,bu uygulamadaki sıralama için bir kişiyi ''günah keçisi'' ilan etmek bence doğru değil..
Bir önceki mesajımda da dedim..Hile yapılabilen veya hata veren bir uygulama,uygulama değildir..Bunun için birilerinin kendini kasıp,yaşam tarzını değiştirmesi de absürttür..Hele bazılarının trafikte deli gibi bisiklet sürmesi,diğer bisikletçilere yapılmış bir haksızlıktır..
Konu içinde güzel mesajlar var..Mesela bir arkadaş diyor ki,ben bu uygulamayı kendi standartlarımı görmek adına kullanıyorum..İşte budur..Böyle olmalıdır..
Hata veren,hile yapılabilen bir uygulama yüzünden trafikte deli gibi bisiklet sürmeye gerek yok..Ondan sonra da yok motorcular şöyle,yok arabacılar böyle deniyor..!

Kayacik

Üye
Tepki
85
İsim
Zafer
Bisiklet
b'Twin
@fthgzl79 nedir hocam bu ödül mevzusu. Herşeyin değeri para mı ,
Adamlar sporcular performanslarını görsün , arada tatlı rekabet olussun diye bir uygulama yapmış . Madem saçma girmessin olur biter. Adam bunun için antrenman da yapar yemesini İçmesini de buna göre ayarlar, kime ne?

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
Bisiklet
Canyon
Strava tunele girildigi zaman hizi fazla gosterir. Onun disinda hatali hiz verisi kaydetmesi(eger telefonun gps donaniminda problem yok ise) cok nadirdir.
Elevation gain hatali olabilir, o olagan bir durum(Strava' nin Turkiye haritasinin detayli olmamasindan dolayi.).
O nedenle "Uygulama zaten hatali veri yolluyormus." muhabbetini kenara birakalim.

Bir kisi normalda 50 km/h ile gectigi yeri bir sonraki sefer 100 km/h ile gecip KOM aldim diyorsa, net sahtekardir. Kinanmasi gerekir.

Sahtekarliginda hafife alinacak, yok sayilacak bir yani da yoktur. Eglence icin bir uygulamada dahi sahtekarlik yapan biri, maddi veya manevi cikari oldugu islerde neler yapmaz.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Konu bayağı dağılmış sanırım (üstünkörü bir göz attım sadece :D) ama "segment" kovalamak ile alakalı şöyle bir haber vardı yıllar önce,
(link)

Şimdi de bunu buldum;
(link)

İkisinin de ortak noktası, iki kişinin de "segment"lerde dağların kralı titrini kazanmak isterken hayatlarının sona erdiğinin iddia edilmesi.

İlk başlarda ben de "dağların kralı olayım", "herkesi geçeyim", "olmadı ikinci, üçüncü olayım en azından" diye kasıyordum. Sonra baktım hem beceremiyorum, hem de becerdiklerim iki gün sonra @Ali Demir gibi arkadaşlar tarafından geri alınıyor, hem de zaman zaman tehlikeli olabiliyor, bıraktım. O tip şeyleri kovalamaktansa insanın kendisine göre antrenman yapıp keyif almaya çalışması daha doğru geliyor (hızlı süremeyenin avuntusu :D).

B

BF Okuru

Misafir
@NKurtuldu
Hocam zaten Strava hizi bazen yanlis gosterebiliyor ancak bu anlik olan biten bir durum. Ortalamaya yansimasi en fazla +2--4 km/hiz olur. Bende de 85 ile gittim gosterdi bi kere duz yolda ancak ortamalamam 42 idi sayacta, stravada 43.5 olmustu bu kadar yani. Tutupta saniyelik bir degerle Kom alamam :D