Sedona'nın kaskları

Can Yoltar

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Kron
(link) yeni bir kask almayı düşünüyorum ve modelleri hoşuma gitti ama sağlamlıkları ? bilgisi olan varmı ?

Scudo

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
MV-88 aldım deneyerek , kesinlikle çok rahat . Ama sağlam mı bilmiyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Can Yoltar

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
geçen mayıs ayında kaza yapmıştım 45-50 km hız ile takla atmıştım kafamda sedona kask vardı ve durum bu hala sapasağlam o kadar kafam yere vurmuştu kask çok şükür korudu beni
IMAG0586.jpg

Can Yoltar

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Kron
@Melih Çolak
büyük geçmiş olsun iyi ki kafanızdaymış kaskınız sağlamlığını böyle ölçmek üzücü tabi.

@Onur İlker Gündoğdu
bende 88 ve 29 arasında gidip geliyorum .

yorumlarınız için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Can Yoltar
29 la hiç rahat edemedim kardeşim bilgin olsun

@Melih Çolak
Parasını çıkarmış :D Şaka bir yana bir daha yaşamazsınız umarım

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
SAM_0693.JPG Yeni Aldım bu Kaskı Turuncu Bisikletten..Bundan Önce'de Sedona Kaskım vardı Kenara Ayırdım İlerde Lazım Olur Diye..3 Sene Kullandım eskisini...Sedona'dan memnunum bu zamana kadar kafayı gözü vurmadık gerçi nasıl olduğunu bilmiyorum sağlamlık yönünden(İnşallah Vurmayız sonraları)

Can Yoltar

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Kron
@Onur İlker Gündoğdu

Büyük ihtimalle internetten alıcam bunu belirtmeniz çok iyi oldu :)
@can akıncılar

benim şuanki kaskım smart marka yeni kasktan sonra elimle kırmayı planlıyorum :)

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@Melih Çolak

hocam geçmiş olsun valla kurtarmış kask
@Onur İlker Gündoğdu

ahhahahah baya sağlam çıkarmış :D

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
Kaskın sağlamlığı için 5. Kattan betona atmayı düşünüyorum aşırı mı olur ..?

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@hsnbykkls
kask kaza anında parçalanmalı yada kırılmalı yoksa senin kafan kırılır içinden :) kask kaya gibi sağlam olmamalı yoksa kaza anında kafa tası çok ciddi şekilde zedelenebilir yarışta bi kız vardı inişte feci şekilde takla attı direk kafa üstüne çakıldı kask paramparça oldu eğerki kask parçalanmasa kızın kafatası ciddi şekilde zedelencekti

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Evet aşırı olur. Daha doğrusu "doğru bir test" değildir. Bildiğin gibi Kasklar sıkıştırılmış strafordur. Yere koy ve ayağınla sertçe vur ikiye ayrılır. Kaskın belli bir basınçta kırılıp enerjiyi boşaltması gerekir. Kask kırılmazsa beynimiz kafatasımızın içinde aynı hızda yoluna devam eder ve içeriden çarpar. Tanıdığım biri 80'li yıllara Kıbrıs'taki bir rallide çelik asker miğferi kullanmıştı ve kafatası çatladı. Miğferi gökdelenden atsan kırılmazdı ama kafası kırıldı. Formula 1 arabaları da çarpışınca kırılıp, dağılsın diye karbon fiberden yapılıyor. Kısacası 5. kattan atılınca kırılmayan kask tehlikelidir.

Emree Y.

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Merida
sedona MV29 kullanıyorum şuana kadar hiç düşme testi yaşamadım ama gözümün önünde aynı kaskı kullanan birinin kaza yaptığını gördüm ani bi frenleme yaparak takla attı kafasını hafif yere sürttü kaskta sadece hafif cizik vardı öyle paramparça olmadı.yüksek bir darbede ise kaskın parçalanması gerekir enerjinin bir yerde çıkması lazım oda kask ile olması gerekiyor.aynı durum formula araçlarında da kullanılıyor ufak bir darbede araba paramparça oluyor ki pilot zarar görmesin.

Tepki
256
Bisiklet
Cube
Dostum zaten kask markasına takılma, neredeyse hepsini inceledim. 29 ve 88 arasında hiç fark yok sadece taşıma çantası farkı var.En güzel yanı sinek ve böcek için kruyucu file olması.Ürünü al gönül rahatlığınla kullan 2 yılda garantisi var.

• Beğen
Tepkiler: Can Yoltar