sedona 711 v mi whistle 1163 v mi ?

Tepki
1
merhabalar, bende yeni bisiklet alacak olanlar arasına katılacağım. bir kaç zamandır araştırmadaydım ve seçeneklerimi 2 ye indirdim. ikisi de birbirine hemen hemen denk bisikletler. fiyat olarak da birbirinin çok yakınındalar. siz ne önerirdiniz, sebepleriyle yazarsanız sevinirim. ben genelde şehirde alış veriş ve antrenman maksatlı düşünüyorum. bana kilitli maşalı bir şey önerdikleri için bu tarz bisiklet arayışına girdim. yoksa aklımda salcano city bike gibi bir şey vardı.önerilerinizi bekliyorum, son yazdığım bisiklet diğerlerinden ucuz fakat biraz daha basit donanımsal olarak.

Scudo

başar akten

Daimi Üye
Tepki
117
mtb bisikleti istediğin kullanım şekline göre modifiye edebilirsin..
o yüzden 711 ve 1163 arasında tercih yapmanı tavsiye ederim..
çok yakın bisikletler, ben 711 kullanıyorum ve oldukça memnunum..

levent çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
60
İki bisiklet arasında seçim yapmak zor şunu söyleyebilirim her ikisi de Türkiye de kendini kanıtlamış bisikletler hangisini alırsan sana uzun zaman hizmet eder Whistlenin çizgileri benim gözüme daha hoş görünüyor.

Tepki
1
sedona 711 de karar kıldım. orjinal lastiklerini çıkartıp düz yol lastiği takıcam. lastik ne olmalı yada ne olmamalı bu arada ? km saati taktırıyorum sigma 10 fonksiyonlu 55 tl civarı. ön arka lamba takılacak ve tabii kask ile kilit alıcam. tavsiyeler ne olurdu acaba bu malzemeler hakkında

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben Whistle kullanıyorum ve oldukça memnumum. Ama Sedona 711'i öneririm :)
Neden diye soracaksan Whistle'ların 2011 modelleri oldukça pahalılaştı, gerçi Sedona'nın yeni modellerine bakmadım daha.

İyi lastikler var ama pahalılar. Benim lastik hakkında söyleyeceğim tek şey Rubena'nın pek güzel olmadığı. Bende ince 1.50'lik Rubena lastik var yol tutuşu pek güven vermiyor. Eğer maddi durumun iyiyse schwalbe marathon'lara bak derim.

levent çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
60
@yavuz aydoğan

Güzel seçim hayırlı olsun.Kask ve lastik konusunda ne kadar bir bütçe ayırabileceğin de önemli.

Tepki
1
evet kararımı 711 sedona olarak verdim ve aldım. üzerine bc 1009 km saati, ön arka çamurluk, ön led lamba, arka lamba, kilit, sedona eldiven provell kask, zil, pompa, suluk aldım. hepsini 900/6 taksit olarak aldım. bana yardımcı olan gökhan arkadaşıma (bike house) teşekkür ederim.

başar akten

Daimi Üye
Tepki
117
iyi günlerinde kullan hocam
benim oğlanın aynısı olmuş :)
acilen fotoları bekliyoruz

Tepki
1
http://img835.imageshack.us/img835/7946/bisikletz.jpg
umarım becerebilmişimdir resim eklemeyi. benim bisiklet tüm donanımıyla karşınızda

Tepki
4
Bisiklet
Kron
Merhaba
bende aynı şekilde bu iki bisiklet arasında kaldım ve sedona biraz daha aklıma yattı ama hala karar veremiyorum çünkü bisikletlerle uğraş mayalı 2 yıl oldu ve donanımlardan hiç haberim yok hangisinin üstündekiler daha iyidir bilemiyorum. Eğer üşenmezseniz birisi bana hangisinin componentlerinin daha iyi olduğunu söyliyebilirmi ? Birde ağırlıklarını bulmaya çalıştım, tam bir bilgiye ulaşamadım ama whistle ın daha ağır olduğunu duydum buda doğrmudur? Eğer beni biraz olsun aydınlatacak bir cevap yazarsanız çok memnun olurum.

Teşekkürler...

Tepki
4
Bisiklet
Kron
Yavuz Aydoğan bey hayırlı olsun demeyi unuttum kusura bakmayın, Hayırlı olsun güle güle kullanın :)

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@rovergvnc

Sana bildiklerimi sayayım.
Shimano viteslerde;Tourney-Altus-Acera-Alivio-Deore-SLX-XT-XTR
Sr Suntour maşalarda;XCT-XCM-XCR-Raidon-Epicon-Axon
Küçükten büyüğe sıraladım. (Arada kaynamışlar olabilir.)
Sedona daha hafiftir.

Tepki
4
Bisiklet
Kron
Kardeşim çok teşekkür ederim, tercihimi Sedona dan yana kullanacağım kuvvetle muhtemel.

can cebeci

Üye
Tepki
0
fiyatı nedir acaba, ben de bu modeller arasında kaldım, bi de kron xc 1000 trek 3500 gibi modellerde kafamı kurcalıyor... çok zor işmiş