Sedona 700 tavsiye eder misiniz?

ege çetin

Üye
Tepki
1
Sedona'nın dağ bisikleti bölümünün en düşük modelidir. 700 tl civarında satılmakta fiyat/performans olarak nasıldır? Cevaplarınızı bekliyorum.:eek:

(link)

(link)

Scudo

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Selamlar...Sedona bu piyasada en hesaplı alt model satıp da içlerinde en iyi malzeme kullanan firmadır. O yüzden alt modelleri bile kalitelidir. Ama bisiklet kullanmayı biliyorsak vitesler arası kombinasyonu ya da yol tecrübesi hakkında bilgimiz varsa bu modelden birkaç tık üst modeller tercih edilebilir. Tabi maddi durumumuz da önemli. Şunu rahatlıkla da söyleyebilirim bu modelle bile 10 numara 10 yıldız turlar atılabilir keyif alabilirsiniz. Eski bir Kron kullanıcı olarak Sedona almadığıma pişman olmuştum ( XC 150 yerine 700'lü sedona alt serilerinden alabilirdim ) Yarın öbür gün ufak tefek değişikliklerle performans attırılabilir ( misal dişsiz dış lastik gibi )

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Fiyatının hakkını veren bir modeldir. Yeni başlayanlar için idealdir. Ama benim önerim almışken en az 24 vites almanız. Bir önemli noktada fren seçimi . Kullanım alanına göre seçiminizi yapın. Disk frenin ıslak,çamurlu yollarda avantajları var . V fren kuru zeminler için ideal . Avantajları ekonomik olması ve birazda daha hafif olmasıdır.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Bence o bütçe ile ya Salcano'ya yönelin , ya da 2. el seçeneklere bakın derim ben...

Buğra SELÇUK

Aktif Üye
Tepki
7
alınır.ama bütçe arttırılabilirse çok daha güzel modeller alınabilir.ben olsam bütçemi yükseltmeye çalışırdım.

ege çetin

Üye
Tepki
1
@enes savaş

salcano'nun hangi modelini önerirsin?

@Buğra SELÇUK
bütçem kısıtlı maalesef.

Buğra SELÇUK

Aktif Üye
Tepki
7
salcano ng 650 ve sedona 701 bisikletim var salcano önermem.bütçe kısıtlı ise sedona 700 tercih edilebilir.

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
bike and outdoor.comda 2013leri var 600 lira civarındaydı sanırım.aynı model sadece renkleri farklı eğer alıcaksanız burdan bakabilirsiniz

ege çetin

Üye
Tepki
1
@burak özgüng
mağazadan almayı tercih ederim. servislik bir durum olursa aldığım kişiye götürmek isterim. dolar 2 tl'ye düşerse hemen gidip alıcam.

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kesinlikle tavsiye ediyorum kardesim fakat bn olsam 700 liralik butcemle 2. El daha iyi bir bisiklet alirdim sectigin bisiklet gayet iyi ama bu paraya temiz 2.el guzel modellerde bulabilirsin

Simdiden hayirli olsun :)

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ege çetin

Üye
Tepki
1
@Berat Öztürk

2. el şu anlık satan bulamadım. ayrıca pek fazla anlamıyorum. en iyisi sıfır almak olacak.

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tabi o size kalmis zaten alacaginiz alet gayet guzel cok rahat ve konforlu bir bisiklet

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
peki bu 2 bisiklet modeline daha sonradan hidrolik fren takılabiliyor mu?

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@T. Korkut

Takılıyor ama mekanik diskli almaktansa vfren alıp sonra hdrolik yapmak daha mantıklı mekanik diskin yaptığı görevi v-fren de yapar zaten kış bitti sayılır artık yazın rahat rahat v-fren kullanılır yaz sonuna kadar da para biriktirip bi hidrolik frens seti takılabilir :)

Sedat sab

Üye
Tepki
2
Beyler meraba bende bişey sormak istiyorum 700v mi sedona borla mı sizce hangisini seçmeliyim 2013 buarada borla

Tepki
0
İsim
Muhammed
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ege çetin şuan sedona 700 prime series kullanıyorum 2 yıldır 2. El aldım bir sıkıntısı derdi tasası yoktur istediğin gibi heryerde atla amasörü açtıktan sonra ztn zıp zıp zıplıyor ama tke kotulugu vitesleri çok ağır salca o ve kron gibi asla değildir salca o kron da 7. Vitesdeyken sedona da 3 yada 4 dür bunu bilincinde ol yokuş için pek iyi değil derim ama slacano ve krondan sağlamdır ve daha iyidir

@Berat Öztürk benim tavsiyem v giren değildir mekanik al derim hem ipli v fren gibi ama v frende yağmura gir diren kullanı sağır ediyor hidrolijte ise yağı bitiyo yok osu budu çok uğraşı soğuk havada yağı fln donuyo mekanik tercihim